کشاورز ایرانی (مرکز ارائه خدمات جامع آموزش کشاورزی) www.iranfarmer.ir هدف ما بالابردن دانش و مهارت است tag:http://www.iranfarmer.ir 2019-04-22T15:18:27+01:00 mihanblog.com آرامش و کاهش فشار خون با اکواریوم 2018-07-11T13:31:00+01:00 2018-07-11T13:31:00+01:00 tag:http://www.iranfarmer.ir/post/598 مهندس علیرضا شعاعی تحقیقات نشان می دهد که تماشای روزانه آکواریوم به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در کنترل فشارخون و رهایی یافتن از استرس تاثیر به سزایی در زندگی روزمره انسانها دارد. مشاهده آکواریوم باعث میشود تا سروتوئینِ انتقال دهنده های عصبی، موجب افزایش تولید اندروفین موجود درمغز شود. ادروفین ها در واقع همان هورمون های ایجاد احساس خوب در بدن هستند که احساس خوشحالی را در انسان ایجاد می کنند.این هورمون همچنین باعث کاهش احساس اضطراب و تشویش می شود و موجب میشود انسان آرامش پیدا کند، همچنین موجب کاهش رفتارهای بیش فعالانه و ک تحقیقات نشان می دهد که تماشای روزانه آکواریوم به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در کنترل فشارخون و رهایی یافتن از استرس تاثیر به سزایی در زندگی روزمره انسانها دارد.

مشاهده آکواریوم باعث میشود تا سروتوئینِ انتقال دهنده های عصبی، موجب افزایش تولید اندروفین موجود درمغز شود. ادروفین ها در واقع همان هورمون های ایجاد احساس خوب در بدن هستند که احساس خوشحالی را در انسان ایجاد می کنند.این هورمون همچنین باعث کاهش احساس اضطراب و تشویش می شود و موجب میشود انسان آرامش پیدا کند، همچنین موجب کاهش رفتارهای بیش فعالانه و کنترل فشارخون نیز میشود.

اگرچه دانشمندان هنوز دلیل اصلی این مسئله را پیدا نکرده اند اما پژوهش ها نشان میدهد که آکواریوم ها حتما باید حاوی ماهی های زنده باشند.

بیمارانی که به آکواریوم خالی از ماهی نگاه کرده اند تغییری در رفتارهایشان دیده نشده است و تنها بیمارانی که مشاهده آکواریوم های حاوی موجودات زنده پرداخته اند تاثیرات این دست آورد را تجربه کرده اند.

برگرفته از مجله تلگراف

]]>
روش هایی برای صرفه جویی آب در آبیاری باغچه 2018-07-11T05:10:35+01:00 2018-07-11T05:10:35+01:00 tag:http://www.iranfarmer.ir/post/596 مهندس علیرضا شعاعی تامین نکردن نیاز گیاه به آب بدترین کاریست که می توان انجام داد. پس کاشت گیاهان در زمین هایی که قابلیت نگه داشتن اب را ندارند ، مانند زمین های شنی، باعث خواهد شد به دلیل زهکشی طبیعی خاک که اب کمی را برای گیاه باقی می گذارد، گیاه شما به خصوص در ماه های گرم سال به اب کافی دسترسی نداشته باشد. اما باید توجه کرد که خاکی که اب زیادی را نگه می دارد نیز می تواند باعث اسیب به گیاه شود. گیاهانی که تحت تاثیر کم ابی قرار گرفته اند برگ های زرد یا خشک شده در قسمت های پایینی گیاه دارند. پس اگر چنین

تامین نکردن نیاز گیاه به آب بدترین کاریست که می توان انجام داد. پس کاشت گیاهان در زمین هایی که قابلیت نگه داشتن اب را ندارند ، مانند زمین های شنی، باعث خواهد شد به دلیل زهکشی طبیعی خاک که اب کمی را برای گیاه باقی می گذارد، گیاه شما به خصوص در ماه های گرم سال به اب کافی دسترسی نداشته باشد. اما باید توجه کرد که خاکی که اب زیادی را نگه می دارد نیز می تواند باعث اسیب به گیاه شود.


Related image

گیاهانی که تحت تاثیر کم ابی قرار گرفته اند برگ های زرد یا خشک شده در قسمت های پایینی گیاه دارند. پس اگر چنین علامتی را مشاهده کردید احتمالا گیاه شما دچار کم ابی شده است، گیاه دچار کم ابی برای حفظ رطوبت ساقه و ریشه خود با اب کمی که در اختیار دارد ، اب را از برگ ها می گیرد که در نتیجه برگ ها زرد شده و پژمرده می شوند و در نهایت از بین می روند. گیاهان دچار کم ابی ریشه هایی در سطح خاک نشان می دهند و زمین اطراف گیاه نیز ترک می خورد. در این صورت میتوانید مطمئن باشید که گیاه شما اب کافی دریافت نمی کند.  (این موارد به خصوص در مورد گیاهان داحل گلدان صدق می کند)

پس مطمئن شوید که به گیاه خود به اندازه کافی اب می دهید چرا که در  غیر این صورت نتیجه ای که از گیاه انتظار دارید را دریافت نخواهید کرد و گیاهی سالم و با عمر طولانی نخواهید داشت.


]]>
دم‌نوش‌های گیاهی مفید 2017-06-20T05:31:33+01:00 2017-06-20T05:31:33+01:00 tag:http://www.iranfarmer.ir/post/593 مهندس علیرضا شعاعی دمنوش های گیاهی، سال های زیادی است که در خانه تقریبا همه ما ایرانی ها وجود دارند و از خواص زیاد  آنها استفاده می کنیم. حالا این برچسب دم‌نوش چیزی است که در سال های اخیر به آن زده شده و شکلی مدرن به آن داده است. همان جوشانده های مادربزرگ ها که هر کدام برای یک درد یا مرضی خوب هستند، امروز در بسته بندی ها و فرم های کیسه ای یا باز در فروشگاه ها عرضه می شوند. صرف‌نظر از شکل و نامشان، باید گفت در این روزهای سرد زمستان، نوشیدنی های گرم لذت بی‌مانندی دارند که روح آدم را تازه می کنند.
صرف‌نظر از شکل و نامشان، باید گفت در این روزهای سرد زمستان، نوشیدنی های گرم لذت بی‌مانندی دارند که روح آدم را تازه می کنند. پس برای آشنایی با روش تهیه انواع مختلف آنها، با ما همراه باشید.
]]>
گیاه آلوئه ورا 2016-04-03T05:42:10+01:00 2016-04-03T05:42:10+01:00 tag:http://www.iranfarmer.ir/post/591 مهندس علیرضا شعاعی   آلوئه ورا یک گیاه رایج آپارتمانی است و بطور سنتی در منازل برای خواص دارویی عالی آن پرورش داده می شود ، آلوئه ورا گیاهی چند ساله است و به خانواده سوسن (lily family ) تعلق دارد.   آلوئه ورا بومی افریقا و مناطق مدیترانه ای است و 250 گونه مختلف از آلوئه ورا وجود دارد ، گیاه آلوئه ورا بواسطه برگ های کلفت آبدار و کوزه مانند خود مشخص می شود ، مراقبت از گیاه آلوئه شبیه مراقبت های گیاه کاکتوس است.   شرایط خاک : گیاه آلوئه ورا در هر نوع خاکی قابل رشد است ، شرایط اید

 

آلوئه ورا یک گیاه رایج آپارتمانی است و بطور سنتی در منازل برای خواص دارویی عالی آن پرورش داده می شود ، آلوئه ورا گیاهی چند ساله است و به خانواده سوسن (lily family ) تعلق دارد.

 

آلوئه ورا بومی افریقا و مناطق مدیترانه ای است و 250 گونه مختلف از آلوئه ورا وجود دارد ، گیاه آلوئه ورا بواسطه برگ های کلفت آبدار و کوزه مانند خود مشخص می شود ، مراقبت از گیاه آلوئه شبیه مراقبت های گیاه کاکتوس است.

 

شرایط خاک : گیاه آلوئه ورا در هر نوع خاکی قابل رشد است ، شرایط ایده آل خاک برای برای پرورش آلوئه ورا خاکی نرم با حاصلخیزی متوسط و زهکشی بالا است.

 

شما میتوانید هر مخلوط با کیفیت تجاری را با اضافه کردن ماسه دانه درشت ، پرلیت یا سنگریزه های گرانیت در گلدان قرار دهید ، از گلدان های بسیار بزرگ برای کاشت آلوئه ورا استفاده نکنید.

 

شرایط دما : گیاه آلوئه ورا نور خورشید را ترجیح میدهد ، اگر در جایی زندگی میکنید که باران زیادی نمی بارد میتوانید گلدان را در شرایط آب و هوایی گرم و در خارج از خانه بطوری که نور کامل خورشید بر روی سایبانی شفاف روی گل بتابد قرار دهید.

 

هنگام نگهداری در داخل خانه گلدان ها باید در بخش شرقی و یا غربی کنار پنجره ای قرار داده شود ، گیاه آلوئه ورا به شدت در برابر سرما آسیب پذیر است بدلیل اینکه حدود 95% گیاه آلوئه ورا تشکیل شده از اب  میدهد.

 

دمای ایده آل برای نگهداری گیاه آلوئه ورا 15-25 درجه سلسیوس است بنابراین اگر آلوئه ورا را در بیرون از منزل پرورش می دهید باید گلدان ها را براساس شرایط محیط بیرون و قبل از آغاز شب های سرد جابجا کنید.

 

آبیاری : گیاه آلوئه ورا مشابه کاکتوس و دیگر گیاهان آبدار نیازمند آبیاری زیادی نیست ، به گیاه باید بگونه ای آب داده شود که آب شروع به بیرون آمدن از سوراخهای زهکش گلدان نماید.

 

یک زیرگلدانی در زیر گلدان قرار دهید تا آب خروجی را جمع کند ، معمولا یک فاصله 10-14 روزه باید در بین آبیاری وجود داشته باشد ، فاصله بین آبیاری بر اساس شرایط خاک متنوع است ، آبیاری را زمانی شروع کنید که خاک کامل خشک شده باشد.

 

در فصل زمستان گیاه در خواب زمستانی است و نیاز آبی آن بسیار کم میباشد و میتوان در فصل زمستان فاصله آبیاری را به 1 بار در ماه برسانید.

 

کود دهی : اگر از خاک مخلوط با کود برای کاشت آلوئه ورا استفاده شود فقط لازم است که یکبار و در فصل بهار به آن مجدد کود داده شود ، برای گیاه آلوئه ورا باید از کود رقیق یا کود نیمه قوی استفاده کرد.

 

چنانچه خاک حاصلخیز نیست باید کود نیمه قوی را در هر ماه یک بار از ابتدای بهار تا آخر تابستان به گیاه داد ، کودهای ارگانیک و کودهای گرم را برای گیاهان کاشته شده در محیط بیرون میتوان استفاده کرد.

]]>
تفاوت HPLC با GC 2016-04-03T05:37:32+01:00 2016-04-03T05:37:32+01:00 tag:http://www.iranfarmer.ir/post/590 مهندس علیرضا شعاعی  1- چون اغلب مواد آلی ناپایدار و کم فرار هستند، برای کار با GC باید آن­ها را به مشتقات فرار تبدیل کرد که ایجاد مشتقات فرار و باقی ماندن جزیی از مشتق­ساز ایجاد پیک­هایی می­کند که نتایج آزمایش را مختل می­سازد، حال آنکه جداسازی این گونه مواد با HPLC به آسانی امکان­پذیر است.2- دو فاز ثابت و متحرک در HPLC به طور رقابتی عمل می­کنند و جداسازی به وسیله­ی دو فاز انجام می­شود، در صورتی که در GC یک فاز یعنی فاز ثابت عمل جداسازی را انجام می­دهد.3- یکی از مز  1- چون اغلب مواد آلی ناپایدار و کم فرار هستند، برای کار با GC باید آن­ها را به مشتقات فرار تبدیل کرد که ایجاد مشتقات فرار و باقی ماندن جزیی از مشتق­ساز ایجاد پیک­هایی می­کند که نتایج آزمایش را مختل می­سازد، حال آنکه جداسازی این گونه مواد با HPLC به آسانی امکان­پذیر است.

2- دو فاز ثابت و متحرک در HPLC به طور رقابتی عمل می­کنند و جداسازی به وسیله­ی دو فاز انجام می­شود، در صورتی که در GC یک فاز یعنی فاز ثابت عمل جداسازی را انجام می­دهد.

3- یکی از مزایای HPLC وجود شناساگردهای آن است که برای هر دسته از ترکیبات شناساگرهای انتخابی ویژه وجود دارد که این تنوع شناساگرها از مزایای HPLC است. در صورتی­که در GC شناساگرها محدودتر می­باشد.

4- مدت آنالیز در HPLC فوق­العاده اندک است، آنالیز ترکیبات آلی ناپایدار و کم فرار مواد خوراکی، شیمیایی دارویی توسط HPLC امکان­پذیر است.

5- مواد بسیار قطبی را با GC نمی­توان آنالیز کرد در صورتی­که با HPLC می­شود.

]]>
کروماتوگرافی گازی GC-Mass 2016-04-03T05:33:10+01:00 2016-04-03T05:33:10+01:00 tag:http://www.iranfarmer.ir/post/589 مهندس علیرضا شعاعی دستگاه GC-MS از دو قسمت GC(گاز کروماتوگرافی) و MS(طیف سنجی جرمی) تشکیل شده است. در این دستگاه GC و Mass از هم جدا نمی باشند و وارد كردن نمونه به دستگاه Mass از طریق GC می باشد، بنابراین در این دستگاه، فقط از نمونه هایی می توانیم طیف جرمی تهیه كنیم كه بتوانیم به GC تزریق نمائیم، پس به طور عمده این دستگاه برای شناسایی و تعیین مقدار فراكسیونهای موادی است که حالت فرار دارند(مانند اسانسهای گیاهی که نقطه جوش پایینی دارند) و یا بواسطه ترکیب با برخی واکنشگرها و یا حلالهای خاص، امکان فرار ب دستگاه GC-MS از دو قسمت GC(گاز کروماتوگرافی) و MS(طیف سنجی جرمی) تشکیل شده است. در این دستگاه GC و Mass از هم جدا نمی باشند و وارد كردن نمونه به دستگاه Mass از طریق GC می باشد، بنابراین در این دستگاه، فقط از نمونه هایی می توانیم طیف جرمی تهیه كنیم كه بتوانیم به GC تزریق نمائیم، پس به طور عمده این دستگاه برای شناسایی و تعیین مقدار فراكسیونهای موادی است که حالت فرار دارند(مانند اسانسهای گیاهی که نقطه جوش پایینی دارند) و یا بواسطه ترکیب با برخی واکنشگرها و یا حلالهای خاص، امکان فرار بودن را می یابند. در دستگاه GC-MS اجزای یک مخلوط به ترتیب توسط یک ستون کروماتوگرافی از هم جدا می‌شوند و پس از حذف گاز حاصل، وارد منبع یونش طیف سنج جرمی می‌گردند و سپس، بواسطه تولید میدانهای الکتریکی پر قدرت، اقدام به شناسایی کمی و کیفی اجزای مخلوط بر اساس نسبت بار الکتریکی به جرم آنها می گردد.

برای آنالیز ترکیب و پایداری در فاز محلول می توان از MS استفاده کرد. به عنوان مثال برای تعیین ساختار ترکیبات شاخه‌ای نانومقیاس با ابعاد 1/5nm می‌توان از روش طیف‌سنج جرمی با تکنیک یونش الکترواسپری (ESI) استفاده کرد.

برتری عمده این روش نسبت به سایر روش‌ها، سریع بودن پاسخ‌دهی می‌باشد(شناسایی اجزای مخلوط ظرف کمتر از90 ثانیه پس از ورود مخلوط بداخل دستگاه انجام می شود)، همچنین حتی در صورت در اختیار داشتن مقادیر بسیار اندکی از یک مخلوط (در حد پیکوگرم= (10-12 gr ، می توان به دقت، اقدام به شناسایی نوع و مقادیر اجزای تشکیل دهنده آن نمود.
مهمترین مزیت این روش نسبت به سایر روش‌ها از قبیل TEM، XRD، UV-Vis، IR، اسپکتروسکپی رامان و TGA این است كه برای تعیین ترکیبات به طور مستقیم از روش‌های فوق نمی‌توان استفاده کرد. اما از روش MS می‌توان استفاده نمود.


]]>
کشاورزی دقیق؟ 2014-09-26T12:55:08+01:00 2014-09-26T12:55:08+01:00 tag:http://www.iranfarmer.ir/post/588 مهندس علیرضا شعاعی کشاورزی دقیق کمک می‌کند که بتوان با کمترین ورودی، بیشترین خروجی از عملکرد محصولات را به دست آورد که این هدف با بررسی متغیرهای‌ محیطی و عملکردهای هدفمند قابل دست یابی است. در کشاورزی دقیق با استفاده از رایانه‌ها، سیستم‌های ماهواره‌ای مکان‌یاب جهانی (GPS) و دستگاه‌های حسگر کنترل از راه دور، می‌توان در مورد کیفیت رشد محصولات کشاورزی، تشخیص دقیق طبیعت منطقه و مشکلات آن، تصمیم صحیح گرفت. همچنین می‌توان به گونه‌ای عمل کرد که این کار علاوه بر کاهش هزینه، به کاهش ضایعات کشاورزی کمک کرده، آلودگی م کشاورزی دقیق کمک می‌کند که بتوان با کمترین ورودی، بیشترین خروجی از عملکرد محصولات را به دست آورد که این هدف با بررسی متغیرهای‌ محیطی و عملکردهای هدفمند قابل دست یابی است. در کشاورزی دقیق با استفاده از رایانه‌ها، سیستم‌های ماهواره‌ای مکان‌یاب جهانی (GPS) و دستگاه‌های حسگر کنترل از راه دور، می‌توان در مورد کیفیت رشد محصولات کشاورزی، تشخیص دقیق طبیعت منطقه و مشکلات آن، تصمیم صحیح گرفت. همچنین می‌توان به گونه‌ای عمل کرد که این کار علاوه بر کاهش هزینه، به کاهش ضایعات کشاورزی کمک کرده، آلودگی محیط زیست را به حداقل برساند. کاهش ضایعات و افزایش ماندگاری محصولات کشاورزی و غذایی باعث می­شود تا در زمان بروز حوادث امنیت غذایی را تا حد قابل قبولی حفظ شود. حسگرهای کوچک و سیستم‌های کنترل و پایش که با کمک فناوری ‌نانو ساخته شده‌اند، می‌توانند تأثیر مهمی بر این شیوه جدید کشاورزی داشته باشند. در کشورهای در حال توسعه تلاش می‌شود تا فراورده‌هایی مقاوم در برابر آفات و خشکسالی پرورش داده شود تا برداشت محصول به بالاترین میزان خود برسد و صنایع غذایی در راستای ارائه مواد خوراکی تازه‌تر و سالم‌تر حرکت می‌کند.  ]]> بررسی روشهای علمی عصاره گیری و مزایا و معایب هریک 2014-01-31T07:43:20+01:00 2014-01-31T07:43:20+01:00 tag:http://www.iranfarmer.ir/post/587 مهندس علیرضا شعاعی جهت استخراج علمی و آزمایشگاهی ترکیبات موجود در گیاهان داروئی بطور کلی امروزه بیش ازهمه از روش های ماسراسیون و پرکولاسیون استفاده به عمل می آید که ذیلا بًه طور مشروح توضیحداده می شوند:روشماسراسیون ) خیساندن (برای انجام این روش گیاه خرد شده را در ظرفی که از جنس مناسب باشد ) شیشه، استیل، چینیو غیره ( داخل نموده و مقدار ذکر شده از حلال را بر روی آن می ریزند. برای اینکه از تغییراتشیمیایی، در اثر فعل و انفعالات شیمیایی حاصل از تابش نور بر روی مواد متشکله گیاهی، جلوگیریشود عمل عصاره گیری را در مکانی که جهت استخراج علمی و آزمایشگاهی ترکیبات موجود در گیاهان داروئی بطور کلی امروزه بیش از
همه از روش های ماسراسیون و پرکولاسیون استفاده به عمل می آید که ذیلا بًه طور مشروح توضیح
داده می شوند:
روشماسراسیون ) خیساندن (
برای انجام این روش گیاه خرد شده را در ظرفی که از جنس مناسب باشد ) شیشه، استیل، چینی
و غیره ( داخل نموده و مقدار ذکر شده از حلال را بر روی آن می ریزند. برای اینکه از تغییرات
شیمیایی، در اثر فعل و انفعالات شیمیایی حاصل از تابش نور بر روی مواد متشکله گیاهی، جلوگیری
شود عمل عصاره گیری را در مکانی که از تابش مستقیم خورشید محفوظ است، انجام و با محکم کردن
درب ظرف عصاره گیری از تبخیر حلال جلوگیری می نمایند. عمل عصاره گیری را ضمن تکان دادن و
یا همزدن مکرر 5 روز تمام در حرارت اتاق ادامه داده و بعد از این زمان که تعادل غلظت مواد موجود در
حلال و بافت گیاهی برقرار گردیده است، عمل عصاره گیری را خاتمه داده و سپس عصاره حاصل را
صاف نموده و باقیمانده گیاهی را با دستگاه پرس تحت فشار قرار میدهند. در خاتمه عصاره ها را با هم
مخلوط و جهت ته نشین شدن رسوبات و کدورت حاصل 5 روز تمام در حرارت کمتر از 15 درجه
سانتی گراد نگهداری نموده و سپس با احتیاط از تبخیر شدن حلال آن را صاف و در صورت لزوم
براساس میزان مواد موثره، عصاره را تنظیم می نمایند. از مزایای روش ماسراسیون این است که این ]]>
دانلود مجله گیاهان گرمسیری. Tropical Treasures Magazineرشد گیاهان گرمسیری در آب و هوای غیر گرمسیری و در داخل خانه است. 2013-10-09T13:59:19+01:00 2013-10-09T13:59:19+01:00 tag:http://www.iranfarmer.ir/post/585 مهندس علیرضا شعاعی The 21th issue of TROPICAL TREASURES. A unique magazine about pushing the limits of tropical gardening, growing tropical plants in non-tropical climate and indoors. This issue specials:- Nature’s Food and Pharmacy. The King of Spices: black pepper. Growing Black pepper.- Growers of beauty. Getaway- Growing outdoors. Top Tropicals guide to late-season plants (Fall through Early Spring) in SOUTH Florida- Ask the pros: Tropical treasures Q&A. Transplanting plants from pots into ground and The 21th issue of TROPICAL TREASURES. A unique magazine about pushing the limits of tropical gardening, growing tropical plants in non-tropical climate and indoors. 
This issue specials:
- Nature’s Food and Pharmacy. The King of Spices: black pepper. Growing Black pepper.
- Growers of beauty. Getaway
- Growing outdoors. Top Tropicals guide to late-season plants (Fall through Early Spring) in SOUTH Florida
- Ask the pros: Tropical treasures Q&A. Transplanting plants from pots into ground and from ground into pots. Cold protection tips
دانلود
A NOTE FROM THE EDITOR. Looking at the Green
]]>
عکس 2013-09-22T16:04:12+01:00 2013-09-22T16:04:12+01:00 tag:http://www.iranfarmer.ir/post/583 مهندس علیرضا شعاعی این مطلب رمزدار است و از طریق فید قابل خواندن نمی باشد، جهت مشاهده متن مطلب با ورود به بلاگ رمز مطلب را وارد نمایید. تأثیر شدت و زمانهای مختلف میدان مغناطیسی بر رفتار جوانه زنی و رشد 2013-08-11T07:06:07+01:00 2013-08-11T07:06:07+01:00 tag:http://www.iranfarmer.ir/post/581 مهندس علیرضا شعاعی روشهای بیوفیزیكی قادر به افزایش رشد گیاهان با سطح بالایانرژی هستند. این روشها مقدار انرژی را، مستقل از منشاء آنهاافزایش داده و پتانسیل الكتریكی غشاء سلول را افزایش می دهند .روشهای فیزیكی جهت تحریك، سمت و سوی فرآیندهایفیزیولوژیكی كه توسط سیستمهای ژنتیكی گیاه كنترل می شوند راتغییر نمیدهند، به عبارت دیگر آنها بدون دستكاری ژنتیكی رشد و فرایند های متابولیکی را تحریک میکند. تحریك گیاهان با استفاده از میدان های مغناطیسی به عنوانراهی جهت افزایش كمیت و كیفیت عملكرد مورد توجه قرار گرفتهاست. بنا روشهای بیوفیزیكی قادر به افزایش رشد گیاهان با سطح بالایانرژی هستند. این روشها مقدار انرژی را، مستقل از منشاء آنها
افزایش داده و پتانسیل الكتریكی غشاء سلول را افزایش می دهند .
روشهای فیزیكی جهت تحریك، سمت و سوی فرآیندهای
فیزیولوژیكی كه توسط سیستمهای ژنتیكی گیاه كنترل می شوند را
تغییر نمیدهند، به عبارت دیگر آنها بدون دستكاری ژنتیكی رشد و فرایند های متابولیکی را تحریک میکند. تحریك گیاهان با استفاده از میدان های مغناطیسی به عنوان
راهی جهت افزایش كمیت و كیفیت عملكرد مورد توجه قرار گرفته
است. بنابراین، جایگزینی كودها و مكملهای شیمیایی با تیمارهای
فیزیكی، میزان سموم را در مواد خام گیاهی كاهش داده و باعث
Aladjadjiyan, افزایش سلامت غذا و محیط می گردد ( ; 2007
گزارش شده است كه .(Dhawi et al., 2009 ؛ Vasilevski, 2003
میدانهای مغناطیسی هم فعالیت یونها و هم قطبی شدن ملكول -
Dhawi ) های دوقطبی را در سلولهای زنده تحت تأثیر قرار میدهد
سلولهای گیاه دارای بار منفی .(et al., 2009; Kordas, 2002
هستند كه میتوانند یونهای دارای بار مثبت را جذب نمایند. مطالعات سیتوشیمیایی نشان داده است كه سلولهای ریشه در معرض م یدان
ضعیف مغناطیسی نسبت به سلولهای شاهد، حالت اشباع از كلسیم را
در تمام اندامك های خود و سیتوپلاسم نشان می دهند . میدان
مغناطیسی میتواند باعث افزایش رهاسازی رادیكالهای آزاد و ایجاد
تنش در گیاه شود، در حالیكه یونهای كلسیم در برخی فرآیندهای
رشد گیاه كمك میكنند و به تنش واكنش نشان میدهند، بنابراین،
این موضوع توضیحی برای افزایش كلسیم در گیاه در شرایط میدان
.(Dhawi et al., مغناطیسی است ( 2009
اثرات مثبت میدان مغناطیسی در بیوسنتز پروتئینها، تكثیر سلول،
فعالیتهای بیوشیمیایی، میزان تنفس، فعالیت آنزیمها، میز ان اسید
Cakmak et al., ) نوكلئیك و دوره رشد و نمو نشان داده شده است
2009 ). گزارش شده است كه اثرات مثبت تیمار میدان مغناطیسی
ممكن است به خواص پارامغناطیسی اتمها در سلول های گیاهی و
Aladjadjiyan, ) رنگدانهها نظیر كلروپلاست ها در ارتباط باشد
بیان كردند (Racuciu et al., 2010 ). راكوسیو و همكاران ( 2008
كه قرارگرفتن بذر ذرت در معرض میدان مغناطیسی كم ( 50 میلی -
تسلا) اثر تحریككنندگی بر مراحل اولیه رشد، وزن تر، رنگدانههایی
نظیر كلروفیل، میزان اسید نوكلئیك و افزایش طول گیاهچه داشت،
اما میدان مغناطیسی قوی تر (بین 100 تا 250 میلی تسلا ) اثر
بازدارندگی روی صفات ذكر شده داشت
]]>
بلوغ و شاخص های رسیدگی 2013-06-18T13:22:27+01:00 2013-06-18T13:22:27+01:00 tag:http://www.iranfarmer.ir/post/580 مهندس علیرضا شعاعی تعریف بلوغ : برای اکثر مردم بلوغ و رسیدن میوه در هنگام توصیف میوه دارای یک مفهوم است . بعنوان مثال بلوغ در فرهنگ webster به معنای تأمل دقیق و ملایم و داشتن رشد و توسعه کامل و طبیعی است . رسیدن به معنای بلوغ دگرگون شده و دارای مرحله نهایی و مطلوب بودن است ، حالتی است که به شرایط توسعه و رشد کامل ارتباط دارد. در فیزیولوژی پس از برداشت ما بلوغ و رسیدن را دو واژه متفاوت برای مراحل متفاوت رشد و توسعه میوه می دانیم . بهترین تعریف بلوغ بمعنی رشد و توسعه طبیعی داشتن است که در Grade آمریک تعریف بلوغ : برای اکثر مردم بلوغ و رسیدن میوه در هنگام توصیف میوه دارای یک مفهوم است . بعنوان مثال بلوغ در فرهنگ webster به معنای تأمل دقیق و ملایم و داشتن رشد و توسعه کامل و طبیعی است . رسیدن به معنای بلوغ دگرگون شده و دارای مرحله نهایی و مطلوب بودن است ، حالتی است که به شرایط توسعه و رشد کامل ارتباط دارد.

در فیزیولوژی پس از برداشت ما بلوغ و رسیدن را دو واژه متفاوت برای مراحل متفاوت رشد و توسعه میوه می دانیم .

بهترین تعریف بلوغ بمعنی رشد و توسعه طبیعی داشتن است که در Grade آمریکا تعریف شده است . اما این تعریف فاقد ریزه کاری های دقیق است .

بلوغ از نظر  باغبانی مرحله ای از رشد و نمو است که یک گیاه یا بخشی از گیاه دارای پیش نیاز هایی برای مصرف کننده با اهداف ویژه می باشد .

یک محصول از نظر باغبانی ممکن است در هر مرحله ای از نمو بالغ باشد . مثلاً پاجوشهای گیاهان بذری از نظر باغبانی در مرحله اولیه رشد و نمو بالغ هستند. در حالیکه اغلب بافتهای سبزیجات ، گلها ، میوه ها ، اندام های ذخیره ای زیرزمینی از نظر باغبانی در مراحل میانی بالغ هستند بذرها و میوه های هسته دار در مراحل پایانی از رشد و نمو بالغ می شوند . برای برخی از محصولات بلوغ باغبانی در مراحل بعد از مراحل اولیه بدست می آید که این به استفاده محصول مورد نظر بستگی دارد . بعنوان مثال squash   محصول بالغ گل کاملاً باز شده ، میوه جوان یا میوه کاملاً نمو یافته می تواند باشد . تفاوت بسیاری از میوه ها و سبزیها در ارتباط کیفیت بین بلوغ و خوردنی بودن میوه است . در بسیاری از میوه ها مثل موزهای سبز بالغ کیفیت خوراکی در بلوغ از نظر  مصرف کننده نیست ولی  در سبزیها بلوغ مطلوب همزمان با کیفیت خوردن اتفاق نمی افتد.
]]>
تصاویر گیاهان دارویی به ترتیب حروف الفبا (L) 2013-03-21T12:47:02+01:00 2013-03-21T12:47:02+01:00 tag:http://www.iranfarmer.ir/post/567 مهندس علیرضا شعاعی LLagerstroemia fauriei Yakushima-sarusuberi Lythraceae 1450 Japan Kouchi 2002/5/12 Makino Botanic Garden Lagerstroemia indica Saru-suberi Lythraceae 1083 Japan Hiroshima 2001/7/22 Lagerstroemia indica Sarusuberi Lythraceae 1153 Japan Hiroshima 2001/9/9 Botanic Garden, cultivated Lagerstroemia indica Sarusuberi Lythraceae 1154 Japan Hiroshima 2001/9/9 Botanic Garden, cultivated Lagerstroemia indica Sarusuberi Lythraceae 1616 Japan Gunma 2002/8/17 Lagerstroemia speciosa Ba L

Lagerstroemia fauriei Yakushima-sarusuberi Lythraceae 1450 Japan Kouchi 2002/5/12 Makino Botanic Garden 
Lagerstroemia indica Saru-suberi Lythraceae 1083 Japan Hiroshima 2001/7/22 
Lagerstroemia indica Sarusuberi Lythraceae 1153 Japan Hiroshima 2001/9/9 Botanic Garden, cultivated 
Lagerstroemia indica Sarusuberi Lythraceae 1154 Japan Hiroshima 2001/9/9 Botanic Garden, cultivated 
Lagerstroemia indica Sarusuberi Lythraceae 1616 Japan Gunma 2002/8/17 
Lagerstroemia speciosa Banaba Lythraceae 310 Philippines Quezon City 1992/2/2 
Lagerstroemia speciosa Banaba Lythraceae 2218 Philippines Angeles 2003/12/8 
Lagerstroemia speciosa Banaba Lythraceae 2219 Philippines Angeles 2003/12/8 healthy tea 
Lagerstroemia speciosa Banaba Lythraceae 2220 Philippines Angeles 2003/12/8 healthy tea 
Lagerstroemia speciosa Banaba (with fruits) Lythraceae 481 Singapore Botanic Garden 1993/12/13 Anti-diabetic 
Lagerstroemia speciosa Banaba (Flowers) Lythraceae 482 Singapore Botanic Garden 1993/12/13 Anti-diabetic 
Lagerstroemia speciosa Bang lang nuoc Lythraceae 338 Vietnam Hanoi 1998/9/27 
Lagerstroemia speciosa Bang lang nuoc Lythraceae 337 Vietnam Ho Chi Minh City 1998/10/3 
Laminus amplexicaule Hotokenoza Labiatae 1378 Japan Hiroshima 2002/2/24 
Lamium album var. barbatum Odoriko-sou Labiatae 535 Japan Hiroshima 1995/4/29 
Lamium album var. barbatum Odoriko-sou Labiatae 943 Japan Yamaguchi 2001/4/28 
Lamium album var. barbatum Odoriko-sou Labiatae 1934 Japan Hiroshima 2003/4/14 
Lamium amplexicaule Hotokenoza Labiatae 860 Japan Hiroshima 2001/3/20 
Lamium amplexicaule Hotokenoza Labiatae 1922 Japan Hiroshima 2003/4/10 
Lamium purpureum Hime-odoriko-sou Labiatae 910 Japan Hiroshima 2001/4/8 
Larix leptolepis Kara-matsu Pinaceae 851 Japan Hiroshima 1999/5/2 
Larix leptolepis Kara-matsu Pinaceae 1094 Japan Nagano 2001/8/5 
Lathyrus japonicus Hama-endou Leguminosae 256 Japan Hiroshima 2000/5/21 
Laucaena leucocephala Gin-nemu Leguminosae 41 Japan Okinawa 1996/1/26 
Laurentia longiflora Peep farang (Thai name) Campanulaceae 314 Philippines Los Banos 1990/7/22 
Laurus nobilis Laurel Lauraceae 1975 Japan Shimane 2003/5/1 cultivated 
Lavandula officinalis Lavender Labiatae 42 Japan Shimane 1996/6/30 
Lavendula spica Lavender Labiatae 189 Japan Hiroshima 1998/7/5 
Lavendula spica Lavender Labiatae 1553 Japan Yamaguchi 2002/7/14 
Lawsonia inermis Inai (flowers), Henna Lythraceae 407 Malaysia Selangor 2000/10/23 Botanic Garden, University of Putra Malaysia 
Lawsonia inermis Inai (fruits), Henna Lythraceae 408 Malaysia Selangor 2000/10/23 Botanic Garden, University of Putra Malaysia 
Lecythis ollaria Monky Pot Lecythidaceae 582 Singapore Botanic Garden 1988/11/12 
Leea indica Vitaceae 1705 Thailand Nonthabri 2002/12/2 Botanic Garden, Ministry of Public Health 
Leontopodium japonicum Usuyuki-sou Compositae 1101 Japan Nagano 2001/8/5 
Leontopodium sinense Compositae 247 China Lijiang 1997/8/21 
Leonurus sibiricus Mehajiki Labiatae 1237 Japan Hiroshima 2001/11/18 
Leonurus sibiricus Mehajiki Labiatae 85 Korea Seoul 1994/7/31 
Lepisanthes fruticosa Phumriang Sapindaceae 1326 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden 
Leucaena leucocephala Ipil-Ipil Leguminosae 433 Philippines Quezon City 1985/6/30 
Leucaena leucocephala Ipil ipil Leguminosae 2224 Philippines Angeles 2003/12/8 
Leucosceptrum stellipilum Mikaeri-sou Labiatae 1453 Japan Kouchi 2002/5/12 Makino Botanic Garden 
Ligstrum japonicum Nezumimochi Oleaceae 1909 Japan Hiroshima 2003/2/11 cultivated 
Ligularia dentata Maruba-dakebuki Compositae 1095 Japan Nagano 2001/8/5 
Ligularia dentata Maruba-dakebuki Compositae 1096 Japan Nagano 2001/8/5 
Ligularia fischeri Otakarakou Compositae 1585 Japan Gunma 2002/8/12 
Ligularia fischeri Otakarakou Compositae 2112 Japan Gunma 2003/8/12 
Ligularia japonica Hankai-sou Compositae 1055 Japan Hiroshima 2001/7/8 
Ligularia japonica Hankai-sou Compositae 1056 Japan Hiroshima 2001/7/8 habitat 
Ligularia japonica Hankai-sou Compositae 1057 Japan Hiroshima 2001/7/8 flower, close up 
Ligularia japonica Hankaisou Compositae 2087 Japan Hiroshima 2003/7/16 
Ligularia tussilaginea Tsuwabuki Compositae 1212 Japan Hiroshima 2001/10/20 
Ligustrum lucidum Tou-nezumimochi Oleaceae 182 Japan Hiroshima 1999/7/9 
Liliope muscari Yabu-ran Liliaceae 390 Japan Hiroshima 2000/9/3 
Lilium auratum Yama-yuri Liliaceae 266 Japan Tokyo 1999/7/19 
Lilium japonicum Sasa-yuri Liliaceae 1065 Japan Hiroshima 2001/7/8 
Lilium japonicum Sasayuri Liliaceae 2089 Japan Hiroshima 2003/7/16 
Lilium lancifolium Oni-yuri Liliaceae 1073 Japan Shimane 2001/7/20 
Lilium leichtlinii var. maximowiczii Ko-oniyuri Liliaceae 1090 Japan Nagano 2001/8/5 
Lilium leichtlinii var. maximowiczii Ko-oniyuri Liliaceae 1559 Japan Hiroshima 2002/7/21 
Limnocharis flava Bon-cheen Limnocharitaceae 562 Thailand Mae Rim 1995/2/4 
Limnocharis flava Alismataceae (Limnocharitaceae) 1356 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden 
Linaria canadensis Matsuba-unran Scrophulariaceae 854 Japan Hiroshima 1999/5/5 
Linaria canadensis Matsuba-unran Scrophulariaceae 1432 Japan Hiroshima 2002/5/5 
Lindera obtusiloba Dankoubai Lauraceae 998 Japan Hiroshima 2001/5/20 
Lindera obtusiloba Dankoubai Lauraceae 1105 Japan Gunma 2001/8/7 
Lindera strychnifolia Tendai-uyaku Lauraceae 862 Japan Hiroshima 2001/3/24 
Lindera triloba Shiromoji Lauraceae 920 Japan Yamaguchi 2001/4/8 
Lindera triloba Shiromoji Lauraceae 1547 Japan Hiroshima 2002/7/7 
Liriodendron tulipifera Yurinoki Magnoliaceae 1141 Japan Hiroshima 2001/9/1 
Litchi chinensis Litchi Sapindaceae 1247 Thailand Phetchabri 2002/3/5 
Lithospermum erythrorhizon Murasaki Boraginaceae 2067 Japan Kyoto 2003/6/6 cultivated, Japanese pharmacopoeia 
Litsea cubeba Takhrai Lauraceae 1843 Thailand Nan Province 2002/12/7 
Livistona speciosa Kho Palmae 1764 Thailand Na Haew 2002/12/4 
Livistona subglobosa Birou Palmae 1878 Japan Okinawa 2003/1/15 
Lobelia chinensis Mizo-kakushi Campanulaceae 350 Japan Hiroshima 1997/6/22 
Lobelia inflata Logellia Campanulaceae 2146 Japan Tokyo 2003/9/12 cultivated 
Lobelia sessilifolia Sawa-gikyou Campanulaceae 44 Japan Nagano 1996/8/12 
Lobelia sessilifolia Sawa-gikyo Campanulaceae 1117 Japan Hiroshima 2001/8/25 
Lobelia sipphilitica O-lobelia-sou Campanulaceae 1129 Japan Hiroshima 2001/8/26 Cultivated, Foreign origin 
Lobelia sp. Campanulaceae 1795 Thailand Wieng Ko Sai 2002/12/5 
Lobelia taliensis Campanulaceae 215 China Dali 1997/8/17 
Lobinia pseudoacacia Hari-enju Leguminosae 1396 Japan Hiroshima 2002/4/27 
Lobinia pseudoacacia Hari-enju Leguminosae 1397 Japan Hiroshima 2002/4/27 
Lonicera japonica Sui-kazura Caprifoliaceae 45 Japan Hiroshima 1996/5/13 
Lonicera japonica Sui-kazura Caprifoliaceae 254 Japan Kouchi 1999/5/16 
Lonicera japonica Suikazura Caprifoliaceae 1479 Japan Hiroshima 2002/5/26 
Lonicera morrowii Kingin-boku Caprifoliaceae 251 Japan Hiroshima 1999/5/5 
Lonicera sempervirens Coral honeysuckle Caprifoliaceae 1686 Japan Hiroshima 2002/11/3 Botanic garden, cultivated, North American origin 
Lotus japonicus Miyakogusa Leguminosae 1651 Japan Hiroshima 2002/9/29 
Ludwigia octavali Onagraceae 747 Madagascar Alekamisy 1998/11/25 
Luffa aegyptiaca Hechima Cucurbitaceae 1497 Japan Hiroshima 2002/6/15 
Lychnis miqueliana Fushiguro-sennou Caryophyllaceae 1576 Japan Nagano 2002/8/11 
Lycium chinense Kuko Solanaceae 1207 Japan Hiroshima 2001/10/19 
Lycopercicum esculentum Tomato Solanaceae 1500 Japan Hiroshima 2002/6/15 
Lycopercicum esculentum Tomato Solanaceae 1501 Japan Hiroshima 2002/6/15 
Lycopersicon esculentum Tomato Solanaceae 1466 Japan Kouchi 2002/5/12 vegetable for sale 
Lycopodium clavatum Hikage-no-kazura Lycopodiaceae 839 Japan Hiroshima 1997/5/5 
Lycopodium clavatum Hikage-no-kazura Lycopodiaceae 1058 Japan Hiroshima 2001/7/8 
Lycopodium ovalifolium Lycopodium Lycopodiaceae 2209 Vietnam Da Lat 2003/11/16 
Lycoris albiflora Shiro-bana-higan-bana Amaryllidaceae 398 Japan Hiroshima 2000/9/16 
Lycoris albiflora Shirobana-higanbana Amaryllidaceae 1163 Japan Tokyo 2001/9/15 Botanic Garden, cultivated 
Lycoris aurea Amaryllidaceae 205 China Kunming 1997/8/14 
Lycoris radiata Higan-bana Amaryllidaceae 46 Japan Hiroshima 1996/9/23 
Lycoris radiata Higan-bana Amaryllidaceae 276 Japan Hiroshima 1999/9/23 
Lycoris radiata Higan-bana Amaryllidaceae 1637 Japan Hiroshima 2002/9/22 
Lyonia ovalifolia var. elliptica Nejiki Ericaceae 345 Japan Hiroshima 2000/6/11 
Lyonia ovalifolia var. elliptica Nejiki Ericaceae 1476 Japan Hiroshima 2002/5/26 
Lyonia ovalifolia var. elliptica Nejiki Ericaceae 1477 Japan Hiroshima 2002/5/26 
Lysichiton camtschatcense Mizu-bashou Araceae 1988 Japan Shimane 2003/5/3 
Lysimachia clethroides Oka-tora-no-o Primulaceae 357 Japan Hiroshima 2000/6/25 
Lysimachia clethroides Oka-tora-no-o Primulaceae 361 Japan Hiroshima 2000/6/25 
Lysimachia clethroides Oka-tona-no-o Primulaceae 1064 Japan Hiroshima 2001/7/8 
Lysimachia mauritiana Hama-bossu Primulaceae 2016 Japan Kouchi 2003/5/24 
Lysimachia sp. Primulaceae 211 China Dali 1997/8/17 
Lysimachia vulgaris Kusa-redama Primulaceae 47 Japan Nagano 1996/8/20 
Lysimachia vulgaris var. davurica Kusa-redama Primulaceae 644 Japan Gunma 1992/8/17 
Lysimachia vulgaris var. davurica Kusa-redama Primuraceae 1561 Japan Hiroshima 2002/7/21 
Lythrum anceps Misohagi Lythraceae 537 Japan Shimane 1998/8/30 
Lythrum anceps Misohagi Lythraceae 1061 Japan Hiroshima 2001/7/8 
Lythrum anceps Misohagi Lythraceae 1115 Japan Hiroshima 2001/8/25 
Lythrum anceps Misohagi Lythraceae 1525 Japan Okayama 2002/6/29 Medicinal Herb Garden, cultivated 
Lythrum anceps Misohagi Lythraceae 2094 Japan Tokyo 2003/8/2 

]]>
تصاویر گیاهان دارویی به ترتیب حروف الفبا (K) 2013-03-21T12:45:24+01:00 2013-03-21T12:45:24+01:00 tag:http://www.iranfarmer.ir/post/566 مهندس علیرضا شعاعی KKadsura japonica Sane-kazura Magnoliaceae 1240 Japan Hiroshima 2001/11/18 Kadsura japonica Binan-kazura Shisandraceae 1629 Japan Hiroshima 2002/9/21 Kaempferia parviflora Zingiberaceae 1780 Thailand Na Haew 2002/12/4 Kaempferia parviflora Zingiberaceae 1781 Thailand Na Haew 2002/12/4 Kaempferia parviflora Zingiberaceae 1782 Thailand Na Haew 2002/12/4 Kalanchoe beharensis Crassulaceae 715 Madagascar Andohahela 1997/12/31 Kalanchoe peltata Crassulaceae K

Kadsura japonica Sane-kazura Magnoliaceae 1240 Japan Hiroshima 2001/11/18 
Kadsura japonica Binan-kazura Shisandraceae 1629 Japan Hiroshima 2002/9/21 
Kaempferia parviflora Zingiberaceae 1780 Thailand Na Haew 2002/12/4 
Kaempferia parviflora Zingiberaceae 1781 Thailand Na Haew 2002/12/4 
Kaempferia parviflora Zingiberaceae 1782 Thailand Na Haew 2002/12/4 
Kalanchoe beharensis Crassulaceae 715 Madagascar Andohahela 1997/12/31 
Kalanchoe peltata Crassulaceae 758 Madagascar Alekamisy 1998/11/25 
Kalanchoe pumila Crassulaceae 625 Japan Hiroshima 2001/1/8 Cultivated, Hiroshima Botanical Garden 
Kalanchoe tubiflora Crassulaceae 712 Madagascar Andohahela 1997/12/31 
Kalopanax pictus Harigiri Araliaceae 1593 Japan Gunma 2002/8/14 
Kandelia rheedii Berus berus (Malay) Rhizophoraceae 884 Japan Hokkaido 2001/3/28 Green House in Botanic Garden 
Kerria japonica Yamabuki Rosaceae 342 Japan Hiroshima 2000/5/18 
Kerria japonica Yamabuki Rosaceae 945 Japan Yamaguchi 2001/4/28 
Kerria japonica Yamabuki Rosaceae 1938 Japan Hiroshima 2003/4/14 
Kerria japonica Yamabuki Rosaceae 1968 Japan Tokyo 2003/4/24 cultivated 
Kerria japonica cv. Plena Yae-yamabuki Rosaceae 946 Japan Yamaguchi 2001/4/28 
Khayasenegalensis Dry mahogany Meliaceae 2192 Vietnam Ho Chi Minh City 2003/11/14 
Koompassia excelsa Leguminosae 1017 Indonesia Bogor 2001/6/5 Botanic Garden 
Koompassia excelsa Leguminosae 1018 Indonesia Bogor 2001/6/5 Botanic Garden 
Kopsia fruticosa Apocynaceae 484 Singapore Botanic Garden 1993/12/14 

]]>
تصاویر گیاهان دارویی به ترتیب حروف الفبا (J) 2013-03-21T12:44:09+01:00 2013-03-21T12:44:09+01:00 tag:http://www.iranfarmer.ir/post/565 مهندس علیرضا شعاعی JJacaranda acutifolia Bignoniaceae 722 Madagascar Anbohimanga 1998/11/21 Jacobinia carnea Sango-bana Acanthaceae 623 Japan Hiroshima 2001/1/8 Cultivated, Hiroshima Botanical Garden Jasminum humile var. revolutum Ki-sokei Oleaceae 1959 Japan Tokyo 2003/4/23 cultivated Jasminum primulinum Unnan-sokei Oleaceae 1945 Japan Hiroshima 2003/4/17 cultivated Jasminum sambac Jasmin Oleaceae 1624 Japan Hiroshima 2002/9/7 Jasminum sambac Arabian jasmin Oleaceae 1334 Thailand Chiang M J

Jacaranda acutifolia Bignoniaceae 722 Madagascar Anbohimanga 1998/11/21 
Jacobinia carnea Sango-bana Acanthaceae 623 Japan Hiroshima 2001/1/8 Cultivated, Hiroshima Botanical Garden 
Jasminum humile var. revolutum Ki-sokei Oleaceae 1959 Japan Tokyo 2003/4/23 cultivated 
Jasminum primulinum Unnan-sokei Oleaceae 1945 Japan Hiroshima 2003/4/17 cultivated 
Jasminum sambac Jasmin Oleaceae 1624 Japan Hiroshima 2002/9/7 
Jasminum sambac Arabian jasmin Oleaceae 1334 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden 
Jasminum sp. Oleaceae 283 Thailand Doi Tung, King's Mother Garden 1999/12/4 Cultivated, Foreign Origin 
Jatropha curcus Tuba Euphorbiaceae 427 Philippines Los Banos 1984/1/12 UPLB 
Jatropha gossypiifolia La hung daeng Euphorbiaceae 1725 Thailand Nonthabri 2002/12/2 wild 
Jatropha hastata Euphorbiaceae 624 Japan Hiroshima 2001/1/8 Cultivated, Hiroshima Botanical Garden 
Jatropha hastata Tahitian cherry Euphorbiaceae 1412 Japan Hiroshima 2002/4/29 Botanic garden, cultivated, Cuban origin 
Jatropha integerrima peregrina Euphorbiaceae 2225 Philippines Angeles 2003/12/8 
Jatropha integerrima Pattavia Euphorbiaceae 141 Thailand Phliu 1996/12/2 
Jatropha multifida Mana Euphorbiaceae 430 Philippines Los Banos 1984/1/12 UPLB 
Jatropha podagrica Jarak Untut Gajah Euphorbiaceae 410 Malaysia Selangor 2000/10/23 Botanic Garden, University of Putra Malaysia 
Jatropha sp. Euphorbiaceae 1768 Thailand Na Haew 2002/12/4 
Juglans mandshurica var. sachaliensis Ohi-gurumi Juglandaceae 544 Japan Nagano 1992/8/11 walnut, edible fruit 
Juglans mandshurica var. sieboldiana Oni-gurumi Juglandaceae 1084 Japan Hiroshima 2001/7/22 
Juniperus chinensis Ibuki Cupressaceae 1675 Korea Seoul 2002/10/30 
Justicia carnea Acanthaceae 203 China Kunming 1997/8/13 
Justicia procumbens Kitsune-no-mago Acanthaceae 1184 Japan Hiroshima 2001/10/8

]]>
تصاویر گیاهان دارویی به ترتیب حروف الفبا (I) 2013-03-21T12:43:26+01:00 2013-03-21T12:43:26+01:00 tag:http://www.iranfarmer.ir/post/564 مهندس علیرضا شعاعی IIboza riparia Fubukibana Labiatae 1881 Japan Okinawa 2003/1/15 Ichnolepis tuberosa Faneranda Asclepiadaceae 653 Madagascar Isalo 1997/12/28 Ichnolepis tuberosa Asclepiadaceae 777 Madagascar Isalo 1998/11/27 endemic genus Ilex aquifolia Kukotsu Aquifoliaceae 1373 Japan Hiroshima 2002/1/14 Ilex chinensis Nanami-no-ki Aquifoliaceae 1243 Japan Hiroshima 2001/11/24 Ilex chinensis Nanaminoki Aquifoliaceae 1659 Japan Hiroshima 2002/10/9 Ilex chinensis Nanaminoki Aquifolia I

Iboza riparia Fubukibana Labiatae 1881 Japan Okinawa 2003/1/15 
Ichnolepis tuberosa Faneranda Asclepiadaceae 653 Madagascar Isalo 1997/12/28 
Ichnolepis tuberosa Asclepiadaceae 777 Madagascar Isalo 1998/11/27 endemic genus 
Ilex aquifolia Kukotsu Aquifoliaceae 1373 Japan Hiroshima 2002/1/14 
Ilex chinensis Nanami-no-ki Aquifoliaceae 1243 Japan Hiroshima 2001/11/24 
Ilex chinensis Nanaminoki Aquifoliaceae 1659 Japan Hiroshima 2002/10/9 
Ilex chinensis Nanaminoki Aquifoliaceae 1872 Japan Hiroshima 2003/1/4 
Ilex paraguayensis Mate Aquifoliaceae 2147 Japan Tokyo 2003/9/12 cultivated 
Ilex pedinculosa Soyogo Aquifoliaceae 1224 Japan Hiroshima 2001/10/27 
Ilex pedinculosa Soyogo Aquifoliaceae 2054 Japan Hiroshima 2003/6/3 
Ilex serrata Ume-modoki Aquifoliaceae 2168 Japan Hiroshima 2003/9/23 
Illicium anisatum Shikimi Magnoliaceae 514 Japan Hiroshima 1980/4/15 Origin of Shikimic acid 
Illicium religiosum Shikimi Magnoliaceae 193 Japan Hiroshima 1999/3/22 Origin of shikimic acid 
Illicium religiosum (I. Anisatum) Shikimi Magnoliaceae 1386 Japan Hiroshima 2002/3/23 Toxic 
Illicium religiosum (I. anisatum) Shikimi Magnoliaceae 1658 Japan Hiroshima 2002/10/7 Toxic 
Illicium religiosum (I. anisatum) Shikimi Magnoliaceae 1939 Japan Hiroshima 2003/4/15 
Impatiens balsamina Tsurifune-sou Balsaminaceae 538 Japan Hiroshima 1998/9/13 
Impatiens balsamina Tsurifunesou Balsaminaceae 1106 Japan Gunma 2001/8/7 
Impatiens balsamina Tsurifunesou Balsaminaceae 1579 Japan Nagano 2002/8/11 
Impatiens mengtzeana Balsaminaceae 1302 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden 
Impatiens musicola Thian noi Balsaminaceae 137 Thailand Phu Luan 1995/12/17 
Impatiens noli-tangere Ki-tsurifune Balsaminaceae 541 Japan Gunma 1992/8/13 
Impatiens noli-tangere Kitsurifune Balsaminaceae 1582 Japan Gunma 2002/8/12 
Impatiens noli-tangere Kitsurifune Balsaminaceae 1583 Japan Gunma 2002/8/12 
Impatiens noli-tangere Ki-tsurifune Balsaminaceae 2110 Japan Gunma 2003/8/12 
Impatiens repens Balsaminaceae 1128 Japan Hiroshima 2001/8/26 Cultivated, Foreign origin 
Impatiens sp. Balsaminaceae 213 China Dali 1997/8/17 
Impatiens sp. Balsaminaceae 218 China Dali 1997/8/17 
Impatiens sp. Balsaminaceae 691 Madagascar Moramizaha 1997/12/25 
Impatiens sp. Impatiens Balsaminaceae 2199 Vietnam Dambri Falls 2003/11/15 
Impatiens textori Tsurifunesou Balsaminaceae 2130 Japan Gunma 2003/8/24 
Imperata cylindrica Chi-gaya Graminae 360 Japan Hiroshima 2000/6/25 Japanese Pharmacopoeia 
Imperata cylindrica Chigaya Graminae 1009 Japan Hiroshima 2001/6/3 
Imperata cyrindrica Koe-hee Graminae 1832 Thailand Nan Province 2002/12/6 
Incarvillea sinensis Bignoniaceae 204 China Kunming 1997/8/14 
Indigofera pseudo-tinctoria Koma-tsunagi Leguminosae 1080 Japan Hiroshima 2001/7/22 
Indigofera pseudo-tinctoria Koma-tsunagi Leguminosae 1644 Japan Hiroshima 2002/9/22 
Indigofera tinctoria Khraam Leguminosae 610 Thailand Pada 1999/3/13 dye 
Indigofera tinctoria Leguminosae 1807 Thailand Nan Province 2002/12/5 
Indigofera tinctoria Leguminosae 1808 Thailand Nan Province 2002/12/5 
Indigofera tinctoria Leguminosae 1809 Thailand Nan Province 2002/12/5 
Inula helenium Ooguruma Compositae 1506 Japan Hiroshima 2002/6/23 Botanic garden, cultivated 
Inula helenium Ooguruma Compositae 1507 Japan Hiroshima 2002/6/23 Botanic garden, cultivated 
Ipomoea aquatica Convolvulaceae 1828 Thailand Nan Province 2002/12/6 
Ipomoea batatas Beni-imo Convolvulaceae 38 Japan Okinawa 1996/1/25 
Ipomoea batatas Satsumaimo Convolvulaceae 1173 Japan Hiroshima 2001/9/24 cultivated (vegetable) 
Ipomoea carica Messina creeper Convolvulaceae 138 Thailand Chiang Mai 1995/2/6 
Ipomoea carica Messina creeper Convolvulaceae 139 Thailand Ko Chang 1996/12/2 
Ipomoea pes-caprae Gunbai-hirugao Convolvulaceae 39 Japan Okinawa 1996/1/27 
Ipomoea pes-caprae Gunbai-hirugao Convolvulaceae 682 Madagascar Lokaro 1998/1/4 
Ipomoea pres-caprae Phak bung thale Convolvulaceae 1700 Thailand Nonthabri 2002/12/2 Botanic Garden, Ministry of Public Health 
Ipomoea sp. Convolvulaceae 679 Madagascar Fort Dauphin 1998/1/4 
Iris japonica Shaga Iridaceae 536 Japan Hiroshima 1995/4/29 
Iris japonica Shaga Iridaceae 944 Japan Yamaguchi 2001/4/28 
Iris laevigata Kakitsubata Iridaceae 261 Japan Hiroshima 2000/6/4 
Iris laevigata Kakitsubata Iridaceae 262 Japan Hiroshima 2000/6/4 
Iris laevigata Kakitsubata Iridaceae 2036 Japan Hiroshima 2003/5/28 
Iris rossii Ehime-ayame Iridaceae 40 Japan Hiroshima 1991/4/20 
Ixeris dentata Nigana Compositae 1490 Japan Hiroshima 2002/6/9 
Ixeris dentata var. albiflora form. Amplifolia Hana-nigana Compositae 969 Japan Hiroshima 2001/5/6 
Ixora chinensis Santanka Rubiaceae 333 Vietnam Hue 1998/10/1 
Ixora macrothyrsa Coral Ixora Rubiaceae 468 Philippines Los Banos 1989/10/17 UPLB 
Ixora macrothyrsa Phem sethee Rubiaceae 140 Thailand Bangkok 1995/12/10 

]]>
تصاویر گیاهان دارویی به ترتیب حروف الفبا (H) 2013-03-20T12:42:07+01:00 2013-03-20T12:42:07+01:00 tag:http://www.iranfarmer.ir/post/563 مهندس علیرضا شعاعی HHalenia elliptica Gentianaceae 221 China Dali 1997/8/17 Hamamelis japonica Mansaku Hamamelidaceae 824 Japan Hiroshima 2001/2/11 Hamamelis japonica Mansaku Hamamelidaceae 893 Japan Hiroshima 2001/4/1 Hamamelis japonica Mansaku(inflorescence) Hamamelidaceae 894 Japan Hiroshima 2001/4/1 Hazunta modesta Apocynaceae 764 Madagascar Ambalavao 1998/11/26 Hedera rhombea Kizuta Araliaceae 835 Japan Hiroshima 2001/2/17 Hedera rhombea Kiduta Araliaceae 1381 Japan Hiroshima 200 H

Halenia elliptica Gentianaceae 221 China Dali 1997/8/17 
Hamamelis japonica Mansaku Hamamelidaceae 824 Japan Hiroshima 2001/2/11 
Hamamelis japonica Mansaku Hamamelidaceae 893 Japan Hiroshima 2001/4/1 
Hamamelis japonica Mansaku(inflorescence) Hamamelidaceae 894 Japan Hiroshima 2001/4/1 
Hazunta modesta Apocynaceae 764 Madagascar Ambalavao 1998/11/26 
Hedera rhombea Kizuta Araliaceae 835 Japan Hiroshima 2001/2/17 
Hedera rhombea Kiduta Araliaceae 1381 Japan Hiroshima 2002/3/23 
Hedychium coronarium Ginger lily Zingiberaceae 1776 Thailand Na Haew 2002/12/4 
Hedychium flavescens Zingiberaceae 1755 Thailand Na Haew 2002/12/4 National Park 
Helenia elliptica Gentianaceae 228 China Zhongdian 1997/8/19 
Helianthus annuus L. Himawari Compositae 1595 Japan Gunma 2002/8/15 
Helianthus annuus L. Sunflower Compositae 1730 Thailand Sarabri 2002/12/2 cultivated 
Helichrysum faradifani Compositae 739 Madagascar Iboaka 1998/11/25 
Heliconia rostrata Musaceae (Strelitziaceae) 1353 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden 
Heliotropium arborescens L. Heliotrope Labiatae 1573 Korea Sangsoo 2002/8/8 Sangsoo Herb Garden 
Helleborus orientalis Ranunculaceae 871 Japan Hokkaido 2001/3/28 Green House in Botanic Garden 
Helleborus orientalis Christmas rose Ranunculaceae 1915 Japan Hiroshima 2003/3/21 cultivated 
Heloniopsis orientalis Shoujou-bakama Liliaceae 853 Japan Hiroshima 1999/5/2 
Heloniopsis orientalis Shoujou-bakama Liliaceae 1958 Japan Niigata 2003/4/22 
Helwingia japonica Hana-ikada Cornaceae 365 Japan Hiroshima 2000/7/22 
Helwingia japonica Hana-ikada Cornaceae 997 Japan Hiroshima 2001/5/20 
Hemerocallis aurantiaca Nanban-kanzou Liliaceae 1454 Japan Kouchi 2002/5/12 Makino Botanic Garden 
Hemerocallis aurantiaca Nanban-kanzou Liliaceae 1455 Japan Kouchi 2002/5/12 Makino Botanic Garden 
Hemerocallis fulva var. kwanso Yabu-kanzou Liliaceae 1548 Japan Hiroshima 2002/7/7 
Hemerocallis fulva var. kwanso Yabu-kanzou Liliaceae 1549 Japan Hiroshima 2002/7/7 
Hemigraphis alternata Hom khrang Acanthaceae 1335 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden 
Heterotropa hexaloba var. hexaloba Sanyou-aoi Aristolochiaceae 343 Japan Hiroshima 2000/6/11 
Heterotropa hexaloba var. hexaloba Sanyo-aoi Aristolochiaceae 914 Japan Hiroshima 2001/4/8 
Heterotropa hexaloba var. hexaloba Sanyo-aoi Aristolochiaceae 1391 Japan Hiroshima 2002/4/14 
Heterotropa megacalyx Koshino-kan-aoi Aristolochiaceae 1956 Japan Niigata 2003/4/22 
Heterotropa megacalyx Koshino-kan-aoi Aristolochiaceae 1957 Japan Niigata 2003/4/22 
Hevea basiliensis Yang paaraa Euphorbiaceae 133 Thailand Chantaburi 1996/11/30 
Hevea brasiliensis Rubber tree Euphorbiaceae 1021 Indonesia Bogor 2001/6/5 Botanic Garden 
Hevea brasilliensis Rubber tree Euphorbiaceae 93 Singapore Botanic Garden 1993/12/14 
Hevea brasilliensis Para rubber Euphorbiaceae 486 Singapore Botanic Garden 1993/12/14 
Hibiscus (hybrid) Hibiscus Malvaceae 409 Malaysia Selangor 2000/10/23 Botanic Garden, University of Putra Malaysia 
Hibiscus ferrugineus Malvaceae 672 Madagascar Berenty 1997/12/31 
Hibiscus isalensis Malvaceae 699 Madagascar Isalo 1997/12/28 
Hibiscus mutabilis Fuyou Malvaceae 33 Japan Hiroshima 1996/9/21 
Hibiscus mutabilis Fuyou Malvaceae 198 Japan Hiroshima 1999/9/20 
Hibiscus rosa-sinensis Hibiscus Malvaceae 1368 Japan Hiroshima 2001/12/24 cultivated 
Hibiscus rosa-sinensis Chabaa Malvaceae 134 Thailand Phliu 1996/12/2 
Hibiscus sabdariffa Krachiap daeng Malvaceae 135 Thailand Chiang Mai 1995/2/6 
Hibiscus sabdariffa Krachiap daeng Malvaceae 136 Thailand Chiang Mai 1995/2/6 
Hibiscus schizopetalus Furin-bussouge Malvaceae 3 China Jinghong 1993/10/6 
Hibiscus sp Malvaceae 1756 Thailand Na Haew 2002/12/4 National Park 
Hibiscus sabdariffa Krachiap Malvaceae 1731 Thailand Sarabri 2002/12/2 used for tea 
Hibiscus sabdariffa Krachiap Malvaceae 1754 Thailand Na Haew 2002/12/4 National Park 
Hibiscus syriacus Mukuge Malvaceae 1039 Japan Hiroshima 2001/6/28 
Hibiscus syriacus Mukuge Malvaceae 1152 Japan Hiroshima 2001/9/9 Botanic Garden, cultivated 
Hibiscus syriacus Mukuge Malvaceae 84 Korea Mt. Songnisan 1994/8/2 
Hololeion krameri Suiran Compositae 184 Japan Hiroshima 1999/9/23 
Hopea odorata Ta khian yai Dipterocarpaceae 590 Thailand Nakhon Sawan 1999/3/8 
Hopea odorata Ta khian yai Dipterocarpaceae 591 Thailand Nakhon Sawan 1999/3/8 
Hordeum vulgare Barley Gramineae 1417 Japan Hiroshima 2002/4/29 Botanic garden, cultivated 
Hordeum vulgare var.nodum Barley Graminae 1410 Japan Hiroshima 2002/4/29 Botanic garden, cultivated 
Hosiea japonica Kurotaki-kazura Icacinaceae 329 Japan Hiroshima 1997/10/11 
Hosiea japonica Kurotaki-kazura Icacinaceae 180 Japan Hiroshima 1999/7/25 
Hosta plantagine var. japonica Giboshi Liliaceae 1672 Korea Seoul 2002/10/28 
Hosta sieboldii Koba-giboushi Liliaceae 1592 Japan Gunma 2002/8/14 
Houttuynia cordata Doku-dami Saururaceae 259 Japan Hiroshima 2000/6/3 Japanese Pharmacopoeia 
Houttuynia cordata Dokudami Saururaceae 2012 Japan Kouchi 2003/5/23 Japanese Pharmacopoeia 
Houttuynia cordata Dokudami Saururaceae 2076 Japan Hiroshima 2003/6/10 Japanese Pharmacopoeia 
Houttuynia cordata Phak kaan tong Saururaceae 1838 Thailand Nan Province 2002/12/6 
Hovenia dulcis Kenponashi Rhamnaceae 1206 Japan Hiroshima 2001/10/19 
Hoya carnosa Common wax-plant Asclepiadaceae 1272 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden 
Hoya carnosa Sakura-ran Asclepiadaceae 1347 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden 
Hoya carnosa Sakura-ran Asclepiadaceae 1348 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden 
Humulus lupulus Hop Moraceae 647 Japan Gunma 1998/8/17 
Humulus lupulus var. cordifolius Karahanasou Moraceae 1596 Japan Gunma 2002/8/15 
Hydrangea hirta Ko-ajisai Saxifragaceae 554 Japan Shimane 1995/6/11 
Hydrangea macrophylla Ajisai Saxifragaceae 34 Japan Yamaguchi 1996/7/7 
Hydrangea macrophylla var. Acuminata Benigaku Saxifragaceae 1439 Japan Kouchi 2002/5/12 Makino Botanic Garden 
Hydrangea paniculata Nori-utsugi Saxifragaceae 1063 Japan Hiroshima 2001/7/8 
Hylocereus undatus Dragon fruit Cactaceae 1901 Japan Okinawa 2003/1/17 Mexican origin 
Hylocereus undulatus Than long Cactaceae 353 Vietnam Ho Chi Minh City 1993/10/11 Edible fruit, Mexican origin 
Hylomecon japonicum Yamabuki-sou Papaveraceae 1969 Japan Tokyo 2003/4/24 cultivated 
Hylomecon japonicum Yamabuki-sou Papaveraceae 1970 Japan Tokyo 2003/4/24 cultivated 
Hymenocallis littoralis Amarylidaceae 1357 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden 
Hypericum ascyron Tomoe-sou Guttiferae 35 Japan Gunma 1996/8/17 
Hypericum ascyron Tomoesou Guttiferae 2129 Japan Gunma 2003/8/24 
Hypericum chinense Biyou-yanagi Guttiferae 36 Japan Yamaguchi 1996/7/7 
Hypericum chinense Biyou-yanagi Guttiferae 260 Japan Hiroshima 2000/6/3 
Hypericum kamtschaticum var. sinanense Shinano-otogiri Guttiferae 272 Japan Gunma 1999/8/17 
Hypericum patulum Kinshi-bai Guttiferae 37 Japan Shimane 1996/6/30 
Hypericum patulum Kinshi-bai Guttiferae 1007 Japan Hiroshima 2001/6/3 
Hypericum patulum Otogirisou Guttiferae 1149 Japan Shimane 2001/9/2 
Hypericum patulum Kinshibai Guttiferae 1545 Japan Hiroshima 2002/7/7 
Hypericum patulum Kinshibai Guttiferae 2013 Japan Kouchi 2003/5/23 
Hypericum perforatum St. John's wort Guttiferae 648 Japan Gunma 1998/8/17 
Hypericum senanense Shinano-otogiri Guttiferae 380 Japan Gunma 2000/8/12 
Hypericum sp. Guttiferae 234 China Lijiang 1997/8/21 
Hypochoris radicata Butana Compositae 2032 Japan Hiroshima 2003/5/27 
Hypochoris radicata Butana Compositae 2033 Japan Hiroshima 2003/5/27 
Hypochoris radicata Butana Compositae 2034 Japan Hiroshima 2003/5/27 
Hyssopus officinalis Hissop Labiatae 1574 Korea Sangsoo 2002/8/8 Sangsoo Herb Garden 

]]>
تصاویر گیاهان دارویی به ترتیب حروف الفبا (W-X-Y-Z) 2013-03-19T12:56:16+01:00 2013-03-19T12:56:16+01:00 tag:http://www.iranfarmer.ir/post/578 مهندس علیرضا شعاعی WWasabia japonica Wasabi-no-ki Cruciferae 1937 Japan Hiroshima 2003/4/14 Weigela coraeensis Hakone-utsugi Caprifoliaceae 1444 Japan Kouchi 2002/5/12 Makino Botanic Garden Weigela hortensis Tani-utsugi Caprifoliaceae 558 Japan Shimane 1995/6/11 Weinmania sp. Cunoniaceae 698 Madagascar Isalo 1997/12/28 Welwitschia mirabilis Tree tumbo Welwitschiaceae 1875 Japan Hiroshima 2003/1/4 African origin Wendalia triloba Kradum thong Compositae 171 Thailand Phliu 1996/12/2&nbsp W

Wasabia japonica Wasabi-no-ki Cruciferae 1937 Japan Hiroshima 2003/4/14 
Weigela coraeensis Hakone-utsugi Caprifoliaceae 1444 Japan Kouchi 2002/5/12 Makino Botanic Garden 
Weigela hortensis Tani-utsugi Caprifoliaceae 558 Japan Shimane 1995/6/11 
Weinmania sp. Cunoniaceae 698 Madagascar Isalo 1997/12/28 
Welwitschia mirabilis Tree tumbo Welwitschiaceae 1875 Japan Hiroshima 2003/1/4 African origin 
Wendalia triloba Kradum thong Compositae 171 Thailand Phliu 1996/12/2 
Wisteria floribunda Fuji, Wisteria Leguminosae 937 Japan Yamaguchi 2001/4/28 
Woodfordia floribunda Lythraceae 768 Madagascar Ankaramena 1998/11/27 
Wrightia religiosa Apocynaceae 1362 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden 
Wrightia religiosa Moc Apocynaceae 1688 Thailand Bangkok 2002/12/1 Chula-hospital, cultivated 
Wrightia sirikitiae Apocynaceae 1727 Thailand Sarabri 2002/12/2 wild, fairly new species 
Wrightia sirikitiae Apocynaceae 1728 Thailand Sarabri 2002/12/2 wild, fairly new species 

X

Xerosicyos danguyi Cucurbitaceae 248 Japan Hiroshima 1999/2/11 Malagasy origin, Botanic Garden

Y

Yucca gloriosa Yucca Agavaceae 1204 Japan Hiroshima 2001/10/16

Z

Zamia furfuracea Comptie Cycadaceae 284 Thailand Doi Tung, King's Mother Garden 1999/12/4 Cultivated, Foreign Origin 
Zantedeschia aethiopica Arum lily Araceae 2206 Vietnam Da Lat 2003/11/16 
Zanthoxylum beecheyanum Hire-zansho Rutaceae 1884 Japan Okinawa 2003/1/15 
Zanthoxylum bungeanum Rutaceae 222 China Lijiang 1997/8/18 
Zanthoxylum limonella Kamchatton Rutaceae 1835 Thailand Nan Province 2002/12/6 
Zanthoxylum limonella Kamchatton Rutaceae 1847 Thailand Pua 2002/12/7 morning market 
Zanthoxylum limonella Kamchatton Rutaceae 1833 Thailand Nan Province 2002/12/6 
Zanthoxylum limonella Kamchatton Rutaceae 1834 Thailand Nan Province 2002/12/6 
Zanthoxylum piperitum Sansho Rutaceae 931 Japan Hiroshima 2001/4/19 
Zanthoxylum piperitum Sabshou Rutaceae 2162 Japan Hiroshima 2003/9/21 Japanese Pharmacopoeia 
Zea mays L. Corn Gramineae 1606 Japan Gunma 2002/8/17 
Zingiber mioga Myouga Zingiberaceae 1074 Japan Hiroshima 2001/7/21 edible 
Zingiber officinale Zinger Zingiberaceae 980 Japan Kouchi 2001/5/13 Japanese Pharmacopoeia 
Zingiber officinale Ginger Zingiberaceae 1464 Japan Kouchi 2002/5/12 
Zingiber officinale Ginger Zingiberaceae 1846 Thailand Pua 2002/12/7 morning market 
Zingiber officinalis Shouga Zingiberaceae 81 Japan Kyoto 1970/6/20 Japanese Pharmacopoeia 
Zingiber officinalis Shouga Zingiberaceae 82 Japan Hiroshima 1996/6/10 Japanese Pharmacopoeia 
Zingiber spectabilis Cha-ngo Zingiberaceae 1769 Thailand Na Haew 2002/12/4 
Zizyphus jujuba Natsume Rhamnaceae 83 Japan Nagano 1996/8/11 Japanese Pharmacopoeia 
Zizyphus jujuba Natsume Rhamnaceae 1503 Japan Hiroshima 2002/6/22 
Zizyphus rugosa Kui-chonh-suu Rhamnaceae 1360 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden 
Zizyphus rugosa Kui-chonh-suu Rhamnaceae 1361 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden 

]]>
تصاویر گیاهان دارویی به ترتیب حروف الفبا (V) 2013-03-19T12:55:35+01:00 2013-03-19T12:55:35+01:00 tag:http://www.iranfarmer.ir/post/577 مهندس علیرضا شعاعی VVaccinium bracteatum Shashanbo Ericaceae 1223 Japan Hiroshima 2001/10/27 Vaccinium uliginosum Kuromame-no-ki Ericaceae 271 Japan Gunma 1999/8/9 Vaccinium uliginosum Kuromame-no-ki Ericaceae 376 Japan Gunma 2000/8/11 Vaccinium vitis-idaea Koke-momo Ericaceae 378 Japan Gunma 2000/8/12 Vaccinium vitis-ideae Cowbwrry Ericaceae 1413 Japan Hiroshima 2002/4/29 Botanic garden, cultivated Vaccinum oldhami Natsuhaze Ericaceae 2136 Japan Gunma 2003/8/26 Vaccinum oldhami Hebi- V

Vaccinium bracteatum Shashanbo Ericaceae 1223 Japan Hiroshima 2001/10/27 
Vaccinium uliginosum Kuromame-no-ki Ericaceae 271 Japan Gunma 1999/8/9 
Vaccinium uliginosum Kuromame-no-ki Ericaceae 376 Japan Gunma 2000/8/11 
Vaccinium vitis-idaea Koke-momo Ericaceae 378 Japan Gunma 2000/8/12 
Vaccinium vitis-ideae Cowbwrry Ericaceae 1413 Japan Hiroshima 2002/4/29 Botanic garden, cultivated 
Vaccinum oldhami Natsuhaze Ericaceae 2136 Japan Gunma 2003/8/26 
Vaccinum oldhami Hebi-uri Cucurbitaceae 2139 Japan Tokyo 2003/9/11 cultivated 
Vaccinum smallii var. glabrum Su-no-ki Ericaceae 547 Japan Hiroshima 1992/10/10 
Vaccinum vitis-idaea Kokemomo Ericaceae 2128 Japan Gunma 2003/8/23 
Vanilla planifolia Vanilla Orchidaceae 1051 Japan Kyoto 1980/3/14 
Vanilla planifolia Vanilla Orchidaceae 828 Japan Hiroshima 2001/2/11 Tropical American origin 
Vanilla planifolia Vanilla Orchidaceae 1433 Japan Hiroshima 2002/5/5 Botanic garden, cultivated 
Vanilla planifolia Vanilla Orchidaceae 1434 Japan Hiroshima 2002/5/5 Botanic garden, cultivated 
Vanilla planifolia Vanilla Orchidaceae 466 Philippines Los Banos 1987/3/12 UPLB 
Veitchia merrillii Manilla palm Palmae 1885 Japan Okinawa 2003/1/15 
Veratrum album var. grandiflorum Baikei-sou Liliaceae 1054 Japan Hiroshima 2001/7/8 
Veratrum album var. grandiflorum Baikei-sou Liliaceae 1100 Japan Nagano 2001/8/5 
Veratrum album var. grandiflorum Baikei-sou Liliaceae 1486 Japan Hiroshima 2002/6/9 
Verbena officinalis Vervain Verbenaceae 649 Japan Gunma 1998/8/17 
Verbena sp. Verbenaceae 726 Madagascar Andasibe 1998/11/22 
Veronicastrum sibiricum Kugai-sou Scrophulariaceae 1097 Japan Nagano 2001/8/5 
Veronicastrum sibiricum Kugai-sou Scrophulariaceae 1098 Japan Nagano 2001/8/6 
Vetiveria zizanioides Faek Graminae 1697 Thailand Nonthabri 2002/12/2 Botanic Garden, Ministry of Public Health 
Vibrunum erosum Kobano-gamazumi Caprifoliaceae 1649 Japan Hiroshima 2002/9/29 
Vibrunum plicatum var. plicatum Oudemari Caprifoliaceae 1950 Japan Tokyo 2003/4/19 cultivated 
Viburnum dilatatum Gamazumi Caprifoliaceae 252 Japan Hiroshima 1999/5/5 
Viburnum dilatatum Gamazumi Caprifoliaceae 253 Japan Hiroshima 1999/5/5 
Viburnum dilatatum Gamazumi Caprifoliaceae 1647 Japan Hiroshima 2002/9/29 
Viburnum opulus var. calvescens Kanboku Caprifoliaceae 1487 Japan Hiroshima 2002/6/9 
Viburunum phlebotrichum Otoko-youzome Caprifoliaceae 2010 Japan Hiroshima 2003/5/20 
Viburunum wrightii Miyama-gamazumi Caprifoliaceae 1193 Japan Hiroshima 2001/10/14 Photo: Yoko Yamasaki 
Vicia angustifolia var. segatalis Karasu-noendou Leguminosae 1941 Japan Hiroshima 2003/4/17 
Vicia cracca Kusa-fuji Leguminosae 1087 Japan Nagano 2001/8/4 
Victoria cruziana Santa Cruz waterlily Nymphaeaceae 882 Japan Hokkaido 2001/3/28 Green House in Botanic Garden 
Vinca major Tsuru-nitinitisou Apocynaceae 1392 Japan Hiroshima 2002/4/14 
Viscum album var. coloratum Yadori-gi Loranthaceae 530 Japan Hiroshima 1993/1/1 mistletoe 
Viscum album var. coloratum Yadori-gi Loranthaceae 531 Japan Hiroshima 1993/1/1 mistletoe 
Viscum album var. coloratum Yadori-gi Loranthaceae 1066 Japan Hiroshima 2001/7/8 habitat 
Vitex negundo Seiyou-ninjin-boku Verbenaceae 1537 Japan Okayama 2002/6/29 Medicinal Herb Garden, cultivated 
Vitex negundo Lagundi Verbenaceae 91 Philippines Los Banos 1985/7/3 
Vitex negundo Ku-no-kaa-mo Verbenaceae 1707 Thailand Nonthabri 2002/12/2 Botanic Garden, Ministry of Public Health 
Vitex rotundifolia Hamagou Verbenaceae 2137 Japan Hiroshima 2003/9/7 
Vitex rotundifolia Hamagou Verbenaceae 2138 Japan Hiroshima 2003/9/7 
Vitex trifolia Khon thiso Verbenaceae 1718 Thailand Nonthabri 2002/12/2 Botanic Garden, Ministry of Public Health
Vitex trifoliata Verbenaceae 583 Singapore Botanic Garden 1988/11/12 
Vitis coignetiae Yama-budou Vitaceae 2107 Japan Gunma 2003/8/11 
Vitis vinifera Grape Vitaceae 1555 Japan Hiroshima 2002/7/20 

]]>
تصاویر گیاهان دارویی به ترتیب حروف الفبا (U) 2013-03-19T12:54:56+01:00 2013-03-19T12:54:56+01:00 tag:http://www.iranfarmer.ir/post/576 مهندس علیرضا شعاعی UUapaca bijeri Euphorbiaceae 696 Madagascar Isalo 1997/12/28 Uapaca bojeri Euphorbiaceae 772 Madagascar Isalo 1998/11/27 Ulmus parvifolia Aki-nire Ulmaceae 1229 Japan Hiroshima 2001/11/18 Uncaria gambir Gambir Rubiaceae 585 Singapore Botanic Garden 1988/11/12 Origin of Gambir Uncaria rhynchophylla Kagi-kazura Rubiaceae 249 Japan Hiroshima 2000/4/22 Uncaria rhynchophylla Kagi-kazura Liliaceae 1544 Japan Hiroshima 2002/7/7 Uncaria sp Rubiaceae 7 China Dadugang 1993/10 U

Uapaca bijeri Euphorbiaceae 696 Madagascar Isalo 1997/12/28 
Uapaca bojeri Euphorbiaceae 772 Madagascar Isalo 1998/11/27 
Ulmus parvifolia Aki-nire Ulmaceae 1229 Japan Hiroshima 2001/11/18 
Uncaria gambir Gambir Rubiaceae 585 Singapore Botanic Garden 1988/11/12 Origin of Gambir 
Uncaria rhynchophylla Kagi-kazura Rubiaceae 249 Japan Hiroshima 2000/4/22 
Uncaria rhynchophylla Kagi-kazura Liliaceae 1544 Japan Hiroshima 2002/7/7 
Uncaria sp Rubiaceae 7 China Dadugang 1993/10/4 
Uncarina leandri Pedaliaceae 790 Madagascar Tulear 1998/11/28 endemic genus, Petignant Botanic Garden 
Uncarina stellulifera Pedaliaceae 795 Madagascar Tulear 1998/11/28 fruit 
unidentified Compositae 233 China Zhongdian 1997/8/20 
unidentified ? 1511 Japan Hiroshima 2002/6/23 
unidentified Onagraceae 689 Madagascar Moramizaha 1997/12/25 
unidentified Apocynaceae 664 Madagascar Ifaty 1997/12/30 
unidentified Tsinefo? unidentified 707 Madagascar Ifaty 1997/12/30 
unidentified Verbenaceae 708 Madagascar Andohahela 1997/12/31 
unidentified unknown 676 Madagascar Berenty 1998/1/1 
unidentified Combretaceae 678 Madagascar Berenty 1998/1/1 
unidentified Cucurbitaceae 717 Madagascar Berenty 1998/1/1 
unidentified unidentified 687 Madagascar Lokaro 1998/1/4 
unidentified unknown 745 Madagascar Alekamisy 1998/11/25 
unidentified Apocynaceae? 781 Madagascar Isalo 1998/11/27 
unidentified unidentified 474 Philippines Los Banos 1989/10/17 UPLB 
unknown Revia? Tiliaceae 710 Madagascar Andohahela 1997/12/31 
unknown species Araliaceae 1308 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden 
unknown species Orchidaceae 1748 Thailand Phu Khieo 2002/12/3 Wildlife sanctuary 
unknown species Orchidaceae 1749 Thailand Phu Khieo 2002/12/3 Wildlife sanctuary 
unknown species Leguminosae 1752 Thailand Phu Khieo 2002/12/3 Wildlife sanctuary 
unknown species Convolvulaceae 1787 Thailand Na Haew 2002/12/4 
Galium sp. Rubiaceae 1803 Thailand Nan Province 2002/12/5 
unknown species unknown unidentified 1862 Thailand Phayao 2002/12/7

]]>
تصاویر گیاهان دارویی به ترتیب حروف الفبا (T) 2013-03-19T12:54:04+01:00 2013-03-19T12:54:04+01:00 tag:http://www.iranfarmer.ir/post/575 مهندس علیرضا شعاعی TTabernamontana divaricata Cape jasmine Apocynaceae 1343 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden Tacca chantrieri Bat flower Taccaceae 1299 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden Tacca chantrieri Bat flower Taccaceae 1300 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden Tacca sp Bat flower Taccaceae 1733 Thailand Khon Kaen 2002/12/3 Tacca sp Bat flower Taccaceae 1734 Thailand Khon Kaen 2002/12/3 Tachiadenus sp. Gentianaceae 6 T

Tabernamontana divaricata Cape jasmine Apocynaceae 1343 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden 
Tacca chantrieri Bat flower Taccaceae 1299 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden 
Tacca chantrieri Bat flower Taccaceae 1300 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden 
Tacca sp Bat flower Taccaceae 1733 Thailand Khon Kaen 2002/12/3 
Tacca sp Bat flower Taccaceae 1734 Thailand Khon Kaen 2002/12/3 
Tachiadenus sp. Gentianaceae 685 Madagascar Lokaro 1998/1/4 endemic genus 
Tachiadenus sp. Gentianaceae 798 Madagascar Lokaro 1998/11/30 endemic genus 
Talinum paniculatum Portulocaceae 1034 Indonesia Jacarta 2001/6/7 
Tamarindus indica Tamarind Leguminosae 709 Madagascar Andohahela 1997/12/31 
Tamarindus indica Tamarind Leguminosae 1267 Thailand Kaeng Krachan 2002/3/5 
Tamarindus indica Tamarind Leguminosae 1774 Thailand Na Haew 2002/12/4 
Tamarindus indica Tamarind Leguminosae 1775 Thailand Na Haew 2002/12/4 
Tamarindus indica Tamarind Leguminosae 1850 Thailand Pua 2002/12/7 morning market 
Tambourissa trichophyta Monimiaceae 755 Madagascar Alekamisy 1998/11/25 
Tapeinochilus ananassae Indonesian wax ginger Zingibelaceae (Costaceae) 1303 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden 
Taragopogon pratensis L. Kibana-baramonjin Compositae 1512 Japan Okayama 2002/6/29 Medicinal Herb Garden, cultivated 
Taraxacum officinale Dandilion Compositae 1389 Japan Hiroshima 2002/4/5 
Taraxacum platycarpum Kanto-tanpopo Compositae 1963 Japan Tokyo 2003/4/24 cultivated 
Tecomaria capensis Cape honeysuckle Bignoniaceae 889 Japan Hokkaido 2001/3/29 Green House 
Tectona grandis Teak (tree) Verbenaceae 588 Indonesia Sulawesi, Rappan 1992/11/5 
Tectona grandis Teak (leaf) Verbenaceae 589 Indonesia Sulawesi, Rappan 1992/11/5 
Tectona grandis Teak Verbenaceae 1797 Thailand Nan Province 2002/12/5 
Tectona grandis Teak Verbenaceae 1810 Thailand Nan Province 2002/12/5 
Telosma cordata Ye-rai-shan Asclepiadaceae 2152 Japan Tokyo 2003/9/12 cultivated 
Tephrosia sp. Leguminosae 765 Madagascar Andringitra 1998/11/26 
Tephrosia sp. Leguminosae 784 Madagascar Isalo 1998/11/27 
Terminalia catappa Momo-tamana Combretaceae 1905 Japan Okinawa 2003/1/17 
Terminalia catappa Lumpang Combretaceae 296 Thailand Krabi 1998/3/21 
Terminalia catappa Lumpang Combretaceae 297 Thailand Krabi 1998/3/21 
Terminaria mantaly Combretaceae 720 Madagascar Berenty 1998/1/1 
Terminaria mantaly ? Combretaceae 807 Madagascar Berenty 1998/11/30 
Tetrapanax papyriferum Kami-yatsude Araliaceae 1202 Japan Hiroshima 2001/10/16 
Thalictrum dipterocarpum Ranunculaceae 220 China Dali 1997/8/17 
Thea sinensis Chanoki Theaceae 1679 Japan Hiroshima 2002/11/3 Botanic garden 
Thea sinensis Theaceae 1812 Thailand Doi Phu Kha 2002/12/6 
Thea sinnensis Tea Teaceae 1035 Indonesia BOGOR 2001/6/7 
Theobroma cacao Cacao Sterculiaceae 1047 Japan Kyoto 1980/3/14 
Theobroma cacao Cacao Sterculiaceae 615 Japan Hiroshima 2001/1/8 Cultivated, Hiroshima Botanical Garden 
Theobroma cacao Cacao(flower) Sterculiaceae 631 Japan Hiroshima 2001/1/8 Cultivated, Hiroshima Botanical Garden 
Theobroma cacao Cacao Sterculiaceae 1036 Singapore Singapore 2001/6/8 National University of Singapore 
Theobroma cacao Cacao Sterculiaceae 2189 Vietnam Ho Chi Minh City 2003/11/14 
Thevetia peruviana Yellow oleander Apocynaceae 2226 Philippines Angeles 2003/12/8 
Thevetia peruviana Yellow oleander Apocynaceae 2227 Philippines Angeles 2003/12/8 
Thevetia peruviana Yellow oleander Apocynaceae 2228 Philippines Angeles 2003/12/8 
Thevetia peruviana Yellow oleander Apocynaceae 2229 Philippines Angeles 2003/12/8 
Thunbergia laurifolia Blue trumpet creeper Acanthaceae 1892 Japan Okinawa 2003/1/15 
Thunbergia laurifolia Blue trumpet creeper Acanthaceae 1893 Japan Okinawa 2003/1/15 
Thunbergia laurifolia Rhaang chuet Acanthaceae 1265 Thailand Kaeng Krachan 2002/3/5 
Thunbergia mysorensis Clock vine Acanthaceae 1423 Japan Hiroshima 2002/4/29 Botanic garden, cultivated 
Thunbergia mysorensis Clock vine Acanthaceae 2212 Vietnam Da Lat 2003/11/16 
Thunbergia sp Acanthaceae 1821 Thailand Doi Phu Kha 2002/12/6 
Thunbergia vogeriana Acanthaceae 632 Japan Hiroshima 2001/1/8 Cultivated, Hiroshima Botanical Garden 
Thymus quinquecostatus Ibuki-jakousou Labiatae 78 Japan Nagano 1996/8/12 
Thymus quinquecostatus Ibuki-jakousou Labiatae 1099 Japan Nagano 2001/8/5 
Thymus quinquecostatus Ibuki-jakousou Labiatae 1534 Japan Okayama 2002/6/29 Medicinal Herb Garden, cultivated 
Thymus sp. Thyme Labiatae 935 Japan Shimane 2001/4/22 cultivated 
Tilingia ajanensis Shirane-ninjin Umbelliferae 1111 Japan Gunma 2001/8/14 
Tillandisia usneoides Spanish moss Bromeliaceae 1270 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden 
Tinospora cordifolia Chingchaa-chaalee Menispermaceae 569 Thailand Chiang Mai 1995/2/6 
Tinospora cordifolia Menispermaceae 1281 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden 
Tinospora crispa Makabuhay Menispermaceae 417 Malaysia Selangor 2000/10/23 Botanic Garden, University of Putra Malaysia 
Tinospora rumphii Makabuhay Menispermaceae 89 Philippines Los Banos 1985/7/3 
Tinospora rumphii Makabuhay Menispermaceae 90 Philippines Los Banos 1985/7/3 
Torenia concolor Scrophulariaceae 1134 Japan Hiroshima 2001/8/26 Cultivated, Foreign origin 
Torilis japonica Yabu-jirami Umbelliferae 959 Japan Hiroshima 2001/5/4 
Torilis japonica Yabu-jirami Umbelliferae 2045 Japan Hiroshima 2003/6/1 
Torillis japonica Yabuzirami Umbelliferae 1586 Japan Gunma 2002/8/12 
Trachelospermum asiaticum Teika-kazura Apocynaceae 202 Japan Kouchi 1999/5/16 
Trachelospermum asiaticum Teika-kazura Apocynaceae 2083 Japan Hiroshima 2003/6/13 
Trachycarpus fortunei Shuro Palmae 1473 Japan Tokyo 2002/5/19 Meguro Botanic Garden 
Tradescantia flumiensis Tokiwa-tsuyukusa Commelinaceae 1398 Japan Hiroshima 2002/4/27 
Tradescantia fluminensis Tradescantia Commelinaceae 881 Japan Hokkaido 2001/3/28 Green House in Botanic Garden 
Tradescantia fluminensis Tokiwa-tsuyukusa Commelinaceae 975 Japan Kouchi 2001/5/13 
Trapaeolum majus Nozen-haren Trapaeolaceae 1907 Japan Okinawa 2003/1/17 
Trevesia beccarii Araliaceae 1013 Indonesia Bogor 2001/6/5 Botanic Garden 
Trevesia palmata Snowflake tree  Araliaceae 1874 Japan Hiroshima 2003/1/4 
Trevesia palmata Araliaceae 1820 Thailand Doi Phu Kha 2002/12/6 
Tribulus terrestris Hama-bishi Zygophyllaceae 2015 Japan Kouchi 2003/5/24 
Trichosanthes kirilowii var. japonica Ki-karasu-uri Cucurbitaceae 636 Japan Hiroshima 1983/7/11 
Trichosanthes kirilowii var. japonica Ki-karasuuri Cucurbitaceae 1484 Japan Hiroshima 2002/7/3 
Trichosanthes sp. (fruiting branch) Cucurbitaceae 311 Philippines Los Banos 1992/2/8 
Trichosanthes sp. Cucurbitaceae 1816 Thailand Doi Phu Kha 2002/12/6 
Trichosanthes tricuspidata O-karasuuri Cucurbitaceae 79 Japan Okinawa 1996/1/25 
Trichosanthes tricuspidata Kradueng chaang Cucurbitaceae 1765 Thailand Na Haew 2002/12/4 
Trichosanthes tricuspidata Kradueng chaang Cucurbitaceae 1766 Thailand Na Haew 2002/12/4 
Trichosanthes tricuspidata Kradueng chaang Cucurbitaceae 1767 Thailand Na Haew 2002/12/4 
Tricyrtis affinis Yamajino-hototogisu Liliaceae 1543 Japan Hiroshima 2002/7/7 
Tricyrtis affinis Yamajino-hototogisu Liliaceae 1635 Japan Hiroshima 2002/9/21 
Tricyrtis affinis Yamajino-hototogisu Liliaceae 2115 Japan Gunma 2003/8/12 
Tricyrtis hirta Hototogisu Liliaceae 493 Japan Hiroshima 2000/9/19 
Tricyrtis hirta Hototogisu Liliaceae 1669 Japan Hiroshima 2002/10/14 
Trifolium lupinaster Shajiku-sou Leguminosae 80 Japan Nagano 1996/8/20 
Trifolium pratense Aka-tsumekusa Leguminosae 1485 Japan Hiroshima 2002/6/9 
Trifolium repens Clover Leguminosae 1426 Japan Hiroshima 2002/5/5 
Trillium smallii Enrei-sou Liliaceae 841 Japan Hiroshima 1997/5/5 
Trillium smallii Enrei-sou Liliaceae 1982 Japan Shimane 2003/5/3 
Tripterospermum japonicum Tsuru-rindou Gentianaceae 539 Japan Shimane 1998/8/30 
Tripterospermum japonicum Tsuru-rindou Gentianaceae 1643 Japan Hiroshima 2002/9/22 
Triticum aestivum Wheat Gramineae 1414 Japan Hiroshima 2002/4/29 Botanic garden, cultivated 
Trochodendron aralioides Yama-guruma Trochodendraceae 898 Japan Hiroshima 2001/4/1 
Tropaeolum majus Nouzen-baren Tropaeolaceae 2024 Japan Kouchi 2003/5/24 
Tulotis ussuriensis Tonbo-sou Orchidaceae 1067 Japan Hiroshima 2001/7/8 
Tussilago farfara Farfara Compositae 1048 Japan Hiroshima 1981/3/4 
Typhonium trilobatum Keladi puyuh (Malay name) Araceae 425 Philippines Los Banos 1984/1/12 UPLB 
Typhonodorum lindleyanum Araceae 686 Madagascar Lokaro 1998/1/4 

]]>
تصاویر گیاهان دارویی به ترتیب حروف الفبا (S) 2013-03-19T12:53:15+01:00 2013-03-19T12:53:15+01:00 tag:http://www.iranfarmer.ir/post/574 مهندس علیرضا شعاعی SSaccharum chinense Graminae 1701 Thailand Nonthabri 2002/12/2 Botanic Garden, Ministry of Public Health Saccharum officinarum Sugar cane Graminae 67 Japan Okinawa 1996/1/27 Saccharum officinarum Sugar cane Graminae 1908 Japan Okinawa 2003/1/17 Origin of sugar Saggitaria trifolia Kuwai Alismataceae 2145 Japan Tokyo 2003/9/12 cultivated Sagitalia sagittifolia Alismataceae 1359 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden Sagittaria aginashi Aginashi Alismatac S

Saccharum chinense Graminae 1701 Thailand Nonthabri 2002/12/2 Botanic Garden, Ministry of Public Health 
Saccharum officinarum Sugar cane Graminae 67 Japan Okinawa 1996/1/27 
Saccharum officinarum Sugar cane Graminae 1908 Japan Okinawa 2003/1/17 Origin of sugar 
Saggitaria trifolia Kuwai Alismataceae 2145 Japan Tokyo 2003/9/12 cultivated 
Sagitalia sagittifolia Alismataceae 1359 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden 
Sagittaria aginashi Aginashi Alismataceae 1113 Japan Hiroshima 2001/8/25 
Sagittaria sagittifolia Khaa khiat (Zoom) Alismataceae 415 Malaysia Selangor 2000/10/23 Botanic Garden, University of Putra Malaysia 
Sagittaria sagittifolia Khaa khiat (Thai Name) Alismataceae 416 Malaysia Selangor 2000/10/23 Botanic Garden, University of Putra Malaysia 
Sagittaria trifolia var. edulis Kuwai Alismataceae 1665 Japan Hiroshima 2002/10/13 Edible vegetable 
Salacca edulis Salak Palmae 586 Indonesia Bali 1992/11/2 edible fruit 
Salacca edulis Sala Palmae 291 Thailand Khao Sok 1998/3/19 
Salacca rhumphii Rakam Palmae 160 Thailand Phliu 1996/12/2 
Salacca rumphii Rakam Palmae 307 Thailand Krabi 1998/3/21 
Saldinia sp. Rubiaceae 690 Madagascar Moramizaha 1997/12/25 endemic genus 
Salicornia europaea Akkeshi-sou Chenopodiaceae 321 Japan Hokkado 1982/10/2 
Salicornia europaea Akkeshi-sou Chenopodiaceae 322 Japan Hokkado 1982/10/2 
Salix reinii Mine-yanagi Salicaceae 555 Japan Shimane 1995/6/11 
Salvadora angustifolia Salvadoraceae 794 Madagascar Tulear 1998/11/28 Petignant Botanic Garden 
Salvia coccinea Labiatae 825 Japan Hiroshima 2001/2/11 foreign origin 
Salvia darcyi Salvia Labiatae 1685 Japan Hiroshima 2002/11/3 Botanic garden, cultivated, Mexican origin 
Salvia doriciana Labiatae 826 Japan Hiroshima 2001/2/11 foreign origin 
Salvia guananitica Labiatae 827 Japan Hiroshima 2001/2/11 foreign origin 
Salvia guaranitica Labiatae 1132 Japan Hiroshima 2001/8/26 Cultivated, Foreign origin 
Salvia japonica Akino-tamurasou Labiatae 1556 Japan Hiroshima 2002/7/21 
Salvia mellis Salvia Labiatae 1370 Japan Hiroshima 2001/12/24 cultivated 
Salvia nipponica Kibana-akigiri Labiatae 1191 Japan Hiroshima 2001/10/14 
Salvia nipponica Kibana-akigiri Labiatae 1631 Japan Hiroshima 2002/9/21 
Salvia sp. Labiatae 241 China Lijiang 1997/8/21 
Salvia sp. Labiatae 244 China Lijiang 1997/8/21 
Samanea saman Raintree Leguminosae 336 Vietnam Ho Chi Minh City 1998/10/2 
Sandoricum coetjape Santol Meliaceae 444 Philippines Los Banos 1985/7/1 Orchard, UPLB 
Sandoricum indicum Santol Meliaceae 1836 Thailand Nan Province 2002/12/6 
Sanguisorba hakusanensis Karaito-sou Rosaceae 68 Japan Nagano 1996/8/12 
Sanguisorba hakusanensis Karaito-sou Rosaceae 86 Korea Mt. Songnisan 1994/8/2 
Sanguisorba officinalis Ware-mo-kou Rosaceae 389 Japan Nagano 2000/8/17 
Sanguisorba officinalis Waremokou Rosaceae 1620 Japan Gunma 2002/8/17 
Sanguisorba tenuifolia var. purpurea Nagabono-waremokou Rosaceae 1563 Japan Hiroshima 2002/7/21 
Sapindus mukurossi Mukuroji Sapindaceae 69 Japan Hiroshima 1996/9/16 
Sapindus rarak Sompoi thet Sapindaceae 1824 Thailand Nan Province 2002/12/6 
Sapindus rarak Sompoi thet Sapindaceae 1825 Thailand Nan Province 2002/12/6 
Sapium sebiferum Nankin-haze Euphorbiaceae 70 Japan Hiroshima 1996/7/7 
Saponaria officinalis Sabon-sou Caprifoliaceae 71 Japan Shimane 1996/6/30 
Sapria himalayana Krathon ruesee Rafflesiaceae 1744 Thailand Phu Khieo 2002/12/3 Wildlife sanctuary 
Sapria himalayana Krathon ruesee Rafflesiaceae 1745 Thailand Phu Khieo 2002/12/3 Wildlife sanctuary 
Sapria himalayana Krathon ruesee Rafflesiaceae 1746 Thailand Phu Khieo 2002/12/3 Wildlife sanctuary 
Sapria himalayana Krathon ruesee Rafflesiaceae 1747 Thailand Phu Khieo 2002/12/3 Wildlife sanctuary 
Sapria himalayana Rafflesiaceae 1757 Thailand Na Haew 2002/12/4 National Park 
Sapria himalayana Rafflesiaceae 1758 Thailand Na Haew 2002/12/4 National Park 
Sapria himalayana Rafflesiaceae 1759 Thailand Na Haew 2002/12/4 National Park 
Saraca dives Asoka (sorowless tree) Leguminosae 2194 Vietnam Ho Chi Minh City 2003/11/14 religeous tree 
Saraca indica Asoka (sorowless tree) Leguminosae 2195 Vietnam Ho Chi Minh City 2003/11/14 religeous tree 
Sarcostemma brunonianum Thao titto Asclepiadaceae 1722 Thailand Nonthabri 2002/12/2 wild 
Sarcostemma brunonianum Thao titto Asclepiadaceae 1723 Thailand Nonthabri 2002/12/2 wild 
Sauropus thorelii Saliam hom Euphorbiaceae 1290 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden 
Saussurea eriocephala Compositae 240 China Lijiang 1997/8/21 
Saxifraga stolonifera Yuki-no-shita Saxifragaceae 502 Japan Hiroshima 1975/5/30 
Saxifraga stolonifera Yukinoshita Saxifragaceae 2029 Japan Kouchi 2003/5/24 
Saxifraga stolonifera Yukinoshita Saxifragaceae 2081 Japan Hiroshima 2003/6/10 
Scabiosa japonica Matsumushi-sou Dipsacaceae 842 Japan Nagano 2000/8/17 
Scabiosa japonica var. alpina Takane-matsumushi-sou Dipsacaceae 387 Japan Nagano 2000/8/17 
Scaevola taccada Kusa-tobera Goodeniaceae 72 Japan Okinawa 1996/1/26 
Scaevola taccada Bong-bong Goodeniaceae 161 Thailand Ko Chang 1996/12/1 
Schefflera actinophylla Araliaceae 880 Japan Hokkaido 2001/3/28 Green House in Botanic Garden 
Schefflera octophylla Niu mue praanaaraai Araliaceae 162 Thailand Kohn Kaen 1995/2/2 
Schima liukiuensis Iju Theaceae 73 Japan Okinawa 1996/1/27 
Schima wallichii Kan chok Teaceae 1753 Thailand Na Haew 2002/12/4 National Park 
Schisandra chinensis Chousen-gomishi Schisandraceae 574 Japan Gunma 1983/8/14 Japanese Pharmacopoeia 
Schisandra chinensis Gomishi Magnoliaceae 1570 Korea Kumsan 2002/8/7 Market 
Sciadopitys verticillata Kouyamaki Taxodiaceae 1610 Japan Gunma 2002/8/17 
Sciadopytis verticillata Kouyamaki Taxodiaceae 1161 Japan Tokyo 2001/9/15 Botanic Garden, cultivated 
Scilla scilloides Tsurubo Liliaceae 1642 Japan Hiroshima 2002/9/22 
Scirpus triangulatus Kangarei Cyperaceae 1648 Japan Hiroshima 2002/9/29 
Scutellaria baicalensis Kogane-bana Labiatae 374 Japan Nagano 2000/8/7 Japanese Pharmacopoeia 
Scutellaria baicalensis Kogane-bana Labiatae 396 Japan Hiroshima 2000/9/16 Japanese Pharmacopoeia 
Scutellaria baicalensis Kogane-bana Labiatae 1529 Japan Okayama 2002/6/29 Medicinal Herb Garden, cultivated 
Scutellaria indica Tatsunami-sou Labiatae 349 Japan Hiroshima 2000/6/18 
Scutellaria sp. Labiatae 231 China Zhongdian 1997/8/19 
Scutellaria sp. Labiatae 235 China Lijiang 1997/8/21 
Scutellaria strigillosa Namiki-sou Labiatae 1133 Japan Hiroshima 2001/8/26 Cultivated, Foreign origin 
Secamone geayi Asclepiadaceae 741 Madagascar Alekamisy 1998/11/25 
Secamone geayi Asclepiadaceae 742 Madagascar Alekamisy 1998/11/25 
Secamone geayi Asclepiadaceae 743 Madagascar Alekamisy 1998/11/25 
Secamone tenuifolia Asclepiadaceae 693 Madagascar Isalo 1997/12/28 
Secamone tenuifolia Asclepiadaceae 778 Madagascar Isalo 1998/11/28 
Sechium edule Chayote Cucurbitaceae 2217 Philippines Baguio 2003/12/7 edible 
Sedum lineare Mannen-gusa Crassulaceae 369 Japan Hiroshima 2000/7/22 
Sedum oryzifolium Taitogome Crassulaceae 2027 Japan Kouchi 2003/5/24 
Sedum subtile Hime-renge Crassulaceae 1925 Japan Hiroshima 2003/4/14 
Senecio cannabifolius Hangon-sou Compositae 1109 Japan Gunma 2001/8/13 
Senecio cannabifolius Hangonsou Compositae 1608 Japan Gunma 2002/8/17 
Senecio cannabifolius Hangonsou Compositae 1609 Japan Gunma 2002/8/17 
Senecio jacobsenii Compositae 630 Japan Hiroshima 2001/1/8 Cultivated, Hiroshima Botanical Garden 
Senecio nomerensis Kion Compositae 74 Japan Gunma 1996/8/13 
Senecio sp. Compositae 767 Madagascar Andringitra 1998/11/26 
Sesbania grandiflora Khae baan Leguminosae 163 Thailand Chantaburi 1996/11/30 
Sesbania grandiflora Leguminosae 1829 Thailand Nan Province 2002/12/6 
Shaueria calycotricha Acanthaceae 629 Japan Hiroshima 2001/1/8 Cultivated, Hiroshima Botanical Garden 
Shibataea kumasaca Okame-zasa Graminae 1457 Japan Kouchi 2002/5/12 Makino Botanic Garden 
Shorea roxburghii Luan Dipterocarpaceae 809 Thailand Chiang Mai 1998/3/17 Queen Sirikit Botanic Garden 
Shortia soldanelloides Iwa-kagami Diapensiaceae 1954 Japan Niigata 2003/4/22 
Sida acuta Ualisualisan Malvaceae 435 Philippines Laguna 1985/6/30 Tagai Tai 
Siegesbeckia pubescens Onamomi Compositae 1572 Korea Kumsan 2002/8/7 Market 
Siene armeria Mushitori-sumire Caryophyllaceae 2079 Japan Hiroshima 2003/6/10 
Silene firma Hushiguro Caryophyllaceae 2108 Japan Gunma 2003/8/12 
Simmondsia chinensis Jojoba Buxsaceae 267 Japan Tokyo 1999/7/19 
Sinomenium acutum O-tsuzura-fuji Menispermaceae 75 Japan Hiroshima 1996/7/7 Japanese Pharmacopoeia 
Sinomenium acutum Oo-tsuzurafuji Menispermaceae 958 Japan Hiroshima 2001/5/4 
Sinomenium acutum Oo-tsuzurafuji Menispermaceae 1196 Japan Hiroshima 2001/10/14 Japanese Pharmacopoeia 
Sisyrinchium angustifolium Niwa-zekishou Iridaceae 2008 Japan Hiroshima 2003/5/20 
Sisyrinchium atlanticum Niwa-zekishou Iridaceae 1008 Japan Hiroshima 2001/6/3 
Skimmia japonica Miyamashikimi Rutaceae 1667 Japan Hiroshima 2002/10/13 
Skimmia japonica Miyama-shikimi Rutaceae 1987 Japan Shimane 2003/5/3 
Smilax china Sarutori-ibara Liliaceae 250 Japan Hiroshima 2000/4/22 
Smilax china Sarutori-ibara Liliaceae 915 Japan Hiroshima 2001/4/8 
Smilax china Sarutori-ibara Liliaceae 927 Japan Hiroshima 2001/4/15 
Smilax china Sarutori-ibara Liliaceae 1220 Japan Yamaguchi 2001/10/27 
Smilax riparia var. ussuriensis Shiode Liliaceae 370 Japan Hiroshima 2000/7/22 
Smilax riparia var. ussuriensis Shiode Liliaceae 2011 Japan Hiroshima 2003/5/20 
Smilax riparia var. ussuriensis Shiode Liliaceae 2113 Japan Gunma 2003/8/12 
Solandra maxima Turmeric horn flower Solanaceae 1891 Japan Okinawa 2003/1/15 
Solanum carolinense Waru-nasubi Solanaceae 2095 Japan Tokyo 2003/8/2 
Solanum carolinense Waru-nasubi Solanaceae 2163 Japan Hiroshima 2003/9/21 
Solanum lyratum Hiyodori-jougo Solanaceae 76 Japan Hiroshima 1996/10/10 
Solanum melongena L. Nasu Solanaceae 1611 Japan Gunma 2002/8/17 
Solanum sanitwongsei Waen khruea Solanaceae 1789 Thailand Nam Pat 2002/12/4 
Solanum snaitwongsei Ma wamg ton Solanaceae 164 Thailand Ko Chang 1996/12/2 
Solanum sp Solanaceae 1294 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden 
Solanum spirale Toi tang Solanaceae 1324 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden 
Solanum spirale Toi tang Solanaceae 1340 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden 
Solanum tuberosum Jaga-imo Solanaceae 1180 Japan Hiroshima 2001/10/8 cultivated (vegetable) 
Solanum tuberosum Bareisho Solanaceae 1668 Japan Hiroshima 2002/10/14 Japanese Pharmacopoeia 
Solanum verbasifolium Mullein nightshade Solanaceae 2211 Vietnam Da Lat 2003/11/16 
Solanum wrightii Ma khuea ton Solanaceae 1364 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden 
Solanum wrightii Ma khuea ton Solanaceae 1365 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden 
Solanum wringhtii Ma khuea ton Solanaceae 1366 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden 
Solidago altissima Seitaka-awadachisou Compositae 1175 Japan Hiroshima 2001/10/7 
Solidago virga-aurea Akino-kirin-sou Compositae 1221 Japan Hiroshima 2001/10/27 
Solidago virga-aurea Akinokirinsou Compositae 1605 Japan Gunma 2002/8/17 
Solidago virga-aurea Akino-kirinsou Compositae 1645 Japan Hiroshima 2002/9/29 
Solidago virga-aurea Akino-kirinsou Compositae 1670 Japan Hiroshima 2002/10/20 
Sophora angustifolia Kurara Leguminosae 2066 Japan Kyoto 2003/6/6 cultivated, Japanese pharmacopoeia 
Sophora flavescens Kurara Leguminosae 1560 Japan Hiroshima 2002/7/21 Japanese Pharmacopoeia 
Sorbus commixta Nanakamado Rosaceae 1588 Japan Gunma 2002/8/13 
Sorbus commixta Nanakamado Rosaceae 2049 Japan Hiroshima 2003/6/2 
Spathodea campanulata African turiptree Bignoniaceae 813 Thailand Chiang Mai 1998/3/17 Queen Sirikit Botanic Garden 
Specularia perfoliata Kikyou-sou Campanulaceae 344 Japan Hiroshima 2000/6/11 
Specularia perfoliata Kikyou-sou Campanulaceae 1006 Japan Hiroshima 2001/6/3 
Spice seller Spice market plural families 165 Thailand Chiang Mai 1995/12/10 
Spilanthes acumella Kibana-oranda-sennichi Compositae 77 Japan Shimane 1996/6/30 
Spilanthes oleracea Kibana-oranda-sennichi Compositae 2144 Japan Tokyo 2003/9/12 cultivated 
Spiraea cantoniensis Kodemari Rosaceae 1430 Japan Hiroshima 2002/5/5 
Spiraea japonica Shimotsuke Rosaceae 540 Japan Gunma 1992/8/17 contain salicilic acid 
Spiraea japonica Shimotsuke Rosaceae 1041 Japan Hiroshima 2001/7/1 
Spiraea japonica Shimotsuke Saxifragaceae 1617 Japan Gunma 2002/8/17 
Spiraea japonica Shimotsuke Rosaceae 2025 Japan Kouchi 2003/5/24 
Spiraea thunbergii Yuki-yanagi Rosaceae 921 Japan Yamaguchi 2001/4/8 
Spiranthes australis Orchidaceae 237 China Lijiang 1997/8/21 
Spiranthes sinensis Neji-bana Orchidaceae 500 Japan Hiroshima 1997/7/13 
Spiranthes sinensis Neji-bana Orchidaceae 363 Japan Hiroshima 2000/6/29 
Spiranthes sinensis Nejibana Orchidaceae 1069 Japan Hiroshima 2001/7/14 
Spondias bipinnata Kok kak Anacardiaceae 1853 Thailand Pua 2002/12/7 morning market 
Stachytarpheta indica Phan-nguu-khieo Verbenaceae 571 Thailand Chiang Mai 1995/2/6 
Stachytarpheta indica See baat Vervenaceae 1330 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden 
Stachyurus praecox Kibushi Stachyuraceae 986 Japan Hiroshima 2001/5/20 
Stachyurus praecox Kibushi Stachyuraceae 1929 Japan Hiroshima 2003/4/14 
Stachyurus praecox Kibushi Stachyuraceae 1930 Japan Hiroshima 2003/4/14 
Staphylea bumalda Mitsuba-utsugi Staphyleaceae 341 Japan Hiroshima 2000/5/18 
Staphylea bumalda Mitsuba-utsugi Staphyleaceae 368 Japan Hiroshima 2000/7/22 
Stauntonia hexaphylla Mube Lardizabalaceae 534 Japan Hiroshima 1995/4/29 
Steblus asper Moraceae 308 Thailand Krabi 1998/3/21 
Stephania glabra Phanang nang Menispermaceae 1331 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden 
Stephania japonica Hasunoha-kadura Menispermaceae 1075 Japan Hiroshima 2001/7/22 
Stephanotis floribunda Asclepiadaceae 684 Madagascar Lokaro 1998/1/4 
Sterculia foetida Kalumpang Sterculiaceae 424 Philippines Los Banos 1984/1/12 UPLB 
Sterculia foetida Sterculia nuts tree Sterculiaceae 2196 Vietnam Ho Chi Minh City 2003/11/14 
Sterculia lanceolata Taan kai Sterculiaceae 1289 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden 
Stereospermum sp. Bignoniaceae 706 Madagascar Ifaty 1997/12/30 
Stevia rebaudiana Stevia Compositae 1533 Japan Okayama 2002/6/29 Medicinal Herb Garden, cultivated, sweetener 
Stevia rebaudiana Co ngot Compositae 573 Vietnam Ho Chi Minh City 1993/10/10 Origin of stevioside and rebaudiosideA 
Stewartia pseudocamellia Natsu-tsubaki Theaceae 1062 Japan Hiroshima 2001/7/8 
Streblus asper Tooth brush tree Moraceae 1716 Thailand Nonthabri 2002/12/2 Botanic Garden, Ministry of Public Health 
Strongylodon macrobotrys Jade vine Leguminosae 2205 Vietnam Da Lat 2003/11/16 
Strophanthus gratus Strophanthus Apocynaceae 1045 Japan Kyoto 1974/10/19 
Strophanthus gratus Strophanthus Apocynaceae 816 Thailand Chiang Mai 1998/3/17 Queen Sirikit Botanic Garden 
Strophantus divaricatus Strophantus Apocynaceae 1422 Japan Hiroshima 2002/4/29 Botanic garden, cultivated 
Strophantus gratus Yaem peenaang Apocynaceae 166 Thailand Chiang Mai 1995/2/6 
Strophantus gratus Ban toen Apocynaceae 1297 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden 
Strophantus gratus Ban toen Apocynaceae 1298 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden 
Strychnos nux-blanda Mating ton Loganiaceae 608 Thailand Mai Hong Son 1999/3/11 
Strychnos sp. Loganiaceae 711 Madagascar Andohahela 1997/12/31 
Styrax benzoin Benjoin Styracaceae 814 Thailand Chiang Mai 1998/3/17 Queen Sirikit Botanic Garden 
Styrax japonica Ego-no-ki Styracaceae 179 Japan Hiroshima 1998/7/13 
Styrax japonica Ego-no-ki Styracaceae 177 Japan Hiroshima 1999/5/23 
Styrax japonica Ego-no-ki Styracaceae 178 Japan Hiroshima 1999/6/27 
Suregada multiflorum Maak duuk Euphorbiaceae 1344 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden 
Swertia bimaculata Akebonosou Gentianaceae 1627 Japan Hiroshima 2002/9/21 
Swertia japonica Senburi Gentianaceae 979 Japan Kouchi 2001/5/13 herbal medicine 
Swertia japonica Senburi Gentianaceae 1657 Japan Hiroshima 2002/9/29 Japanese Pharmacopoeia 
Swetia japonica Senburi Gentianaceae 2166 Japan Hiroshima 2003/9/23 Japanese Pharmacopoeia 
Swetia perennis subsp. cuspidata Akebonosou Gentianaceae 2164 Japan Hiroshima 2003/9/23 
Swietenia mahogani Mahogany Meliaceae 463 Philippines Los Banos 1987/3/12 UPLB 
Swietenia mahogani Mahogany Meliaceae 464 Philippines Los Banos 1987/3/12 UPLB 
Symphytum officinale Comfrey Boraginaceae 1427 Japan Hiroshima 2002/5/5 Botanic garden, cultivated 
Symplocos chinensis Sawa-futagi Symplocaceae 557 Japan Shimane 1995/6/11 
Symplocos chinensis Sawa-hutagi Symplocaceae 288 Japan Hiroshima 2000/6/4 
Symplocos chinensis Sawa-futagi Symplocaceae 1494 Japan Hiroshima 2002/6/9 
Symplocos chinensis Sawa-futagi Symplocaceae 1495 Japan Hiroshima 2002/6/9 
Symplocos chinensis Sawafutagi Symplocaceae 1656 Japan Hiroshima 2002/9/29 
Symplocos chinensis Sawahutagi Symplocaceae 2050 Japan Hiroshima 2003/6/2 
Symplocos coreana Tanna-sawahutagi Symplocaceae 2041 Japan Hiroshima 2003/5/28 
Symplocos coreana Tanna-sawahutagi Symplocaceae 2051 Japan Hiroshima 2003/6/2 
Symplocos lucida Kuroki Symplocaceae 831 Japan Hiroshima 2001/1/28 
Symplocos myrtacea Hainoki Symplocaceae 1664 Japan Hiroshima 2002/10/13 
Syneilesis palmata Yabure-gasa Compositae 850 Japan Shimane 1998/8/30 
Syringa vulgaris Lilac Oleaceae 929 Japan Hiroshima 2001/4/19 cultivated 
Syringa vulgaris Lilac Oleaceae 1394 Japan Hiroshima 2002/4/19 
Syringa vulgaris Lilac Oleaceae 2023 Japan Kouchi 2003/5/24 
Syzygium aqueum Macopa Myrtaceae 440 Philippines Los Banos 1985/7/1 Orchard, UPLB 
Syzygium aqueum Chom phuu Myrtaceae 130 Thailand Chiang Mai 1995/2/4 
Syzygium aromaticum Clove Myrtaceae 95 Singapore Botanic Garden 1993/12/14 
Syzygium aromaticum Kaan phluu Myrtaceae 167 Thailand Chantaburi 1996/11/30 
Syzygium cuminii Duhat Myrtaceae 442 Philippines Los Banos 1985/7/1 Orchard, UPLB 
Syzygium jumbos Rose apple Myrtaceae 2178 Vietnam My Tho 2003/11/12 edible 
Syzygium malaccensis Tampoi Myrtaceae 441 Philippines Los Banos 1985/7/1 Orchard, UPLB 
Syzygium samarangense Myrtaceae 317 Philippines Los Banos 1985/7/1 

]]>
تصاویر گیاهان دارویی به ترتیب حروف الفبا (R) 2013-03-19T12:52:07+01:00 2013-03-19T12:52:07+01:00 tag:http://www.iranfarmer.ir/post/573 مهندس علیرضا شعاعی RRabdosia longituba Aki-choji Labiatae 1190 Japan Hiroshima 2001/10/14 Rabdosia longituba Aki-chouji Labiatae 1628 Japan Hiroshima 2002/9/21 Ranunculus japonicus Kinpouge Ranunculaceae 956 Japan Hiroshima 2001/5/4 Ranunculus japonicus Kinpouge Ranunculaceae 1984 Japan Shimane 2003/5/3 Raphanus sativus Daikon Cruciferae 1940 Japan Hiroshima 2003/4/17 cultivated Raphanus sativus var. hortensis Daikon Cruciferae 974 Japan Kouchi 2001/5/13 vegetable Raphanus sativus var R

Rabdosia longituba Aki-choji Labiatae 1190 Japan Hiroshima 2001/10/14 
Rabdosia longituba Aki-chouji Labiatae 1628 Japan Hiroshima 2002/9/21 
Ranunculus japonicus Kinpouge Ranunculaceae 956 Japan Hiroshima 2001/5/4 
Ranunculus japonicus Kinpouge Ranunculaceae 1984 Japan Shimane 2003/5/3 
Raphanus sativus Daikon Cruciferae 1940 Japan Hiroshima 2003/4/17 cultivated 
Raphanus sativus var. hortensis Daikon Cruciferae 974 Japan Kouchi 2001/5/13 vegetable 
Raphanus sativus var. hortensis Hama-daikon Cruciferae 2017 Japan Kouchi 2003/5/24 
Raphidiocystis brachypoda Cucurbitaceae 753 Madagascar Alekamisy 1998/11/25 
Raphidiocystis brachypoda Cucurbitaceae 754 Madagascar Alekamisy 1998/11/25 
Rauvolfia cambodiana Kha yom luang Apocynaceae 1703 Thailand Nonthabri 2002/12/2 Botanic Garden, Ministry of Public Health 
Rauvolfia serpentiana Ra yom noi Apocynaceae 157 Thailand Chiang Mai 1995/2/7 
Rauwolfia serpentina Rauwolfia Apocynaceae 1050 Japan Kyoto 1980/3/14 Origin of reserpine 
Rauwolfia verticillata Apocynaceae 1287 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden 
Ravenala madagascarensis Stelitziaceae 796 Madagascar Lokaro 1998/11/30 
Ravenela madagascariensis Traveler's tree Musaceae 2193 Vietnam Ho Chi Minh City 2003/11/14 
Reynoutria japonica forma elata Beni-itadori Polygonaceae 382 Japan Gunma 2000/8/12 
Rgizophora mucronata Dang (Vietnam) Rhizophoraceae 883 Japan Hokkaido 2001/3/28 Green House in Botanic Garden 
Rhamnella franguloides Neko-no-chichi Rhamnaceae 845 Japan Hiroshima 1997/9/20 
Rhamnella franguloides Neko-no-chichi Rhamnaceae 1081 Japan Hiroshima 2001/7/22 
Rheum coreanum Korean rhubarb Polygonaceae 1235 Japan Hiroshima 2001/11/18 
Rheum sp. Rhubarb Polygonaceae 933 Japan Shimane 2001/4/22 cultivated 
Rhinacanthus nasutus Thong phan chang Acanthaceae 158 Thailand Chantaburi 1996/11/30 
Rhinacanthus nasutus Yaa man kai Acanthaceae 1739 Thailand Khon Kaen 2002/12/3 
Rhipsalis sp? Cactaceae 801 Madagascar Lokaro 1998/11/30 
Rhododendron arboreum var. delavayi Kham daeng Ericaceae 597 Thailand Doi Inthanond 1999/3/10 
Rhododendron japonicum Renge-tsutsuji Ericaceae 287 Japan Hiroshima 2000/6/4 
Rhododendron japonicum Renge-tsutsuji Ericaceae 1493 Japan Hiroshima 2002/6/9 
Rhododendron lyi Mai Ericaceae 478 Thailand Phu Luan 1995/12/17 
Rhododendron lyi Mai Ericaceae 596 Thailand Doi Inthanond 1999/3/10 
Rhododendron metternichii var. hondoense Shakunage Ericaceae 1000 Japan Hiroshima 2001/5/20 native 
Rhododendron metternichii var. hondoense Hon-shakunage Ericaceae 1983 Japan Shimane 2003/5/3 
Rhododendron reticulatum Koba-no-mitsuba-tsutsuji Ericaceae 577 Japan Hiroshima 1990/4/29 
Rhododendron reticulatum Kobano-mitsuba-tsutsuji Ericaceae 908 Japan Hiroshima 2001/4/8 
Rhododendron reticulatum Koba-no-mitsuba-tsutsuji Ericaceae 1390 Japan Hiroshima 2002/4/7 
Rhododendron simsii Ku laap paa Ericaceae 159 Thailand Phu Luan 1995/12/17 
Rhododendron sp Ericaceae 822 Japan Hiroshima 2001/2/11 Malaysia origin 
Rhodotsypos scandens Shiro-yamabuki Rosaceae 1951 Japan Tokyo 2003/4/19 cultivated 
Rhus ambigua Tsuta-urushi Anacardiaceae 993 Japan Hiroshima 2001/5/20 causing dermatitis 
Rhus javanica Nurude Anacardiaceae 63 Japan Hiroshima 1996/10/10 
Rhus javanica Nurude (gall) Anacardiaceae 331 Japan Hiroshima 1998/9/13 
Rhus javanica Nurude Anacardiaceae 1601 Japan Gunma 2002/8/15 
Rhus succedanea Haze-no-ki Anacardiaceae 1244 Japan Hiroshima 2001/11/24 
Rhus sylvestris Yama-haze Anacardiaceae 1011 Japan Hiroshima 2001/6/3 
Rhus taratana Taratana Anacardiaceae 729 Madagascar Andasibe 1998/11/22 
Rhus trichocarpa Yama-urushi Anacardiaceae 1012 Japan Hiroshima 2001/6/3 
Ribes rubrum Fusa-suguri Saxifragaceae 499 Japan Hiroshima 1997/6/24 
Ricinus communis Tougoma Euphorbiaceae 1126 Japan Hiroshima 2001/8/26 
Ricinus communis Tougoma Euphorbiaceae 1127 Japan Hiroshima 2001/8/26 
Ricinus communis Tougoma Euphorbiaceae 1535 Japan Okayama 2002/6/29 Medicinal Herb Garden, cultivated 
Rivina humilis Pigeonberry Phytolaccaceae 1420 Japan Hiroshima 2002/4/29 Botanic garden, cultivated 
Rivina humilis Coral berry Phytolaccaceae 1735 Thailand Khon Kaen 2002/12/3 
Rivina humilis Coral berry Phytolaccaceae 1736 Thailand Khon Kaen 2002/12/3 
Robinia pseudoacasia Hari-enju Leguminosae 1139 Japan Hiroshima 2001/9/1 
Robinia pseudoacasia Nise-akasia Leguminosae 2102 Japan Nagano 2003/8/6 cultivated 
Rosa bracteata Kakayan-bara Rosaceae 1448 Japan Kouchi 2002/5/12 Makino Botanic Garden 
Rosa multiflora No-ibara Rosaceae 64 Japan Hiroshima 1996/10/10 Japanese Pharmacopoeia 
Rosa multiflora No-ibara Rosaceae 1195 Japan Hiroshima 2001/10/14 Japanese Pharmacopoeia 
Rosa multiflora Noibara Rosaceae 1218 Japan Yamaguchi 2001/10/27 Japanese Pharmacopoeia 
Rosa multiflora No-ibara Rosaceae 1492 Japan Hiroshima 2002/6/9 
Rosa multiflora Noibara Rosaceae 2052 Japan Hiroshima 2003/6/3 Japanese Pharmacopoeia 
Rosa rugosa Hama-nasu Rosaceae 320 Japan Hokkado 1982/10/1 
Rosa rugosa Hama-nasu Rosaceae 520 Japan Hokkado 1982/10/2 
Rosa rugosa Hamanasu Rosaceae 2098 Japan Nagano 2003/8/6 cultivated 
Rosmarinus officinalis Rosemary Labiatae 65 Japan Hiroshima 1995/3/21 
Rosmarinus officinalis Rosemary Labiatae 201 Japan Hiroshima 1998/6/14 
Rosmarinus officinalis Rosemary Labiatae 930 Japan Hiroshima 2001/4/19 cultivated 
Rubia akane Akane Rbbiaceae 952 Japan Hiroshima 2001/5/4 
Rubia akane Akane Rubiaceae 1155 Japan Tokyo 2001/9/15 Botanic Garden, cultivated 
Rubus hakonensis Miyama-fuyu-ichigo Rosaceae 495 Japan Hiroshima 2000/11/5 
Rubus hirsutum Kusa-ichigo Rosaceae 925 Japan Hiroshima 2001/4/15 
Rubus idaeus Rosaceae 1033 Indonesia Jacarta 2001/6/7 
Rubus idaeus Raspberry Rosaceae 2084 Japan Yamaguchi 2003/7/12 
Rubus kinashii Kuro-ichigo Rosaceae 66 Japan Gunma 1996/8/13 
Rubus okinawensis Ryuukyuu-baraichigo Rosaceae 1462 Japan Kouchi 2002/5/12 Makino Botanic Garden 
Rubus okinawensis Ryuukyuu-baraichigo Rosaceae 1463 Japan Kouchi 2002/5/12 Makino Botanic Garden 
Rudbeckia laciniata L. Oohangonsou Compositae 1621 Japan Gunma 2002/8/17 
Ruellia colorata Ruellia Acanthaceae 1889 Japan Okinawa 2003/1/15 
Ruellia colorata Ruellia Acanthaceae 1890 Japan Okinawa 2003/1/15 
Ruta graveolens Henruda Rutaceae 1530 Japan Okayama 2002/6/29 Medicinal Herb Garden, cultivated 
Ruta graveolens Henruda Rutaceae 1531 Japan Okayama 2002/6/29 Medicinal Herb Garden, cultivated 
Ruta graveolens Henruda Rutaceae 2062 Japan Kyoto 2003/6/6 cultivated 

]]>
تصاویر گیاهان دارویی به ترتیب حروف الفبا (Q) 2013-03-19T12:51:35+01:00 2013-03-19T12:51:35+01:00 tag:http://www.iranfarmer.ir/post/572 مهندس علیرضا شعاعی QQuercus acutissima Kunugi Fagaceae 1650 Japan Hiroshima 2002/9/29 Quercus acutissima Kunugi Fagaceae 1942 Japan Hiroshima 2003/4/17 Quercus aliena Nara-gashiwa Fagaceae 2160 Japan Hiroshima 2003/9/21 Quercus aliena Nara-gashiwa Fagaceae 2161 Japan Hiroshima 2003/9/21 Quercus dentata Kashiwa Fagaceae 1144 Japan Shimane 2001/9/2 Quercus dentata Kashiwa Fagaceae 1488 Japan Hiroshima 2002/6/9 Quercus glauca Arakashi Fagaceae 1227 Japan Hiroshima 2001/10/27 Quercus Q

Quercus acutissima Kunugi Fagaceae 1650 Japan Hiroshima 2002/9/29 
Quercus acutissima Kunugi Fagaceae 1942 Japan Hiroshima 2003/4/17 
Quercus aliena Nara-gashiwa Fagaceae 2160 Japan Hiroshima 2003/9/21 
Quercus aliena Nara-gashiwa Fagaceae 2161 Japan Hiroshima 2003/9/21 
Quercus dentata Kashiwa Fagaceae 1144 Japan Shimane 2001/9/2 
Quercus dentata Kashiwa Fagaceae 1488 Japan Hiroshima 2002/6/9 
Quercus glauca Arakashi Fagaceae 1227 Japan Hiroshima 2001/10/27 
Quercus myrsinaefolia Shirakashi Fagaceae 1228 Japan Hiroshima 2001/10/27 
Quercus phillyraeoides Ubame-gashi Fagaceae 1979 Japan Hiroshima 2003/5/2 cultivated 
Quercus serrata Konara Fagaceae 1978 Japan Hiroshima 2003/5/2 cultivated 
Quisqualis indica Lep mue naang Combretaceae 156 Thailand Kohn Kaen 1995/2/2 

]]>
تصاویر گیاهان دارویی به ترتیب حروف الفبا (P) 2013-03-19T12:50:29+01:00 2013-03-19T12:50:29+01:00 tag:http://www.iranfarmer.ir/post/571 مهندس علیرضا شعاعی PPachira macrocarpa Cayenne nut Bombacaceae 876 Japan Hokkaido 2001/3/28 Green House in Botanic Garden Pachypodium geayi Apocynaceae 793 Madagascar Tulear 1998/11/28 Petignant Botanic Garden Pachypodium lamerei Apocynaceae 718 Madagascar Berenty 1998/1/1 Pachypodium lamerei Apocynaceae 1316 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden Pachypodium rosulatum var. gracilius Apocynaceae 654 Madagascar Isalo 1997/12/28 Pachypodium rosulatum var. gracilius Apocyna P

Pachira macrocarpa Cayenne nut Bombacaceae 876 Japan Hokkaido 2001/3/28 Green House in Botanic Garden 
Pachypodium geayi Apocynaceae 793 Madagascar Tulear 1998/11/28 Petignant Botanic Garden 
Pachypodium lamerei Apocynaceae 718 Madagascar Berenty 1998/1/1 
Pachypodium lamerei Apocynaceae 1316 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden 
Pachypodium rosulatum var. gracilius Apocynaceae 654 Madagascar Isalo 1997/12/28 
Pachypodium rosulatum var. gracilius Apocynaceae 785 Madagascar Isalo 1998/11/27 
Pachyrhizus erosus Leguminosae 216 China Dali 1997/8/17 
Pachystachys lutea Pachystachys Acanthaceae 1418 Japan Hiroshima 2002/4/29 Botanic garden, cultivated 
Paeonia japonica Yama-shakuyaku Paeoniaceae 2000 Japan Shimane 2003/5/3 
Paeonia lactiflora Shakuyaku Paeoniaceae 53 Japan Hiroshima 1992/5/21 Japanese Pharmacopoeia 
Paeonia lactiflora Shakuyaku Paeoniaceae 2073 Japan Kyoto 2003/6/6 Japanese Pharmacopoeia 
Paeonia obovata Benibana-yama-shakuyaku Paeoniaceae 1460 Japan Kouchi 2002/5/12 Makino Botanic Garden 
Paeonia suffruticosa Botan Paeoniaceae 1971 Japan Kanagawa 2003/4/25 cultivated, Japanese pharmacopoeia 
Paeonia suffruticosa Botan Paeoniaceae 1980 Japan Shimane 2003/5/3 cultivated, Japanese pharmacopoeia 
Paeonia suffruticosa Botan Paeoniaceae 1981 Japan Shimane 2003/5/3 cultivated, Japanese pharmacopoeia 
Paeonia suffruticosa Botan Paeoniaceae 2057 Japan Kyoto 2003/6/6 cultivated, Japanese pharmacopoeia 
Panax ginseng Korean ginseng (yellow fruits) Araliaceae 509 Japan Nagano 1976/7/16 Japanese Pharmacopoeia 
Panax ginseng Ginseng Araliaceae 2068 Japan Kyoto 2003/6/6 cultivated, Japanese pharmacopoeia 
Panax ginseng Ginseng Araliaceae 2069 Japan Kyoto 2003/6/6 cultivated, Japanese pharmacopoeia 
Panax ginseng Korean ginseng Araliaceae 508 Korea Kumsan 1977/7/23 Japanese Pharmacopoeia 
Panax ginseng Ginseng Araliaceae 950 Korea Kumsan 1994/8/3 
Panax ginseng Ginseng Araliaceae 951 Korea Kumsan 1994/8/3 
Panax ginseng Ginseng Araliaceae 1569 Korea Kumsan 2002/8/7 Cultivation 
Panax japonicus Tochiba-ninjin Araliaceae 54 Japan Gunma 1996/8/19 Japanese Pharmacopoeia 
Panax japonicus Japanese ginseng Araliaceae 358 Japan Hiroshima 2000/6/25 Japanese Pharmacopoeia 
Panax japonicus Japanese ginseng Araliaceae 359 Japan Hiroshima 2000/6/25 Japanese Pharmacopoeia 
Panax japonicus var. bipinnatifidus Araliaceae 239 China Lijiang 1997/8/21 
Panax vietnamensis Vietnamese Ginseng (Whole plant) Araliaceae 490 Vietnam HCM city 1996/9/22 
Panax vietnamensis Vietnamese Ginseng (Root and Rhizome) Araliaceae 491 Vietnam HCM city 1996/9/22 
Panax vietnamensis Vietnamese Ginseng (Fruits) Araliaceae 492 Vietnam HCM city 1996/9/22 
Panax vietnamensis Vietnamese-ginseng Araliaceae 339 Vietnam Ho Chi Minh City 1998/10/3 Crude drug 
Panax vietnamensis Vietnamese ginseng (aerial part) Araliaceae 633 Vietnam Ngoc Linh Mountains 2000/9/16 
Panax vietnamensis Vietnamese ginseng (Whole plant) Araliaceae 634 Vietnam Ngoc Linh Mountains 2000/9/16 
Panax vietnamensis Vietnamese ginseng (rhizome & root) Araliaceae 635 Vietnam Ngoc Linh Mountains 2000/9/16 
Panax vietnamensis Vietnamese ginseng Araliaceae 2213 Vietnam Da Lat 2003/11/16 edible 
Pandanus odoratissimus Adan Pandanaceae 43 Japan Okinawa 1996/1/26 
Pandanus sp. Pandanaceae 1020 Indonesia Bogor 2001/6/5 Botanic Garden 
Pandanus tectorius Thatch screw pine Pandanaceae 1897 Japan Okinawa 2003/1/15 
Pandanus utilus Common screw pine Pandanaceae 1879 Japan Okinawa 2003/1/15 
Pandanus vandani Pandanaceae 724 Madagascar Andasibe 1998/11/22 
Pangium edule Flacourtiaceae 485 Singapore Botanic Garden 1993/12/14 
Papaver somniferum Keshi Papaveraceae 1043 Japan Saitama 1970/5/22 Opium poppy 
Papaver somniferum Keshi Papaveraceae 1044 Japan Saitama 1970/5/22 Opium poppy 
Paphiopedilum hirsutissimum Orchidaceae 1351 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden 
Paphiopedilum villosum Rhongthao naa ree inthenonm Orchidaceae 150 Thailand Phu Luan 1995/12/16 
Paraixeris denticulata Yakushi-sou Compositae 401 Japan Hiroshima 2000/10/9 
Parameria barbata Khruea khao muak Apocynaceae 1706 Thailand Nonthabri 2002/12/2 Botanic Garden, Ministry of Public Health 
Parkia speciosa Sataw Leguminosae 302 Thailand Krabi 1998/3/21 
Parkia speciosa Sataw Leguminosae 303 Thailand Krabi 1998/3/21 
Parnassia palustris Umebachisou Saxifragaceae 2124 Japan Nagano 2003/8/20 
Parnassia scaposa Saxifragaceae 242 China Lijiang 1997/8/21 
Parthenocissus tricuspidata Tsuta Vitaceae 1550 Japan Hiroshima 2002/7/11 
Passiflora caerulea Tokei-sou Passifloraceae 1072 Japan Hiroshima 2001/7/15 cultivated 
Passiflora edulis Sims Passifloraceae 735 Madagascar Fianarantsoa 1998/11/24 
Passiflora racemosa Passifloraceae 628 Japan Hiroshima 2001/1/8 Cultivated, Hiroshima Botanical Garden 
Passiflora subpeltata Ortega (=P. calcarata Maters) Passifloraceae 738 Madagascar Iboaka 1998/11/25 
Patrinia scabiosaefolia Ominaeshi Valerianaceae 373 Japan Nagano 2000/8/6 
Patrinia scabiosaefolia Ominaeshi Varelianaceae 1613 Japan Gunma 2002/8/17 
Patrinia scabiosaefolia Ominaeshi Varelianaceae 1641 Japan Hiroshima 2002/9/22 
Patrinia triloba Ko-kinreika Varelianaceae 1103 Japan Nagano 2001/8/5 
Patrinia villosa Otokoeshi Varelianaceae 1602 Japan Gunma 2002/8/15 
Pauldopia ghorta Bignoniaceae 1309 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden 
Paulownia tomemtosa Kiri Bignoniaceae 1150 Japan Hiroshima 2001/9/4 
Pavonia spinifex Pavonia Malvaceae 1419 Japan Hiroshima 2002/4/29 Botanic garden, cultivated 
Pedicularis apodochila Miyama-shiogama Scrophulariaceae 855 Japan Nagano 1999/8/8 
Pedicularis confertiflora Scrophulariaceae 232 China Zhongdian 1997/8/19 
Pedicularis polyodonta Scrophulariaceae 210 China Dali 1997/8/17 
Pedicularis siphonantha Scrophulariaceae 223 China Zhongdian 1997/8/19 
Pedicularis tenuisecta Scrophulariaceae 225 China Zhongdian 1997/8/19 
Pelargonium capitatum Sweet geranium Geraniaceae 1977 Japan Shimane 2003/5/1 cultivated 
Peltophorum pterocarpum Non see Leguminosae 1256 Thailand Kaeng Krachan 2002/3/5 
Peltophorum pterocarpum Non see Leguminosae 1257 Thailand Kaeng Krachan 2002/3/5 
Pentas lanceolata Pentas Rubiaceae 459 Philippines Los Banos 1986/7/23 UPLB 
Pentopetia androsaemifolia Asclepiadaceae 744 Madagascar Alekamisy 1998/11/25 
Pentopetia androsaemifolia Asclepiadaceae 746 Madagascar Alekamisy 1998/11/25 
Pentopetia androsaemifolia Asclepiadaceae 769 Madagascar Ankaramena 1998/11/27 
Peperomia clucifolia Peperomia Piperaceae 877 Japan Hokkaido 2001/3/28 Green House in Botanic Garden 
Peracarpa carnosa Tani-gikyou Campanulaceae 990 Japan Hiroshima 2001/5/20 
Perilla frutescens Shiso Labiatae 1187 Japan Hiroshima 2001/10/8 cultivated (vegetable) 
Perilla frutescens Shiso Labiatae 1509 Japan Hiroshima 2002/6/23 
Peristrophe lanceoralia Chaa hom Acanthaceae 1336 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden 
Persicaria capitata Himetsurusoba Polygonaceae 1176 Japan Hiroshima 2001/10/6 cultivated (ornamental) 
Persicaria debilis Miyama-tanisoba Polygonaceae 1566 Japan Hiroshima 2002/7/28 
Persicaria pilosa Ooketade Polygonaceae 1614 Japan Gunma 2002/8/17 
Pertya scandens Kouyabouki Compositae 1185 Japan Hiroshima 2001/10/8 
Pertya scandens Kouya-bouki Compositae 1222 Japan Hiroshima 2001/10/27 
Petasites japonicus subsp. giganteus Akita-buki Compositae 888 Japan Hokkaido 2001/3/29 Botanic Garden 
Petrea volubilis Phuang-khraam Verbenaceae 561 Thailand Mae Rim 1995/2/4 
Phaius tancarvilliae Chat phra in Orchidaceae 1273 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden 
Phaseolus coccineus Ingen-mame Leguminosae 2099 Japan Nagano 2003/8/6 cultivated 
Phellodendron amurense Ki-hada Rutaceae 506 Japan Hiroshima 1972/8/5 Japanese Pharmacopoeia 
Phellodendron amurense Ki-hada (trunk) Rutaceae 507 Japan Hiroshima 1972/8/5 Japanese Pharmacopoeia 
Phellodendron amurense Kihada Rutaceae 1470 Japan Tokyo 2002/5/19 Meguro Botanic Garden 
Philadelphus satsumai Baika-utsugi Saxifragaceae 2030 Japan Kouchi 2003/5/25 
Phoenix dactylifera Date palm Palmae 1887 Japan Okinawa 2003/1/15 
Phryma leptostachya var. asiatica Haedokusou Phrymaceae 1594 Japan Gunma 2002/8/15 
Phyllanthus emblica Embelic myrrobalan Euphorbiaceae 1771 Thailand Na Haew 2002/12/4 
Phyllanthus flexuosus Koban-no-ki Euphorbiaceae 1079 Japan Hiroshima 2001/7/22 
Phyllanthus pulcher Saniat Euphorbiaceae 1329 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden 
Phyllanthus pulcher Saniat Euphorbiaceae 1720 Thailand Nonthabri 2002/12/2 Botanic Garden, Ministry of Public Health 
Phyllanthus reticulatus Tinta-Tintaan Euphorbiaceae 422 Philippines Los Banos 1984/1/11 UPLB 
Phyllanthus sp. Euphorbiaceae 1306 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden 
Phyllanthus sp. Euphorbiaceae 1333 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden 
Phyllantus emblica Yokanshi Euphorbiaceae 6 China Dadugang 1993/10/4 
Phyllarthron madagascaensis Bignoniaceae 734 Madagascar Fianarantsoa 1998/11/24 
Phyllostachys nigra var. hononis Hachiku Graminae 977 Japan Kouchi 2001/5/13 edible bamboo shoot 
Physalis alkengi var. francheti Huozuki Solanaceae 2142 Japan Tokyo 2003/9/12 cultivated 
Physena sessilifolia Capparidaceae 677 Madagascar Berenty 1998/1/1 
Physena sessilifolia Capparidaceae 719 Madagascar Berenty 1998/1/1 
Phytocrene bracteata Tong-aan Icacinaceae 563 Thailand Chiang Mai 1995/2/6 specimen, CMU 
Phytolacca americana Youshu-yama-gobou Phytolaccaceae 1042 Japan Hiroshima 2001/7/1 
Phytolacca dioica Hotei-boku Phytolaccaceae 872 Japan Hokkaido 2001/3/28 Green House in Botanic Garden 
Phytolacca dodecandra Phytolaccaceae 737 Madagascar Iboaka 1998/11/25 
Picrasma quassioides Nigaki Simaroubaceae 1082 Japan Hiroshima 2001/7/22 
Picris hieracioides subsp. Japonica Kouzorina Compositae 2037 Japan Hiroshima 2003/5/28 
Pieris japonica Asebi Ericaceae 859 Japan Hiroshima 2001/3/18 
Pinellia tripartita O-hange Araceae 367 Japan Hiroshima 2000/7/22 
Pinus densiflora Pinaceae 829 Japan Hiroshima 2001/1/12 
Pinus kesiya Son saam bai Pinaceae 1742 Thailand Phu Khieo 2002/12/3 Wildlife sanctuary 
Pinus kesiya Son saam bai Pinaceae 1743 Thailand Phu Khieo 2002/12/3 Wildlife sanctuary 
Pinus luchuensis Ryukyu-matsu Pinaceae 1886 Japan Okinawa 2003/1/15 
Pinus thunbergii Kuro-matsu Pinaceae 830 Japan Hiroshima 2001/1/12 
Piper kadzura Fuutou-kazura Piperaceae 2021 Japan Kouchi 2003/5/24 
Piper nigrum Pepper (Phrik thai) Piperaceae 151 Thailand Chiang Mai 1995/2/7 
Piper nigrum Pepper (Phrik thai) Piperaceae 152 Thailand Nonkhla 1996/11/30 
Piper ribesioides Takhaan yuak Piperaceae 1794 Thailand Wieng Ko Sai 2002/12/5 
Piper ribesoides Ta khaan lek Piperaceae 1851 Thailand Pua 2002/12/7 morning market 
Piper sarmemtosum Chaa phluu Piperaceae 1737 Thailand Khon Kaen 2002/12/3 
Pittosporum pentandrum Mamalis Pittosporaceae 418 Philippines Los Banos 1982/2/8 Photo by Prof. Quintana 
Pittosporum tobira Tobera Pittosporaceae 837 Japan Hiroshima 2001/2/17 
Plantago asiatica O-bako Plantaginaceae 346 Japan Hiroshima 2000/6/11 Japanese Pharmacopoeia 
Plantago camtschatica Ezo-oubako Plantaginaceae 323 Japan Hokkado 1982/10/1 
Plantago camtschatica Ezo-O-bako Plantaginaceae 518 Japan Hokkado 1982/10/2 
Plantago lanceolata Hera-oobako Plantaginaceae 2046 Japan Hiroshima 2003/6/2 
Plantago sp. Plantaginaceae 207 China Kunming 1997/8/14 
Platanthera hologlotis Mizu-chidori Orchidaceae 1562 Japan Hiroshima 2002/7/21 
Platycarya strobilacea Nogurumi Juglandaceae 1148 Japan Shimane 2001/9/2 
Platycerium coronarium Elkhorn fern Polypodiaceae 1258 Thailand Kaeng Krachan 2002/3/5 
Platycodon grandiflorum Kikyou Campanulaceae 642 Japan Gunma 1992/8/14 Japanese Pharmacopoeia 
Platycodon grandiflorum Kikyou Campanulaceae 197 Japan Hiroshima 1999/7/15 Japanese Pharmacopoeia 
Platycodon grandiflorum Kikyou Campanulaceae 1520 Japan Okayama 2002/6/29 Medicinal Herb Garden, cultivated 
Platycodon grandiflorum Kikyou Campanulaceae 1571 Korea Kumsan 2002/8/7 Market 
Plectranthus kameba Kameba-hikiokoshi Labiatae 643 Japan Gunma 1992/8/17 
Plectranthus longitubus Aki-tyouji Labiatae 55 Japan Hiroshima 1996/10/10 
Plectrantus kameba Kameba-hikiokoshi Labiatae 56 Japan Gunma 1996/8/13 
Plumbago auriculata Plumbaginaceae 1806 Thailand Nan Province 2002/12/5 
Plumbago capense Plumbaginaceae 721 Madagascar Anbohimanga 1998/11/21 
Plumbago indica Chettamuun phloeng daeng Plumbaginaceae 153 Thailand Kohn Kaen 1995/2/2 
Plumbago indica Plumbaginaceae 1286 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden 
Plumbago indica Tang chuu wo Plunbaginaceae 1721 Thailand Nonthabri 2002/12/2 Botanic Garden, Ministry of Public Health 
Plumbago zeylanica Chettamun phloeng khaao Plunbaginaceae 1321 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden 
Plumbago zeylanica Pit piu khaao Plunbaginaceae 1738 Thailand Khon Kaen 2002/12/3 
Pogonia japonica Toki-sou Orchidaceae 1496 Japan Hiroshima 2002/6/9 
Poivrea grandidieri Combretaceae 669 Madagascar Ifaty 1997/12/30 
Poivrea grandidieri Combretaceae 776 Madagascar Isalo 1998/11/27 
Pollia japonica Yabu-myouga Commelinaceae 1140 Japan Hiroshima 2001/9/1 
Polygala isaloensis Polygalaceae 697 Madagascar Isalo 1997/12/28 
Polygala japonica Hime-hagi Polygalaceae 553 Japan Shimane 1995/6/11 
Polygala paucifolia Himehagi Polygalaceae 1461 Japan Kouchi 2002/5/12 Makino Botanic Garden 
Polygala sp. Polygalaceae 1822 Thailand Doi Phu Kha 2002/12/6 
Polygonatum falcatum Naruko-yuri Liliaceae 965 Japan Hiroshima 2001/5/5 cultivated 
Polygonatum odoratum var. pluritlorum Ama-dokoro Liliaceae 552 Japan Shimane 1995/6/11 
Polygonatum odoratum var. pluritlorum Ama-dokoro Liliaceae 1399 Japan Hiroshima 2002/4/28 Botanic garden, cultivated 
Polygonum aubertii Polygonaceae 208 China Dali 1997/8/16 
Polygonum blumei Inutade Polygonaceae 1188 Japan Hiroshima 2001/10/8 
Polygonum cuspidatum Itadori Polygonaceae 57 Japan Hiroshima 1996/9/16 
Polygonum hydropiper Yanagitade Polygonaceae 1677 Korea Seoul 2002/10/30 
Polygonum thunbergii Mizo-soba Polygonaceae 58 Japan Hiroshima 1996/9/23 
Polygonum thunbergii Mizosoba Polygonaceae 1652 Japan Hiroshima 2002/9/29 
Polygouum filiforme Mizuhiki Polygonaceae 1186 Japan Hiroshima 2001/10/8 
Polyscias balfouriana Dinh lang la tre Araliaceae 334 Vietnam Ho Chi Minh City 1998/10/2 
Polyscias fruticosa Lepkhrut Araliaceae 154 Thailand Phliu 1996/12/2 
Polyscias fruticosa Khrut thot man Araliaceae 1339 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden 
Polyscias guilfoylei Dinh lang la tron Araliaceae 335 Vietnam Ho Chi Minh City 1998/10/2 
Polyscias sp Araliaceae 1698 Thailand Nonthabri 2002/12/2 Botanic Garden, Ministry of Public Health 
Potentilla cryptotaeniae Mitsumotosou Rosaceae 2111 Japan Gunma 2003/8/12 
Potentilla freyniana Mitsuba-tsuchi-guri Rosaceae 957 Japan Hiroshima 2001/5/4 
Potentilla freyniana Mitsuba-tsuchiguri Rosaceae 1943 Japan Hiroshima 2003/4/17 
Potentilla fruticosa Kinrobai Rosaceae 1577 Japan Nagano 2002/8/11 
Poupartia sp. Anacardiaceae 695 Madagascar Isalo 1997/12/28 
Pouteria campetiana Canistel Sapotaceae 446 Philippines Los Banos 1985/7/1 Orchard, UPLB 
Premna odorata Alagaw Verbenaceae 88 Philippines Los Banos 1985/7/3 
Protea cynaroides Proteaceae 1873 Japan Hiroshima 2003/1/4 
Protorhus sp Anacardiaceae 730 Madagascar Andasibe 1998/11/22 
Prunella vulgaris Utsubo-gusa Labiatae 59 Japan Nagano 1996/8/12 Japanese Pharmacopoeia 
Prunella vulgaris subsp. asiatica Utsubo-gusa Labiatae 243 China Lijiang 1997/8/21 Japanese Pharmacopoeia 
Prunella vulgaris subsp. asiatica Utsubo-gusa Labiatae 1059 Japan Hiroshima 2001/7/8 
Prunella vulgaris subsp. asiatica Utsubogusa Labiatae 2088 Japan Hiroshima 2003/7/16 Japanese Pharmacopoeia 
Prunus campanulata Hikan-zakura Rosaceae 60 Japan Okinawa 1996/1/26 
Prunus grayana Uwamizu-zakura Rosaceae 1998 Japan Shimane 2003/5/3 
Prunus grayana Uwamizu-zakura Rosaceae 1999 Japan Shimane 2003/5/3 
Prunus laurocerasus Seiyo-bakuchinoki Rosaceae 2071 Japan Kyoto 2003/6/6 cultivated 
Prunus mume Ume Rosaceae 1377 Japan Hiroshima 2002/2/8 
Prunus mume Ume Rosaceae 1910 Japan Yamaguchi 2003/2/14 cultivated 
Prunus mume Ume Rosaceae 1911 Japan Yamaguchi 2003/2/14 cultivated 
Prunus mume Ume Rosaceae 1917 Japan Hiroshima 2003/3/22 cultivated 
Prunus persica Momo Rosaceae 1382 Japan Hiroshima 2002/3/23 
Prunus yedoensis Somei-yoshino Rosaceae 913 Japan Hiroshima 2001/4/8 
Prunus yedoensis Cherry Rosaceae 1388 Japan Hiroshima 2002/3/31 
Prunus yedoensis Cherry Rosaceae 1920 Japan Hiroshima 2003/4/6 cultivated 
Psiadia salviaefolia Compositae 766 Madagascar Andringitra 1998/11/26 
Psidium catreanum Myrtaceae 728 Madagascar Andasibe 1998/11/22 
Psidium guajava Guajava Myrtaceae 2056 Japan Kyoto 2003/6/6 cultivated 
Psidium guajava Guava Myrtaceae 439 Philippines Los Banos 1985/7/1 Orchard, UPLB 
Psidium guajava Guava Myrtaceae 2174 Vietnam My Tho 2003/11/12 edible 
Psidium littorale var. littorale Myrtaceae 879 Japan Hokkaido 2001/3/28 Green House in Botanic Garden 
Psidium littorale var. littorale Kimi-no-banjiro Myrtaceae 963 Japan Hiroshima 2001/5/5 cultivated in greenhouse 
Psilotum triquetrum Waai thanoi Psilotaceae 1271 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden 
Pteridium aquilinum Warabi Pteridaceae 2044 Japan Hiroshima 2003/5/28 
Pueralia lobata Kuzu Leguminosae 1145 Japan Shimane 2001/9/2 Japanese Pharmacopoeia 
Pueralia mirifica Kwaao khruea Leguminosae 1692 Thailand Nonthabri 2002/12/2 Botanic Garden, Ministry of Public Health 
Pueralia sp. Leguminosae 1786 Thailand Na Haew 2002/12/4 
Pueraria lobata Kuzu Leguminosae 62 Japan Hiroshima 1995/10/5 Japanese Pharmacopoeia 
Pueraria lobata Kuzu (Kakkon) Leguminosae 61 Japan Hiroshima 1996/6/10 Japanese Pharmacopoeia 
Pueraria mirifica Kwaao Khruea Leguminosae 277 Thailand Bangkok, market 1999/3/7 estrogenic 
Pueraria sp. Leguminosae 155 Thailand Chantaburi 1996/11/30 
Pulsatilla cernua Okina-gusa Ranunculaceae 1458 Japan Kouchi 2002/5/12 Makino Botanic Garden 
Pulsatilla cernua Okina-gusa Ranunculaceae 1949 Japan Tokyo 2003/4/19 cultivated 
Punica granatum Zakuro Punicaceae 397 Japan Hiroshima 2000/9/16 
Punica granatum Zakuro Punicaceae 1209 Japan Hiroshima 2001/10/19 
Punica granatum Zakuro Punicaceae 1538 Japan Okayama 2002/6/29 Medicinal Herb Garden, cultivated 
Punica granatum Zakuro Punicaceae 1539 Japan Okayama 2002/6/29 Medicinal Herb Garden, cultivated 
Punica granatum Zakuro Punicaceae 2075 Japan Kyoto 2003/6/6 cultivated 
Pyrola alpina Kobano-ichiyakusou Pyrolaceae 2100 Japan Nagano 2003/8/6 
Pyrostegia venusta Orange trumpet vine Bignoniaceae 811 Thailand Chiang Mai 1998/3/17 Queen Sirikit Botanic Garden 
Pyrostegia venusta Orange trumpet vine Bignoniaceae 815 Thailand Chiang Mai 1998/3/17 Queen Sirikit Botanic Garden 
Pyrus pyrifolia var. culta Nashi Rosaceae 1385 Japan Hiroshima 2002/3/23 

]]>
تصاویر گیاهان دارویی به ترتیب حروف الفبا (O) 2013-03-19T12:50:02+01:00 2013-03-19T12:50:02+01:00 tag:http://www.iranfarmer.ir/post/570 مهندس علیرضا شعاعی OOchna integerrima Micky mouse Ochnaceae 147 Thailand Chantaburi 1996/11/30 Ochna integerrima Micky mouse Ochnaceae 148 Thailand Chantaburi 1996/11/30 Ochna serrulata Micky mouse Ochnaceae 1416 Japan Hiroshima 2002/4/29 Botanic garden, cultivated Ocimum basilicum Basil Labiatae 1283 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden Ocimum grattissimum Selasih Labiatae 414 Malaysia Selangor 2000/10/23 Botanic Garden, University of Putra Malaysia Ocimum sancutum Ko O

Ochna integerrima Micky mouse Ochnaceae 147 Thailand Chantaburi 1996/11/30 
Ochna integerrima Micky mouse Ochnaceae 148 Thailand Chantaburi 1996/11/30 
Ochna serrulata Micky mouse Ochnaceae 1416 Japan Hiroshima 2002/4/29 Botanic garden, cultivated 
Ocimum basilicum Basil Labiatae 1283 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden 
Ocimum grattissimum Selasih Labiatae 414 Malaysia Selangor 2000/10/23 Botanic Garden, University of Putra Malaysia 
Ocimum sancutum Komko Labiatae 1699 Thailand Nonthabri 2002/12/2 Botanic Garden, Ministry of Public Health 
Oenanthe stronifera Seri Umbelliferae 1071 Japan Hiroshima 2001/7/15 edible 
Omphalodes japonica Yamaruri-sou Boraginaceae 995 Japan Hiroshima 2001/5/20 
Ophiorrhiza japonica Satsuma-inamori Rubiaceae 1217 Japan Hiroshima 1981/4/17 
Ophiorrhiza japonica Satsuma-inamori Rubiaceae 1935 Japan Hiroshima 2003/4/14 
Opithandra primuloides Iwagiri-sou Gesneriaceae 1446 Japan Kouchi 2002/5/12 Makino Botanic Garden 
ORANGE FLOWER 1019 Indonesia Bogor 2001/6/5 Botanic Garden 
Origanum majorana Sweet majoram Labiatae 1575 Korea Sangsoo 2002/8/8 Sangsoo Herb Garden 
Origanum vulgare Wild majorum Labiatae 191 Japan Hiroshima 1998/7/5 
Origanum vulgare Oregano Labiatae 351 Japan Hiroshima 1998/7/5 Cultivated, Foreign origin 
Orixa japonica Kokusagi Rutaceae 1471 Japan Tokyo 2002/5/19 Meguro Botanic Garden 
Oroxyrum indicum Phe kaa Bignoniaceae 149 Thailand Kohn Kaen 1995/2/2 
Orthosiphon aristatus Kumis Kucin Labiatae 411 Malaysia Selangor 2000/10/23 Botanic Garden, University of Putra Malaysia 
Orychophragmus violaceus Shokatu-sai Cruciferae 1936 Japan Hiroshima 2003/4/14 
Oryza sativa Ine Graminae 1143 Japan Shimane 2001/9/2 
Oryza sativa Rice Graminae 1541 Japan Hiroshima 2002/6/30 
Osmantus heterophyllus Hiiragi Oleaceae 575 Japan Hiroshima 1990/6/3 
Osmunda japonica Zenmai Osmundaceae 960 Japan Hiroshima 2001/5/4 
Osmunda lancea Yasha-zenmai Osmundaceae 996 Japan Hiroshima 2001/5/20 
Ostrya japonica Asada Betulaceae 984 Japan Hiroshima 2001/5/20 
Ottelia acuminata Mizu-oubako Hydrocharitaceae 209 China Dali 1997/8/16 edible 
Oxalis griffithii Miyama-katabami Oxalidaceae 1932 Japan Hiroshima 2003/4/14 
Oxyceros horridus Rubiaceae 1346 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden 

]]>
تصاویر گیاهان دارویی به ترتیب حروف الفبا (N) 2013-03-19T12:49:16+01:00 2013-03-19T12:49:16+01:00 tag:http://www.iranfarmer.ir/post/569 مهندس علیرضا شعاعی NNandina domestica Nanten Berberidaceae 51 Japan Hiroshima 1991/1/5 Nandina domestica Nanten Berberidaceae 356 Japan Hiroshima 2000/6/25 Nandina domestica Nanten Berberidaceae 1239 Japan Hiroshima 2001/11/18 Nanocnide japonica Katen-sou Urticaceae 941 Japan Yamaguchi 2001/4/28 Nanocnide japonica Katen-sou Urticaceae 955 Japan Hiroshima 2001/5/4 Nastrutium officinale Creson Cruciferae 2003 Japan Hiroshima 2003/5/10 Nastrutium officinale Cresson Cruciferae 2035 Japan N

Nandina domestica Nanten Berberidaceae 51 Japan Hiroshima 1991/1/5 
Nandina domestica Nanten Berberidaceae 356 Japan Hiroshima 2000/6/25 
Nandina domestica Nanten Berberidaceae 1239 Japan Hiroshima 2001/11/18 
Nanocnide japonica Katen-sou Urticaceae 941 Japan Yamaguchi 2001/4/28 
Nanocnide japonica Katen-sou Urticaceae 955 Japan Hiroshima 2001/5/4 
Nastrutium officinale Creson Cruciferae 2003 Japan Hiroshima 2003/5/10 
Nastrutium officinale Cresson Cruciferae 2035 Japan Hiroshima 2003/5/28 
Nelumbo nucifera Hasu Nymphaeaceae 2093 Japan Tokyo 2003/8/2 
Nematanthus gregarius Nematanthus Gesneriaceae 1976 Japan Shimane 2003/5/1 cultivated 
Neodypsis decaryi Palmae 670 Madagascar Andohahela 1997/12/31 endemic genus, individual tree 
Neodypsis decaryi Palmae 671 Madagascar Andohahela 1997/12/31 endemic genus, habitat 
Neolitsea sericea Shirodamo Lauraceae 1245 Japan Hiroshima 2001/11/24 
Neomarica longifolia Iridaceae 1354 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden 
Nepenthes madagascariensis Nepenthaceae 683 Madagascar Lokaro 1998/1/4 
Nepenthes madagascariensis Nepenthaceae 802 Madagascar Lokaro 1998/11/30 
Nepeta catalia Cat-mint Labiatae 1974 Japan Shimane 2003/5/1 cultivated 
Nepeta cataria L. Catnip Labiatae 1527 Japan Okayama 2002/6/29 Medicinal Herb Garden, cultivated 
Nephelium lappaceum Rambutan Sapindaceae 452 Philippines Los Banos 1985/7/1 Orchard, UPLB 
Nerium indicum Kyouchikutou Apocynaceae 1211 Japan Hiroshima 2001/5/28 
Nertera granadensis Koke-sango Rubiaceae 2022 Japan Kouchi 2003/5/24 
Nicotiana tabaccum Yaa suup Solanaceae 145 Thailand Chiang Mai 1995/12/8 
Nigella sativa Kurotani-sou Ranunculaceae 52 Japan Shimane 1996/6/30 
Nigella sativa Kurotani-sou Ranunculaceae 1478 Japan Hiroshima 2002/5/26 
Nipa fruticans Nipa palm Palmae 2175 Vietnam My Tho 2003/11/12 multipurpose 
Nipa fruticans Nipa palm Palmae 2176 Vietnam My Tho 2003/11/12 
Nipa fruticans Nipa palm Palmae 2177 Vietnam My Tho 2003/11/12 edible 
Nuphar japonicum Kouhone Nymphaeaceae 348 Japan Hiroshima 2000/6/18 Japanese Pharmacopoeia 
Nuphar japonicum Kouhone Nymphaeaceae 2047 Japan Hiroshima 2003/6/2 Japanese Pharmacopoeia 
Nymphaea rubra Suiren Nymphaeaceae 1118 Japan Hiroshima 2001/8/25 
Nymphaea rubra Suiren Nymphaeaceae 1119 Japan Hiroshima 2001/8/25 
Nymphaena terragona Suiren Nymphaeaceae 2026 Japan Kouchi 2003/5/24 
Nymphoides indicum Taptao yai Menyanthaceae 146 Thailand Chiang Mai 1995/12/8 
Nymphoides peltata Asaza Nymphaeaceae 1438 Japan Kouchi 2002/5/12 Makino Botanic Garden 
Nymphoides peltata Asaza Gentianaceae 2014 Japan Kouchi 2003/5/24 
Nyssa javanica Thoen Nyssaceae 295 Thailand Than Bokkharani 1998/3/20 

]]>
تصاویر گیاهان دارویی به ترتیب حروف الفبا (M) 2013-03-19T12:48:02+01:00 2013-03-19T12:48:02+01:00 tag:http://www.iranfarmer.ir/post/568 مهندس علیرضا شعاعی MMacadamia tetraphylla Macadamian nut Proteaceae 873 Japan Hokkaido 2001/3/28 Green House in Botanic Garden Macleaya cordata Takeni-gusa Papaveraceae 1085 Japan Hiroshima 2001/7/22 Maclura cochinchinensis Kakatsugayu Moraceae 1447 Japan Kouchi 2002/5/12 Makino Botanic Garden Magnolia grandiflora Taizan-boku Magnoliaceae 48 Japan Yamaguchi 1996/7/7 Magnolia heptapeta Haku-mokuren Magnoliaceae 863 Japan Hiroshima 2001/3/24 Magnolia heptapeta Haku-mokuren Magnoliaceae 1379 M

Macadamia tetraphylla Macadamian nut Proteaceae 873 Japan Hokkaido 2001/3/28 Green House in Botanic Garden 
Macleaya cordata Takeni-gusa Papaveraceae 1085 Japan Hiroshima 2001/7/22 
Maclura cochinchinensis Kakatsugayu Moraceae 1447 Japan Kouchi 2002/5/12 Makino Botanic Garden 
Magnolia grandiflora Taizan-boku Magnoliaceae 48 Japan Yamaguchi 1996/7/7 
Magnolia heptapeta Haku-mokuren Magnoliaceae 863 Japan Hiroshima 2001/3/24 
Magnolia heptapeta Haku-mokuren Magnoliaceae 1379 Japan Hiroshima 2002/3/23 
Magnolia kobus Kobushi Magnoliaceae 49 Japan Hiroshima 1995/3/21 
Magnolia kobus Kobushi Magnoliaceae 864 Japan Hiroshima 2001/3/24 
Magnolia kobus Kobushi Magnoliaceae 865 Japan Hiroshima 2001/3/24 
Magnolia kobus Kobushi Magnoliaceae 1955 Japan Niigata 2003/4/22 
Magnolia liliflora Mokuren Magnoliaceae 1226 Japan Hiroshima 2001/10/27 
Magnolia obovata Ho-no-ki Magnoliaceae 375 Japan Gunma 2000/8/8 Japanese Pharmacopoeia 
Magnolia obovata Hoo-no-ki Magnoliaceae 985 Japan Hiroshima 2001/5/20 Japanese Pharmacopoeia 
Magnolia obovata Hoonoki Magnoliaceae 2063 Japan Kyoto 2003/6/6 cultivated, Japanese pharmacopoeia 
Magnolia quinquepeta Mokuren Magnoliaceae 916 Japan Hiroshima 2001/4/8 
Magnolia quinquepeta Mokuren Magnoliaceae 917 Japan Hiroshima 2001/4/8 
Magnolia salicifolia Tamushiba (habitat) Magnoliaceae 899 Japan Hiroshima 2001/4/3 
Magnolia salicifolia Tamushiba (whole tree) Magnoliaceae 900 Japan Hiroshima 2001/4/3 
Magnolia salicifolia Tamushiba (inflorescence) Magnoliaceae 901 Japan Hiroshima 2001/4/3 
Magnolia stellata var. keisukei Beni-kobushi Magnoliaceae 905 Japan Hiroshima 2001/4/8 
Magnolia stellata var. keisukei Beni-kobushi Magnoliaceae 906 Japan Hiroshima 2001/4/8 
Mahonia japonica Hiiragi-nanten Berberidaceae 576 Japan Hiroshima 1990/6/3 
Mahonia japonica Hiiragi-nanten Berberidaceae 1369 Japan Hiroshima 2001/12/24 cultivated 
Mallotus japonicus Akame-gashiwa Euphorbiaceae 354 Japan Hiroshima 2000/6/25 
Mallotus japonicus Akame-gashiwa Euphorbiaceae 1037 Japan Hiroshima 2001/6/28 
Mallotus japonicus Akame-gashiwa Euphorbiaceae 2091 Japan Hiroshima 2003/7/27 Japanese Pharmacopoeia 
Mallotus paniculatus Sateeton Euphorbiaceae 1802 Thailand Nan Province 2002/12/5 
Malpigia glabra Barbados cherry Malpigiaceae 874 Japan Hokkaido 2001/3/28 Green House in Botanic Garden 
Malus domestica Apple (Flower of Kent) Rosaceae 1400 Japan Hiroshima 2002/4/28 Newton apple (Flower of Kent) 
Malus domestica Apple Rosaceae 1990 Japan Shimane 2003/5/3 cultivated 
Malus domestica Apple Rosaceae 1991 Japan Shimane 2003/5/3 cultivated 
Malus domestica Apple Rosaceae 1992 Japan Shimane 2003/5/3 cultivated 
Malus domestica Apple Rosaceae 2070 Japan Kyoto 2003/6/6 cultivated 
Mangifera indica Mango Anacardiaceae 659 Madagascar Isalo 1997/12/28 
Mangifera indica Mango Anacardiaceae 421 Philippines Quezon City 1984/1/11 Ateneo de Manila U 
Mangifera indica Mango Anacardiaceae 1248 Thailand Phetchabri 2002/3/5 
Manihot esculenta Cassava Euphorbiaceae 1852 Thailand Pua 2002/12/7 morning market 
Manjifera indica Mango Anacardiaceae 460 Philippines Los Banos 1986/7/23 UPLB 
Maranta leuconeura var. erythroneura Marantaceae 488 Singapore Botanic Garden 1993/12/14 Brazil origin 
Marantha arundinacea Saakhuu Maranthaceae 1763 Thailand Na Haew 2002/12/4 
Mascarena lagenicaulis Bottle palm Palmae 1894 Japan Okinawa 2003/1/15 
Mascarenhasia lisiantifolia Asclepiadaceae 782 Madagascar Isalo 1998/11/27 
Massonia longipes Massonia Liliaceae 626 Japan Hiroshima 2001/1/8 Cultivated, Hiroshima Botanical Garden 
Mayodendron igneum Kasho-ka Bignoniaceae 4 China Xishuangbanna 1993/10/4 
Mazus japonica Tokiwa-haze Scrophulariaceae 2004 Japan Hiroshima 2003/5/10 
Medinilla schortechinii Soi-raya Melastomataceae 1854 Thailand Pua 2002/12/7 
Meehania urticifolia Rashoumon-kazura Labiatae 533 Japan Hiroshima 1995/4/29 
Meehania urticifolia Rashomon-kazura Labiatae 1966 Japan Tokyo 2003/4/24 cultivated 
Megaskepasma erythrochlamys Brazilian red cloak Acanthaceae 1871 Japan Hiroshima 2003/1/4 
Megistostegium microphyllum Malvaceae 673 Madagascar Berenty 1997/12/31 
Melaleuca leucadendron Samet khaao Myrtaceae 142 Thailand Chantaburi 1996/11/30 
Melaleuca leucadendron Cajeput Myrtaceae 301 Thailand Krabi 1998/3/21 Origin of cajupti oil 
Melampyrum roseum Mamako-na Scrophulariaceae 848 Japan Hiroshima 1997/9/21 
Melampyrum roseum Mamako-na Scrophulariaceae 391 Japan Hiroshima 2000/9/3 
Melampyrum roseum Mamakona Scrophulariaceae 1666 Japan Hiroshima 2002/10/13 
Melanorrhoea glabra Rak Anacardiaceae 606 Thailand Mai Hong Son 1999/3/11 
Melanorrhoea glabra Rak Anacardiaceae 607 Thailand Mai Hong Son 1999/3/11 
Melastoma decemfidum Senduduk Putih Melastomataceae 412 Malaysia Selangor 2000/10/23 Botanic Garden, University of Putra Malaysia 
Melastoma sp. Melastomataceae 143 Thailand Phliu 1996/12/2 
Melia azedarach Sendan Meliaceae 2072 Japan Kyoto 2003/6/6 cultivated 
Melia azedarach var. subtripinnata Sendan Meliaceae 175 Japan Yamaguchi 1999/5/30 
Melia azedarach var. subtripinnata f. albiflora Shirobana-sendan Meliaceae 1451 Japan Kouchi 2002/5/12 Makino Botanic Garden 
Melia azedarach var. subtripinnata f. albiflora Shirobana-sendan Meliaceae 1452 Japan Kouchi 2002/5/12 Makino Botanic Garden 
Melilotus alba Shirobana-shinagawahagi Leguminosae 1088 Japan Nagano 2001/8/4 
Meliosma myriantha Awabuki Sabiaceae 999 Japan Hiroshima 2001/5/20 
Meliosma oldhami Fushinoha-awabuki Sabiaceae 936 Japan Yamaguchi 2001/4/28 
Melissa officinalis Lemon balm Labiatae 1524 Japan Okayama 2002/6/29 Medicinal Herb Garden, cultivated 
Menabea venenata Asclepiadaceae 658 Madagascar Isalo 1997/12/28 endemic genus, toxic 
Menabea venenata Asclepiadaceae 788 Madagascar Isalo 1998/11/27 
Menabea venenata Asclepiadaceae 789 Madagascar Isalo 1998/11/27 
Menisperum dauricum Koumori-kazura Menispermaceae 1160 Japan Tokyo 2001/9/15 Botanic Garden, cultivated 
Menta spicata Speamint Labiatae 1205 Japan Hiroshima 2001/10/19 source of menthol 
Mentha spicata Sparemint Labiatae 1526 Japan Okayama 2002/6/29 Medicinal Herb Garden, cultivated 
Menyanthes trifoliata Mitsugashiwa Gentianaceae 640 Japan Kyoto 1992/5/17 Also classified Menyanthaceae, contain loganin 
Menyanthes trifoliata Mitsugashiwa Gentianaceae 1985 Japan Shimane 2003/5/3 
Menyanthes trifoliata Mitsugashiwa Gentianaceae 1986 Japan Shimane 2003/5/3 
Menziesia cilicalyx Usugi-youraku Ericaceae 840 Japan Hiroshima 1997/5/5 
Menziesia cilicalyx Usugi-youraku Ericaceae 1997 Japan Shimane 2003/5/3 
Merremia gemella Yellow morning glory Convolvulaceae 1724 Thailand Nonthabri 2002/12/2 wild 
Merremia tuberosa (L.) Rendle (Flower buds) Convolvulaceae 312 Philippines Los Banos 1992/2/9 
Merremia tuberosa (L.) Rendle (branch in flower) Convolvulaceae 313 Philippines Los Banos 1992/2/9 
Mesua ferrea Kaa-ko Guttiferae 602 Thailand Mai Hong Son 1999/3/10 
Metaplexis japonica Gaga-imo Asclepiadaceae 392 Japan Hiroshima 2000/9/3 
Metasequoia glyptostroboides Metasequoia Taxodiaceae 1238 Japan Hiroshima 2001/11/18 
Metroxylon sagas Sago-yashi Palmae 306 Thailand Krabi 1998/3/21 
Michelia figo Karakane-ogatama Magnoliaceae 2064 Japan Kyoto 2003/6/6 cultivated 
Michelia floribunda Inthawaa Magnoliaceae 480 Thailand Phu Luan 1995/12/18 
Michelia fuscata Karatane-ogatama Magnoliaceae 1004 Japan Chiba 2001/5/26 
Mikania micrantha Compositae 2216 Philippines Baguio 2003/12/7 
Millingtonia hortensis Peep (Thai) Bignoniaceae 5 China Xishuangbanna 1993/10/4 
Millingtonia hortensis Peep Bignoniaceae 1726 Thailand Sarabri 2002/12/2 wild 
Mimosa latispinosa Leguminosae 657 Madagascar Isalo 1997/12/28 
Mimosa pudica Yaa pan yot Leguminosae 1328 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden 
Miscanthus sinensis Susuki Graminae 1199 Japan Hiroshima 2001/10/14 
Mitragyna javanica Krathum naa Rubiaceae 1702 Thailand Nonthabri 2002/12/2 Botanic Garden, Ministry of Public Health 
Miyamayomena savatieri Miyako-wasure Compositae 1947 Japan Tokyo 2003/4/19 cultivated 
Mollus alba Moraceae 1282 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden 
Momordica charantia Niga-uri Cucurbitaceae 1178 Japan Hiroshima 2001/10/8 cultivated (vegetable) 
Momordica charantia Niga-uri Cucurbitaceae 1551 Japan Yamaguchi 2002/7/14 
Momordica charantia Niga-uri Cucurbitaceae 2148 Japan Tokyo 2003/9/12 cultivated 
Momordica cochinchinensis Spiny bitter cucumber Cucurbitaceae 2181 Vietnam My Tho 2003/11/12 
Monarda didyma L. Bee balm Labiatae 1514 Japan Okayama 2002/6/29 Medicinal Herb Garden, cultivated 
Monotropastrum globosum Ginryou-sou Pyrolaceae 650 Japan Gunma 1998/8/17 
Morinda angustifolia Salak baan Rubiaceae 812 Thailand Chiang Mai 1998/3/17 Queen Sirikit Botanic Garden 
Morinda angustifolia Salak baan Rubiaceae 1284 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden 
Morinda citrifolia Mengkudu Rubiaceae 413 Malaysia Selangor 2000/10/23 Botanic Garden, University of Putra Malaysia 
Moringa oleifera Wasabi-no-ki Moringaceae 674 Madagascar Berenty 1998/1/1 
Morus alba Molberry Moraceae 2208 Vietnam Da Lat 2003/11/16 
Mucuna bennettii New guinea creeper Leguminosae 94 Singapore Botanic Garden 1993/12/14 
Mucuna collettii Kwaao khruea dam Leguminosae 1691 Thailand Nonthabri 2002/12/2 Botanic Garden, Ministry of Public Health 
Mucuna pruriens Maamui Leguminosae 1777 Thailand Na Haew 2002/12/4 
Muehlenbeckia platyclada Pheo Polygonaceae 1288 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden 
Muntingia calabura Takhop Tiliaceae 1717 Thailand Nonthabri 2002/12/2 Botanic Garden, Ministry of Public Health 
Muraya paniculata Gekkitsu Rutaceae 50 Japan Okinawa 1996/1/26 
Murdannia loureirii Ka thueam chaang Commenilaceae 1694 Thailand Nonthabri 2002/12/2 Botanic Garden, Ministry of Public Health, anti-cancer 
Murraya paniculata Kaeo Rutaceae 572 Thailand Chiang Mai 1995/2/7 
Murraya paniculata Rutaceae 1345 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden 
Musa coccinea Bijin-shou Musaceae 627 Japan Hiroshima 2001/1/8 Cultivated, Hiroshima Botanical Garden 
Musa laterita Kluai khae Musaceae 1311 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden 
Musa nana cv. Hashangchao Banana Musaceae 867 Japan Hokkaido 2001/3/28 Green House in Botanic Garden 
Musa ornata Musaceae 1312 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden 
Musa sapientum Banana Musaceae 2169 Vietnam My Tho 2003/11/12 edible 
Musa sapientum Banana Musaceae 2170 Vietnam My Tho 2003/11/12 edible 
Musa x paradisiaca Banana Musaceae 1374 Japan Hiroshima 2002/2/3 cultivated 
Musaenda philippica Don-ya Rubiaceae 1285 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden 
Musella lasiocarpa Musaceae 190 China Kunming 1997/8/14 
Mussaenda erythrophylla Don-ya (Thai name) Rubiaceae 471 Philippines Los Banos 1989/10/17 UPLB 
Mussaenda philippica Kahoi-dalaga Rubiaceae 470 Philippines Los Banos 1989/10/17 UPLB 
Myosotis sp. Boraginaceae 224 China Zhongdian 1997/8/19 
Myrica rubra Yama-momo Myricaceae 196 Japan Hiroshima 1999/7/9 
Myrica rubra Yama-momo Myricaceae 1554 Japan Yamaguchi 2002/7/14 
Myristica fragrans Chan thet Myristicaceae 144 Thailand Chantaburi 1996/11/30 
Myrrhis odorata Sweet cicely Umbelliferae 1578 Japan Nagano 2002/8/11 

]]>
تصاویر گیاهان دارویی به ترتیب حروف الفبا (G) 2013-03-19T12:41:05+01:00 2013-03-19T12:41:05+01:00 tag:http://www.iranfarmer.ir/post/562 مهندس علیرضا شعاعی GGalphimia glauca Malpighiaceae 434 Philippines Laguna 1985/6/30 Tagai Tai Garcinia hanburyi Rong Guttiferae 111 Thailand Chantaburi 1996/11/30 Garcinia sp. Guttiferae 1016 Indonesia Bogor 2001/6/5 Botanic Garden Garcinia subelliptica Fukugi Guttiferae 1882 Japan Okinawa 2003/1/15 Garcinia subelliptica Fukugi Guttiferae 1883 Japan Okinawa 2003/1/15 Gardenia jasminoides Kuchi-nashi Rubiaceae 30 Japan Yamaguchi 1996/7/7 Japanese Pharmacopoeia Gardenia jasminoides Kuch G

Galphimia glauca Malpighiaceae 434 Philippines Laguna 1985/6/30 Tagai Tai 
Garcinia hanburyi Rong Guttiferae 111 Thailand Chantaburi 1996/11/30 
Garcinia sp. Guttiferae 1016 Indonesia Bogor 2001/6/5 Botanic Garden 
Garcinia subelliptica Fukugi Guttiferae 1882 Japan Okinawa 2003/1/15 
Garcinia subelliptica Fukugi Guttiferae 1883 Japan Okinawa 2003/1/15 
Gardenia jasminoides Kuchi-nashi Rubiaceae 30 Japan Yamaguchi 1996/7/7 Japanese Pharmacopoeia 
Gardenia jasminoides Kuchinashi Rubiaceae 1523 Japan Okayama 2002/6/29 Medicinal Herb Garden, cultivated 
Gardenia jasminoides var. radicans Ko-kuchi-nashi Rubiaceae 362 Japan Hiroshima 2000/6/16 Japanese Pharmacopoeia 
Gardenia jasminoides var. radicans Kuchinashi Rubiaceae 1567 Korea Kumsan 2002/8/7 Market 
Garium aparine Yae-mugura Rubiaceae 2002 Japan Hiroshima 2003/5/4 
Gastrodia elata Onino-yagara Orchidaceae 2120 Japan Gunma 2003/8/19 
Gastrodia elata Onino-yagara Orchidaceae 2121 Japan Gunma 2003/8/19 
Gaultheria adenothrix Aka-mono Ericaceae 550 Japan Shimane 1995/6/11 
Gaultheria adenothrix Aka-mono Ericaceae 379 Japan Gunma 2000/8/12 
Gaultheria adenothrix Aka-mono Ericaceae 386 Japan Gunma 2000/8/12 
Gaultheria crenulata Chaamayom doi Ericaceae 599 Thailand Doi Inthanond 1999/3/10 Origin of Wintergreen oil 
Gaura lindheimeri Yamamomo-sou Onagraceae 1165 Japan Tokyo 2001/9/15 Botanic Garden, cultivated 
Gentiana scabra var. buergeri Rindou Gentianaceae 546 Japan Hiroshima 1992/10/10 Japanese Pharmacopoeia 
Gentiana scabra var. buergeri Rindou Gentianaceae 521 Japan Hiroshima 1996/10/27 Japanese Pharmacopoeia 
Gentiana scabra var. buergeri Rindou Gentianaceae 1197 Japan Hiroshima 2001/10/14 Japanese Pharmacopoeia 
Gentiana scabra var. buergeri Rindou Gentianaceae 1653 Japan Hiroshima 2002/9/29 Japanese Pharmacopoeia 
Gentiana sp. Gentianaceae 245 China Lijiang 1997/8/21 
Gentiana sp. Gentianaceae 246 China Lijiang 1997/8/21 
Gentiana sp. Gentianaceae 479 Thailand Phu Luan 1995/12/17 
Gentiana thunbergi Haru-rindou Gentianaceae 938 Japan Yamaguchi 2001/4/28 
Gentiana triflora Ezo-Rindou Gentianaceae 1589 Japan Gunma 2002/8/13 
Gentiana triflora var. japonica Ezo-rindou Gentianaceae 185 Japan Gunma 1998/8/20 Japanese Pharmacopoeia 
Gentiana triflora var. japonica Ezo-rindou Gentianaceae 275 Japan Gunma 1999/8/17 
Gentiana triflora var. japonica Ezo-Rindou Gentianaceae 2127 Japan Gunma 2003/8/23 
Geranium carolinianum American geranium Geraniaceae 1395 Japan Hiroshima 2002/4/27 
Geranium krameri Tachifuuro Geraniaceae 1619 Japan Gunma 2002/8/17 
Geranium krameri Tachi-huro Geraniaceae 2123 Japan Nagano 2003/8/20 
Geranium nepalense subsp. Thunbergii Gennoshouko Geraniaceae 1142 Japan Shimane 2001/9/2 Japanese Pharmacopoeia 
Geranium nepalense subsp. Thunbergii Gennoshouko Geraniaceae 1630 Japan Hiroshima 2002/9/21 
Geranium sinense Geraniaceae 217 China Dali 1997/8/17 
Geranium yoshinoi Bittyuu-furo Geraniaceae 1114 Japan Hiroshima 2001/8/25 
Geranium yoshinoi Bittyuu-furo Geraniaceae 1557 Japan Hiroshima 2002/7/21 
Geum aleppicum O-daikon-sou Rosaceae 1124 Japan Hiroshima 2001/8/26 Cultivated, Foreign origin 
Geum japonicum Daikon-sou Rosaceae 1516 Japan Okayama 2002/6/29 Medicinal Herb Garden, cultivated 
Ginkgo biloba Ginkgo Ginkgoaceae 516 Japan Hiroshima 2000/11/23 
Ginkgo biloba Ginkgo Ginkgoaceae 526 Japan Tokyo 2000/12/9 
Ginkgo biloba Ichou Ginkgoaceae 1159 Japan Tokyo 2001/9/15 Botanic Garden, cultivated 
Glehnia littoralis Hama-bouhuu Umbelliferae 255 Japan Hiroshima 2000/5/21 
Gleichenia glauca Ura-jiro Gleicheniaceae 918 Japan Hiroshima 2001/4/8 
Gleichenia littoralis Hama-bouhuu Umbelliferae 2061 Japan Kyoto 2003/6/6 cultivated, Japanese pharmacopoeia 
Glochidion obovatum Kankonoki Euphorbiaceae 1449 Japan Kouchi 2002/5/12 Makino Botanic Garden 
Gloxinia sylvatica Gesneriaceae 622 Japan Hiroshima 2001/1/8 Cultivated, Hiroshima Botanical Garden 
Glycyrrhiza glabra Kanzou Leguminosae 31 Japan Kyoto 1970/6/20 Japanese Pharmacopoeia 
Glycyrrhiza glabra Kanzou Leguminosae 32 Japan Hiroshima 1996/6/10 Japanese Pharmacopoeia 
Glycyrrhiza glabra Kanzou Leguminosae 2059 Japan Kyoto 2003/6/6 cultivated, Japanese pharmacopoeia 
Gomphocarpus fructicosus Fandemy Asclepiadaceae 760 Madagascar Fianarantsoa 1998/11/26 
Gomphocarpus fructicosus Fandemy Asclepiadaceae 761 Madagascar Fianarantsoa 1998/11/26 
Gomphocarpus fructicosus Fandemy Asclepiadaceae 762 Madagascar Fianarantsoa 1998/11/26 
Gomphrena celosioides Baan mai ruu roi paa Amaranthaceae 1796 Thailand Wieng Ko Sai 2002/12/5 
Gomphrena sp. Ban mai ruu roi Amaranthaceae 132 Thailand Kohn Kaen 1995/2/2 
Gonostegia hirta Tsuru-mao Urticaceae 1393 Japan Hiroshima 2002/4/16 
Goodyera procera Orchidaceae 1349 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden 
Goodyera procera Orchidaceae 1350 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden 
Goodyera schlechtendaliana Miyama-uzura Orchidaceae 2131 Japan Gunma 2003/8/24 
Gossypium indicum Cotton Malvaceae 1857 Thailand Phayao 2002/12/7 
Gossypium indicum Cotton Malvaceae 1858 Thailand Phayao 2002/12/7 
Gossypium indicum Cotton Malvaceae 1859 Thailand Phayao 2002/12/7 
Gossypium indicum Cotton Malvaceae 1860 Thailand Phayao 2002/12/7 
Graptophyllum pictum Caricature plant Acanthaceae 1714 Thailand Nonthabri 2002/12/2 Botanic Garden, Ministry of Public Health 
Graptophyllum pictum Caricature plant Acanthaceae 1715 Thailand Nonthabri 2002/12/2 Botanic Garden, Ministry of Public Health 
Grewia sp. Tiliaceae 700 Madagascar Isalo 1997/12/28 
Gymnema cucullata Miyama-mojizuri Orchidaceae 2132 Japan Gunma 2003/8/25 
Gymnema sylvestre Gymnema Asclepiadaceae 1904 Japan Okinawa 2003/1/17 Sweet modification 
Gynostemma pentaphyllum Amacha-zuru Cucurbitaceae 1230 Japan Hiroshima 2001/11/18 
Gynostemma pentaphyllum Amacha-zuru Cucurbitaceae 1468 Japan Tokyo 2002/5/19 Meguro Botanic Garden 
Gynura bicolor Suizenji-na Compositae 1371 Japan Hiroshima 2001/12/24 cultivated 
Gynura bicolor Compositae 1341 Thailand Chiang Mai 2002/3/7 Queen Sirikit Botanic Garden 

]]>
تصاویر گیاهان دارویی به ترتیب حروف الفبا (F) 2013-03-19T12:39:58+01:00 2013-03-19T12:39:58+01:00 tag:http://www.iranfarmer.ir/post/561 مهندس علیرضا شعاعی FFagopyrum cymosum Shakuchiri-soba Polygonaceae 1162 Japan Tokyo 2001/9/15 Botanic Garden, cultivated Fagopyrum dibotrys Shakuchiri-soba Polygonaceae 2156 Japan Hiroshima 2003/9/20 cultivated Fagopyrum esculentum Soba Polygonaceae 1203 Japan Hiroshima 2001/10/16 source of rutin Fagopyrum esculentum Soba Polygonaceae 2167 Japan Hiroshima 2003/9/23 Fagus crenata Buna Fagaceae 1108 Japan Gunma 2001/8/8 Farfugium japonicum var. luchuense Tsuwabuki Compositae 1895 Japan Okina F

Fagopyrum cymosum Shakuchiri-soba Polygonaceae 1162 Japan Tokyo 2001/9/15 Botanic Garden, cultivated 
Fagopyrum dibotrys Shakuchiri-soba Polygonaceae 2156 Japan Hiroshima 2003/9/20 cultivated 
Fagopyrum esculentum Soba Polygonaceae 1203 Japan Hiroshima 2001/10/16 source of rutin 
Fagopyrum esculentum Soba Polygonaceae 2167 Japan Hiroshima 2003/9/23 
Fagus crenata Buna Fagaceae 1108 Japan Gunma 2001/8/8 
Farfugium japonicum var. luchuense Tsuwabuki Compositae 1895 Japan Okinawa 2003/1/15 
Fatsia japonica Yatsude Araliaceae 515 Japan Hiroshima 2000/11/19 
Ficus carica Ichijiku Moraceae 1077 Japan Hiroshima 2001/7/22 
Ficus carica Ichijiku Moraceae 1179 Japan Hiroshima 2001/10/8 cultivated (vegetable) 
Ficus glomerata Cluster fig Moraceae 2204 Vietnam Da Lat 2003/11/16 
Ficus microcarpa Gajumaru Moraceae 1902 Japan Okinawa 2003/1/17 
Ficus microcarpa Gajumaru Moraceae 1903 Japan Okinawa 2003/1/17 
Ficus retusa Sai khao Moraceae 1790 Thailand Wieng Ko Sai 2002/12/5 
Ficus sp. Moraceae 675 Madagascar Berenty 1998/1/2 
Filipendula multijuga Shimotsuke-sou Rosaceae 1092 Japan Nagano 2001/8/5 
Firmiana platanifolia Aogiri Sterculiaceae 1135 Japan Hiroshima 2001/9/1 
Foeniculum vulgare Fennel Umbelliferae 1536 Japan Okayama 2002/6/29 Medicinal Herb Garden, cultivated 
Foeniculum vulgare Uikyo Umbelliferae 2103 Japan Nagano 2003/8/6 cultivated 
Forsythia koreana Chosen-Rengyou Oleaceae 844 Japan Hiroshima 1990/4/1 
Fortunella japonica Kinkan Rutaceae 1376 Japan Hiroshima 2002/2/8 edible fruit 
Fortunella japonica Kim kit Rutaceae 1719 Thailand Nonthabri 2002/12/2 Botanic Garden, Ministry of Public Health
Fragaria chiloensis var. ananassa Strawberry Rosaceae 2214 Philippines Baguio 2003/12/6 edible 
Fragaria x magna Strawberry Rosaceae 978 Japan Kouchi 2001/5/13 
Fraxinus lanuginosa Aodamo Oleaceae 1646 Japan Hiroshima 2002/9/29 
Fraxinus sieboldiana Maruba-aodamo Oleaceae 988 Japan Hiroshima 2001/5/20 
Fritillaria amabilis Hosoba-kobaimo Liliaceae 1916 Japan Hiroshima 2003/3/22 

]]>