تبلیغات
کشاورز ایرانی (مرکز ارائه خدمات جامع آموزش کشاورزی) - اهمیت چوب در محیط زندگی ما (فنگ شویی)

کشاورز ایرانی (مرکز ارائه خدمات جامع آموزش کشاورزی)

هدف ما بالابردن دانش و مهارت است www.iranfarmer.ir

فنگ شویی

در گمان چینی های باستان موقعیت و جهت پدیده ها در فضا دارای اهمیت بالایی است. نحوه ی قرارگیری محل سكونت و كار و اشیاء  انسان كه او را از هر سو احاطه كرده اند، قادر به تاثیر گذاشتن بر رفتار و روان اوست .

معنای لغت چینی فنگ = باد

معنای شویی = آب می باشد .

عبارت "باد و آب "نماد "صعود باد به قله ی كوه "و "اوج گیری آب در موج "است كه در صورت همنوایی، رفتار و كردار انسان را به سوی تعالی پیش می برند . ریشه های فنگ شویی را باید در ستاره شناسی كهن، علم جغرافیای قدیم، حكمت محلی چینی، جهان بینی و فلسفه ی تائوئیستی و طالع بینی چینی كه ئی چینگ نامیده می شود جستجو كرد .

فنگ شویی چیست؟

بكارگیری فنون فنگ شویی و دكوراسیون منحصر بفرد آن در فضای داخلی خانه ها تاثیر عمیقی بر بهبود و اعتلای كیفیت زندگی تك تك اعضای خانواده می گذارد. با تكیه بر دانش و تجربه باستانی می توان اظهار داشت كه فنگ شویی راه و روش معنوی زندگی است و انسانها را قادر می سازد تا انرژی های مثبت طبیعت را به درون خویش روانه سازند. كلیه اصول فنگ شویی از نظر علمی به اثبات رسیده و دارای پشتوانه و استدلالهای مستحكم عقلانی هستند. عبارت فنگ شویی به صورت تحت الفظی به معنای "باد و آب "است ولی در واقع به معنای هنر زندگی موزون با محیط می باشد .زمانی كه به هماهنگی با تمام اشیای محیط خود دست یابیم، زندگی با لطافت بیشتری پیش رفته و رسیدن به اهداف بسیار آسان می شوند .مكان زندگی ما و نحوه ای كه اشیای هر اتاق را منظم میكنیم، به شكل شگفت آوری بر كیفیت زندگی ما تاثیر می گذارند .آیا تاكنون احساس كرده اید كه از چیدمان قسمتی از خانه رضایت شما را به خود جلب نمی كند و یا شاید تصور كرده باشید كه هیچ كجای خانه مطابق میل شما چیده نشده و بعد با خود فكر كرده اید كه باید یكسری تغییرات اساسی در آن ایجاد كنید؟ اگر مبنای كار را بر اساس اصول ابتدایی فنگ شویی استوار كنید به راحتی قادر به پیدا كردن نقطه دقیق شروع كار می شوید. فنگ شویی راههای زیادی را در پیش روی شما قرار می دهد. البته ایجاد تغییرات خانگی بر اساس تكنیك فوق، فقط شامل موارد فیزیكی نمی شود و مظاهر معنوی را نیز در بر می گیرد. در حقیقت شما با استفاده از تكنیك های فنگ شویی معنی خاصی را به هر یك از اسباب و اثاثیه منزل خود می دهید و از این طریق می توانید انرژی مثبتی كه از آنها ساطع می شود را دریافت نمایید. این انرژی مثبت در فنگ شویی با نام "چی" شناخته می شود.

فنگ شویی

در خانه ای كه وسایل بر اساس اصول فنگ شویی چیده و طراحی شده باشند، اشیاء در هارمونی كامل با یكدیگر و همچنین با محیط هستند. نباید فراموش كرد كه فنگ شویی توانایی ایجاد تعادل میان اشیاء بی جان و جانداران را دارد و در واقع به نوعی روح افراد را با كائنات پیوند می زند. انسان زمانی كه به انرژی لایزال كائنات متصل می شود، انرژی مثبت بی شائبه ای پیدا كرده و آنرا در تمام جنبه های زندگی خود منعكس می كند.

اهمیت چوب در محیط زندگی ما

بعد از صحبتهای بالا اهمیت وجودی عنصر چوب در محیط زندگی ما مشخص می شود. نگارنده در تمام سالهایی كه روی فنگ شویی كار كرده است به فراوانی اثر مثبت گیاهان زنده را در آرامش بخشیدن به محیط زندگی و كار تجربه كرده است. در محیط هایی كه افراد خانواده و ساكنین مرتب دچار خشم، عصبانیت و پرخاشگری هستند معمولاً گیاهان سبز یا رشد نمی كنند. یا بعد از مدت كوتاهی خشك و پژمرده می شوند. به این صورت اضافه كردن گیاهان سبز در محل كار و زندگی می تواند باعث شود تا رفتارهای خشونت آمیز اصلاح شود

باید توجه داشت كه در چنین محیطی اضافه كردن یك یا دو گیاه سبز نه فقط قادر به تغییر كیفیت محیط نیست بلكه بعد از مدت كوتاهی انرژی خشن محیط باعث خشك شدن گیاهان خواهد شد. برای همین لازم است تا چندین گیاه سبز از انواع مختلف در محل مورد نظر اضافه كرد. بهترین محل برای قرار دادن گیاهان قسمت شرق و جنوب شرق محل زندگی است. گیاهان مورد استفاده باید پهن برگ باشند و ابداً از گیاهانی مانند كاكتوس كه دارای انرژی تند هستند استفاده نشود. گیاهان خشك نه فقط اثر سازنده ندارند بلكه مشكلات را دامن می زنند و باید حتماً از به كار بردن آنها حذر كرد. اگر محیط نور كافی ندارد می توان از گلهای شاخه ای نیز استفاده كرد.

ممكن است منزل دارای بالكن بی استفاده باشد . تبدیل كردن این محیط به یك فضای سبز كوچك باعث تغییر فراوانی در حال و روحیه ساكنین می شود. به خصوص اگر این تراس در دو جهت یاد شده قرار داشته باشد اثر مثبت آن دوچندان می شود. در این حالت توصیه می شود حتماً آبنمای كوچكی نیز به این فضا اضافه شود. آبنما را می توان در داخل منزل و در كنار گیاهان نیز قرار داد. آب قدرت چوب را افزایش می دهد. كاشتن و سبز كردن محیط به خصوص در بناهایی كه ساكنین آن به تازگی یكی از عزیزان خود را در آن از دست داده باشند باعث تغییر انرژی محیط و حال و روحیه ساكنین می شود. به یاد كسی كه او را دوست داشتید و از دست دادید، سالی چند درخت بكارید.

حرف آخر :

همه عناصر روی روح، احساس و پیكر ما اثرات مختلفی ایجاد می كنند. كمبود برخی از آنها در محیط زندگی ما می تواند باعث بروز یا تشدید رفتارهای مختلفی در ساكنین بناها شود كه برخی از آنها مخرب و ناسالمند.

چوب میل به رشد، بالندگی و نرمش را در زندگی و احساس ما جاری می كند. بنابراین با كاربرد مناسب چوب در محیط زندگی

می توان محیطی آرام و دلپذیر برای خود و اطرافیانمان بوجود آوریم.

  • آخرین پستها

  • ابر برچسبها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید : 12
  • بازدید امروز :9
  • بازدید دیروز : 7
  • بازدید ماه قبل : 6
  • تعداد کل پست ها :